Archives Серпень 2016

Як купують ріелтори для себе?

Як купують ріелтори для себе?

На запитання відповідав Едуард Граблевський, генеральний директор AlteraDom:

1. Чи маєте ви нерухомість за кордоном? Якщо так, то як ви вважаєте, наскільки вигідною була ситуація на ринку в той момент, коли ви її купували? Розкажіть про епізод угоди, що сам запам’ятався.

Я купував нерухомість у Ніцці – будинок у новому комплексі у 2004 році. Це був добрий момент для покупки з використанням іпотечного кредиту. На той час ставки за кредитами були історично малими та становили 3% при ставці EURIBOR близько 2%. Навіть зараз, коли ставка рефінансування Європейського центрального банку становить 1%, отримати іпотечний кредит у Франції під менше ніж 4% буде майже нереально.
У 2004 році бум на ринку нерухомості вже спостерігався, і тоді мені думалося, що я переплачую за будинок. Через три роки, коли я вирішив продати віллу, ціни, за якими я купував, вже пішли в історію. Я виставив свою віллу на продаж майже за подвійну ціну, і що було на 20% дорожче, ніж рекомендували агенти. Фахівці тоді передбачали, що мені потрібно чекати кілька місяців, що стандартний час для Франції і що ринок насичений нерухомістю. Це сталося у п’ятницю. Незважаючи на це агент зв’язався зі мною в понеділок і повідомив, що вже є пропозиція від покупця за ціною, яку я назвав. Я прийняв пропозицію і продав віллу того ж дня. Для Росії це, напевно, не дивно, але для Франції це скоріше виняток, ніж правило. Це і був момент, що запам’ятався в угоді.

2. Якби ви найближчим часом планували купити нерухомість в іншій країні, то коли і як саме ви зробили угоду? Де б ви придбали нерухомість: на первинному ринку, на вторинному, об’єкт з-під застави, якусь ще?

З покупкою можна почекати приблизно півроку, але шукати потрібно починати зараз, поки ринок надає широкий вибір об’єктів нерухомості за низькими цінами. Думаю, що світова криза, або, назвемо це простіше, корекція, практично добігає кінця, і незабаром почнеться підйом.
Погляньте на фондовий ринок Заходу. З початку року західні індекси зросли загалом на 15%, а регіонах BRIC на 50%. Ні для кого не секрет, фондовий ринок завжди був провідним випереджаючим економічним індикатором. В англійській це звучить як leading indicator. Простіше кажучи, фондовий ринок показує, що відбуватиметься в економіці через 6-8 місяців. Це свого роду провісник змін тенденцій ринку. Як можна бачити, ситуація на фондовому ринку покращується, з чого напряму випливає, що період перебудови закінчено, і вихід із кризи не за горами.
Ставка рефінансування Європейського банку зараз становить 1% і навряд чи опуститься нижче за цю позначку. З цього погляду отримання іпотечного кредиту видається зараз досить привабливим. Тепер про питання, яку нерухомість купувати. Якщо дивитися суто з економічної точки зору, то зараз добре купувати нерухомість на первинному ринку. Як я вже згадував вище, ми скоро вийдемо з кризи, і багато продавців на вторинному ринку нерухомості, ті, хто вистояв у кризу, залишаться на плаву і тепер. Первинний ринок гнучкіший і він дає більше можливостей для угод.
І я говорю не тільки про пряме зниження цін за нерухомість. Девелопери охоче йдуть на різні поступки, як, наприклад, замість одного підземного гаража пропонують відразу два. Або замість однієї квартири на нижньому поверсі пропонують вам таку саму, але на верхніх поверхах за тією ж вартістю. Або пропонують встановити кухню безкоштовно.
Звичайно, якщо вам головним критерієм вибору нерухомості є естетичний, то вторинний ринок запропонує вам набагато більше. Якщо вам потрібна вілла, на Кап-Ферра в 100 метрах від моря або в історичному центрі, де будувати нові об’єкти неможливо, тоді у вас просто немає альтернативи крім вторинного ринку.

3. Прокоментуйте, будь ласка, новий тренд – продаж об’єктів з-під застави.

У Штатах продаж заставних об’єктів – явище зовсім не нове. Там це, скажімо, розвинений стабільний ринок, який існує давно. Крім того, що банки самостійно продають заставні об’єкти безпосередньо, є посередницькі компанії, які за незначну плату $500 нададуть вам інформацію щодо заставних об’єктів, які є у продажу.
У Франції ринку продажу заставної нерухомості, що сформувався. Продаж нерухомості у Франції з-під застави відбувається так: зацікавлені люди самостійно продають заставну нерухомість через спеціалізовані агенції або безпосередньо, в індивідуальному порядку публікують оголошення в Інтернеті. Або банки, у яких було взято кредит, самі продають нерухомість з-під застави через афілійовані агентства нерухомості.
У Франції відсутня офіційна статистика із продажу заставної нерухомості. Відомо лише, що у 2008 році було подано близько 30 тисяч заяв на credit relais. Це цільовий кредит, який надається лише за умови продажу наявної нерухомості з наданням паперів, що підтверджують, що нерухомість справді надійшла у продаж. Розмір кредиту визначається різницею між ймовірною продажною ціною та розміром боргу. Наприклад, якщо борг банку склав €700 тисяч, а нерухомість продається за €1 мільйон, максимум, скільки банк позичить, це €300 тисяч. При цьому кредитні гроші ви не отримуєте. Ви просто перестаєте сплачувати кредит, і банк використовує виділений кредит для сплати ваших місячних кредитних внесків. Credit relais надається терміном до двох років. Найчастіше, за цей час продавець встигає продати нерухомість і може віддати борг банку.

4. Багато учасників ринку відзначають, що сьогодні покупці витрачають куди більше часу на вибір об’єкта нерухомості, ніж витрачали раніше. Як ви вважаєте, чим це пояснюється?

На мою думку, головна причина є очевидною і пов’язана з перевагою пропозиції над попитом. Раніше ситуація була зворотною, попит був більшим, і тому покупець поспішав купити нерухомість, усвідомлюючи, що завтра вона буде дорожчою або її купить вже хтось інший. Сьогодні ситуація абсолютно змінилася.
Пропозиція зросла, а попит упав. Баланс попиту та пропозиції, як відомо, регулює ціна. Тому ті, хто продають, повинні опускати ціни, щоб залучити покупців, а покупці не поспішають купувати, побоюючись, що ціни можуть впасти ще нижче. Це – про тих, що купують будинок, скажімо так, «для душі».
Зараз на ринку нерухомості ми спостерігаємо все більшу кількість покупців-інвесторів, які шукають недооцінену нерухомість, роблячи вибір із величезної кількості пропозицій. Це вимагає час, його поки що є удосталь, поспішати не варто.

Поїздка До Києва

Вирішив я поїхати до столиці України. Перевірив ціни на готельні номери і зрозумів, що саме подобово знімати готельний номер це дуже круто. Довелося шукати альтернативу.

Потім поставив у пошуковій системі кілька інтерпретацій слова подобово: подобово Київ, “Київ подобово”, “зняти квартиру подобово Київ”, “оренда квартир подобово”.

Вибрав кілька варіантів із найбільш прийнятними варіантами і почав дзвонити. За деякими телефонами просто ніяк не відповідали, по інших не могли пояснити чи хамили. Незрозуміло, як ці люди здають свої квартири подобово, напевно, гроші їм не потрібні.

Зрештою знайшов нормальну адекватну людину котрий та розповів все та нормально поговорили. Домовився у нього винайняти квартиру подобово.

Для тих хто не знає розрахунковий час заселення та виселення у подобової оренди таке саме як у готелях 12 годин дня.

До речі для тих, хто приїжджає до Києва, як напевно і в будь-яке місто, не бажано ловити таксі прямо біля вокзалу. Ціна на таксі якщо пройдете метрів сто-двісті від вокзалу буде майже вдвічі нижчою.

Наведу цитату з одного сайту: «Ціна за оренду квартири на добу не залежить від кількості людей, що в’їжджають. Вишуканий інтер’єр та дизайнерські рішення не розчарують найвибагливіших гостей столиці. Наявність всілякої необхідної побутової техніки та просторі кімнати дозволять комфортно влаштуватися навіть великій родині у самому центрі Києва.»

Приїхав я значить до Києва заселився. Ціна повністю відповідала якості та всі фотографії які були на сайті відповідали реальній квартирі. Комісію не платив, відпочив, нагулявся, все подивився. І грошей витратив у порівнянні з тим, якби знімав готель у два рази менше.

Загалом все супер, головне знайти адекватну і осудну людину  яка займається подобовою орендою в Києві.

Всім удачі.

Домашній Затишок У Відрядженні – Це Просто

Ця стаття присвячується тим, хто за своєю діяльністю, способом життя змушений постійно подорожувати з одного кінця світу в інший, відвідувати кілька країн або міст на місяць, а то й на тиждень. Щодня змінюється вид за вікном, люди, і, звичайно ж, місце проживання.
Втомилися від безликих стандартних номерів готелів? Хочеться тепла та затишку навіть якщо Ви далеко від дому? Проживання в готелі є абсолютно гідною альтернативою – подобова оренда квартир. Незалежно від того турист Ви або приїхали до Києва по роботі, винайняти квартиру – буде правильним вибором, і на те є низка причин.
По-перше, жити навіть у орендованій квартирі набагато комфортніше, зручніше і приємніше, ніж у кімнатах готелю. Так як у Вас, хоч і на час, є свій особистий простір, де Ви можете відпочивати, займатися справами, спортом, влаштовувати не надто галасливі вечірки, запрошувати друзів, які, до речі, залишаться на ніч. Одним словом, Ви зможете робити все, що звикли робити вдома без побоювань, що хтось може вторгнутися у Ваше особисте життя. Комфорт проживання в квартирі також полягає в тому, що Ви отримуєте кухню з повним набором побутової техніки, де Ви, за бажання, можете приготувати собі поїсти, а також у Вашому розпорядженні буде телефон, з якого, без проблем, можна буде здійснювати дзвінки в межах міста. безкоштовно та міжміські, можливо, платно. Крім того, у Вашу орендовану квартиру ви можете приходити, коли Вам зручно, тому що в готелях часто існують правила щодо цього. Загалом, свобода дій та переміщення – це те, що Ви отримуєте, винаймаючи квартиру після прибуття до Києва.
По-друге, оренда квартири подобово обійдеться Вам набагато дешевше, ніж знімати номер в комфортабельному готелі Києва. Особливо якщо Ви приїдете не один, а в компанії друзів, партнерів, родичів… Оскільки Ви платите за цілу квартиру, а не за кількість спальних місць, як у готелі.
І, насамкінець, пара порад як зняти квартиру, і не зіткнутися з шахрайством.
Мати справу з приватними особами, які пропонують посередницькі послуги за символічну плату – ризиковано. Бо гроші візьмуть, а квартиру, швидше за все, не знайдуть. Підпишуть з Вами такий собі договір надання інформаційних послуг, нададуть базу квартир, що здаються в оренду, що відповідають вашим вимогам, з телефоном господарів і по цьому квартиру Ви шукатимете самі. Точніше співпрацюватиме з агентствами відомими і зарекомендували себе. Якщо господарі вимагають під час укладання договору певну страхову суму, на випадок, якщо Ви щось зіпсуєте у квартирі, не поспішайте вірити. Гроші Вам можуть не повернути. При здачі квартири в ній обов’язково виявиться зламаний стілець, плитка, що відпала… І ще, подивившись красиві фотографії квартири в інтернеті не розраховуйте отримати такі ж розкішні апартаменти в реальності. Багато просто агентства просто знімки хороші розміщують. Загалом підійдіть до питання серйозно і отримайте відмінний комфортний тимчасовий будинок.
Удачі вам.

Продам Квартиру, Іпотеку Не Пропонувати…. Або 5 Міфів Про Продаж Квартири

Для більшості громадян нашої країни житлова нерухомість – найдорожче майно, а продаж та купівля квартири – найбільша угода у житті. Тому, коли виникає необхідність продати це майно, у людини з’являється страх зробити помилки під час проведення угоди. Звичайно ж, багато хто з цих страхів надуманий, і з’являються лише через незнання всіх тонкощів процесу купівлі-продажу нерухомості. Пропонуємо розглянути найпоширеніші помилки продавця нерухомості, і розвіяти його часто необґрунтовані страхи.

МІФ 1. Я знаю скільки коштує моя квартира.

Як Ви визначите ринкову вартість квартири? Напевно, загляньте в газети, в Інтернет і порівнюватимете параметри своєї квартири з вже виставленими на продаж. Але чи можна бути впевненим, що в цих джерелах вказано реальну ринкову ціну об’єкта, а не ту, яку хотів би отримати продавець і яка може відрізнятися від реальної на кілька сотень тисяч гривень? Чи Ваш сусід зовсім недавно продав свою квартиру за дуже цікавою ціною? Можливо це так, але швидше за все, він злегка «прикрасив» дійсність, щоб уявити ситуацію в більш вигідному для себе світлі, захотів похвалитися. Насправді радимо замислитися, а чи просто визначити вартість Вашої квартири самостійно, без залучення фахівців? Адже головний фахівець тут – це ринок, і лише він зможе визначити справжню вартість квартири. Набагато краще заздалегідь виявити привабливу для покупця ціну і з неї почати продаж, ніж не мати тих, з ким торгуватися, відлякуючи клієнтів завищеною вартістю. Підняти ціну, якщо відчується підвищений попит, ніколи не пізно.

МІФ 2. Зробивши ремонт, можна продати квартиру дорожче.

Колись це було правдою. Але ті часи давно пішли. Сьогодні, як кажуть фахівці, робити хороший ремонт перед продажем квартири — безглузда трата грошей та часу. Якщо квартира в дуже поганому стані, ситуацію може поліпшити лише косметичний ремонт. Найголовніше ж — зробити генеральне прибирання, викинути непотрібний мотлох, випрати штори, створивши таким чином затишок. Також потрібно постаратися упорядкувати під’їзд: вимити підлоги і стіни, вкрутити лампочки, провітрити приміщення. Все це, безперечно, справить враження на потенційних покупців.

МІФ 3. Якщо покупець з іпотекою, процес угоди ускладнюється, а терміни затягуються. угоди. Але при цьому жодних додаткових витрат продавець не несе. Продавцю важливо пам’ятати, коли покупець каже, що у нього готівка – мається на увазі, що цей гроші він матиме після продажу своєї квартири. У таких випадках вишиковуються цілі ланцюжки угод, і є ймовірність, що одна з ланок даного ланцюжка може обірватися. У покупця з іпотекою гроші вже готові та чекають на момент, щоб перейти до рук продавця. Крім того, у зв’язку з тим, що документи вже перевірені банком, термін реєстрації в палаті скорочується з 14 до 5 днів. Продавцям необхідно брати до уваги, що у зв’язку з різноманітними програмами та вигідними умовами іпотека користується в нашій країні все більшою популярністю, і більшість громадян купують квартири із залученням кредитних коштів. Тому боятися іпотеки означає чекати покупця дуже довго.

МІФ4. Якщо виставити квартиру на продаж у кілька агентств нерухомості — покупець знайдеться швидше.

Це одна з найпоширеніших помилок продавця нерухомості. Якщо Ви бажаєте продати квартиру швидше, краще працювати з одним агентом, уклавши з ним договір про співпрацю. У цьому випадку, у Вас не буде необхідності звертатися до інших ріелторів, оскільки той фахівець, з яким Ви працюєте, сам проінформує своїх колег про об’єкт та поділиться з ними комісійними. У цьому йому допоможуть вже перевірені засоби комунікації, серед яких особливо хочеться відзначити Мультилистінгову Систему, що працює в Красноярську, — єдину базу агентств нерухомості міста, до якої мають доступ ріелтори. Таким чином, інформація про ексклюзивний об’єкт автоматично стає доступною для всієї ріелторської спільноти та інших учасників ринку нерухомості. Без договору ріелтор прагне «сподобається» покупцеві, адже тоді саме він оплачуватиме комісію. Звичайно, в цьому випадку всі ріелтори будуть торгувати Вас на користь покупця – адже саме він замовник послуги.

МІФ5. Ріелтор – дороге задоволення.

Багато фахівців вважають, що більш комфортно та правильно, коли ріелтор працює, очікуючи винагороди саме від продавця, та подяки саме після задоволення інтересів продавця, а не покупця. Адже інтереси цих клієнтів прямо протилежні. Саме тому сьогодні в Красноярську стрімко розвивається новий вид співпраці ріелторів та продавців нерухомості, коли після продажу квартири послуги ріелтору з отриманої суми оплачує продавець. Даний підхід дозволить не відштовхнути покупців, а, навпаки, збільшити їхню кількість, адже, незважаючи на те, що, зрештою, агентська винагорода оплачується з грошей покупця, її витрати залишаться такими самими. Психологічно це привабливіше: покупець одразу знатиме, що йому не потрібно платити жодних комісійних, адже він не замовляв послугу.

Довіртеся професіоналам, і продаж квартири стане для Вас радісним подіям, а не обтяжливим заходом!!

Ділянка Землі – Початок Вашого Успіху

Ділянка землі – початок вашого успіху.

Інвестування в земельні ділянки – один із найбільш популярних та вигідних видів капіталовкладень. Це не недавня ринкова інновація, так було завжди. Споконвіку люди ясно розуміли безумовну цінність нерухомості, а більш «нерухомої нерухомості», ніж власне земля, не можна й уявити. У різний час можливість володіння землею була обмежена — традиціями успадкування та влади, державними режимами (парадоксально, але тут об’єднуються такі непримиренні противники, як монархія та розвинений соціалізм: в обох випадках приватному власнику складно одноосібно володіти землею).

Проте сьогодні купівля землі та продаж землі в нашій країні дозволена і, як наслідок, користується величезним попитом. Тим більше, що це актуально в південних регіонах, зокрема в Одеській області: близькість моря та лиманів, розвинена культура садівництва та виноградарства, теплий клімат і відносно рівний ландшафт роблять землю в цій місцевості по-справжньому привабливим товаром.

Щоб розібратися в ситуації, що склалася на цьому ринку, слід прояснити такі питання:

— Із чого складається вартість землі?

— Які чинники роблять об’єкт привабливим чи навпаки непривабливим, незважаючи на його ціну?

— У яких секторах регіону землі продається більше, де вона дешевша, а де дорожча?

Почнемо з основного: із чого складається вартість землі?

Уявіть собі звичайну земельну ділянку. Це просто кілька соток, більше або менше. Тут немає будов, не можна відкрити кран, з якого потекла б вода, неможливо повернути вентиль, щоб пішов газ, не можна запалити лампочку – нічого цього немає. Новий господар може зробити так, щоб усе це з’явилося: простіше кажучи, завести сюди комунікації. Звичайно, це коштує грошей, але головне — сил і часу. Тому люди, які купують ділянку землі для себе, воліють брати її вже з комунікаціями або, принаймні, так, що водопровід і газопровід знаходяться максимально близько. Має значення наявність асфальтованого під’їзду, можливість чи неможливість згодом поділити ділянку, наявність виду на лиман чи море (у разі ціна землі різко зростає).

Багато хто думає, що цим і вичерпується проблематика купівлі-продажу землі. Вимушені вас розчарувати: просто купити землю і робити на ній все, що спаде на думку — сіяти і орати, вирощувати виноград, будувати будинок чи готель — за законом не можна. Згідно з чинним законодавством робота на ділянці регламентується спеціальними державними актами. Такі акти визначають призначення землі, відповідно до якої здійснюється її використання під забудову (держакт на будівництво), розведення плодових культур (держакт на садівництво), ведення індивідуального сільського господарства (або «особливого сільського господарства» — ОСГ). Змінити цільове призначення ділянки вкрай складно та дорого. Допомогти цьому до певної міри можуть професіонали девелоперської сфери. Але, як правило, краще купувати ділянку землі з готовим держактом відповідного профілю. І саме подібні обставини часто роблять гарну у всіх відносинах землю непривабливою для покупця. Людина хоче будуватися, але держакт тут є лише під садівництво. Тож чи не простіше пошукати іншу ділянку?

Однак серйозні інвестиційні компанії, що мають великий арсенал навичок та коштів, можуть собі дозволити купувати такі «проблемні» ділянки, щоб, вклавши в перетворення цільового призначення землі кошти та сили, продати їх за вищою ціною. До речі, приватним покупцям купувати землю у таких гравців ринку логічніше: без потрібного досвіду та налагодженої системи роботи на відповідні перетворення, та й просто на підведення до ділянки комунікацій піде невиправдано багато часу та грошей.

На сьогоднішній день в Одеській області основними джерелами землі на ринку є Білгород-Дністровський напрям, куди входять Кароліно-Бугдове, Єгорівка та Єреміївка, а також інші селища в районі Київської траси, напрямок Миколаївською трасою.

За підсумками моніторингу пропозицій, найдорожчою на сьогоднішній день є земля в «Совіньйоні» та у напрямку Кароліно-Бугаза: наявність необхідних держактів, комунікацій, курортна зона та близькість моря зробили свою справу в галузі ціноутворення. Середня ціна тут варіюється від 15 до 20 тис. дол. за сотку; у Прилиманському та Червоному хуторі земля коштує дещо дешевше — від 8 до 12 тис. дол. за сотку.

Фонтанка і Ліски давно є у своїй котеджними селищами, знайти тут ділянку під садівництво і виноградарство складно, а вартість землі (сотка) не нижче 10 000 дол.

Найбільш перспективним напрямком на сьогоднішній день можна назвати Хаджибейський лиман. І це не дивно. Традиції котеджного будівництва, а відповідно і підведення комунікацій розвиваються там із радянських часів. До околиць Хаджибея легко під’їхати, поблизу знаходиться Київська траса, навколо самого лиману добре розвинена інфраструктура сфери послуг. «Фішкою» Хаджибея здавна є риболовля: сьогодні там плодиться кефаль. Місцева система котеджних селищ та таун-хаусів, як і індивідуальних ферм, лише розвивається: тут покупець поки що не доплачує за “бренд”, як, наприклад, на Кароліно-Бугазі або в Совіньйоні. В околицях Хаджибейського лиману сьогодні реально купити ділянку 6 соток за 12 тис. дол., тобто, сплативши 2 тис. дол. за сотку. А середня ціна землі, яка була впорядкована, рідко перевищує 3–5 тис. дол. за сотку.

Хочеться вірити, що викладені у статті міркування допоможуть багатьом охочим зорієнтуватися у тонкощах земельного ринку. Адже земля це та основа, що дає початок усьому. А за грамотного підходу, уважного аналізу та взаємодії з фахівцями земля може дати початок і Вашому особистому успіху.

Інвестиції в нерухомість

Інвестиції – іноземне слово, яке вже увійшло до нашого побуту. Дедалі частіше люди вживають його.

Інвестиції у нерухомість – що це таке?

І взагалі, який вид інвестицій вибрати?

Навіщо інвестувати?

Чи можливо інвестувати в період кризи?

Як пов’язане інвестування з достатком?

Я думаю кожна людина, але раз у житті ставила одне з цих питань.

А цю тему я порушила не випадково. Справа в тому, що наше майбутнє формується сьогодні, а те, що ми вже маємо – це досягнення наших минулих діянь.

Інвестування – це один із елементів збагачення. Не випадково люди відкладають свої гроші і вкладають їх кудись. При цьому відстрочені гроші утворюють нові гроші.

Інвестування в нерухомість – це один із таких інструментів. Але цим потрібно займатися грамотно, а не аби прикупити якусь квартиру чи будинок.

І сьогодні я розкрию вам секрети стародавніх жерців, використовуючи які ви самі зможете прикупити собі чудову квартиру чи садибу, а може й навіть замок!

Отже, секрети:

1. Інвестиціюйте у площу – це означає, що потрібно купувати простору квартиру, щоб у кожного був свій особистий простір – в ідеалі своя окрема кімната – це дуже важливо! Як свідчить древнє ведичне знання – простір – це головне, воно перше доданок успіху!

2.   Житло ніколи раніше не будувалося просто так. Навіть зараз дикі племена, у глухих селах використовується якийсь певний принцип. Не просто так удома будуються. А міські будинки, якщо спитати, чому так будинок стоїть ніхто не скаже. Бо вулиці такі розкреслені, бо архітектор так намалював. Якщо раніше в давнину людину запитати: «Чому саме так варте твоє житло?» Він скаже: “Мій дім стоїть до вищого бога, він стоїть так, щоб відповідати сторонам світу”. Вхід на схід, а якщо спитати у сучасної людини, який там бог! Люди ні божества не знають, ні астрології не знають, ні сторони світу не враховують.

3.   Також важливо вибрати місце, де ви збираєтеся купувати квартиру чи будинок – найкращий варіант – це гора чи височина. Тобто це місце, де розташований сам будинок. У низині та ярі накопичується негативна енергія, яка обов’язково впливатиме на вас. Звичайно, важко щось змінити, коли ви живете в несприятливій зоні. Але все ж таки можна. Наприклад, будинок, в якому розташована моя квартира, знаходиться в низовині. Але вирівняла енергетику своєї квартири)))

4.   І, звичайно ж, у вашій квартирі потрібно вибрати місце для духовної практики, медитації – це свята святих – серце вашого дому – вівтар.

Проекти Бань З Брусу, Колоди та Цегли. Виберіть Для себе відповідний проект

Проекти брусових, зроблених з колод та цегляних лазень

Перед початком будівництва лазні потрібно вибрати її проект. Саме на цій стадії закладаються основні якості майбутньої будови – її розміри, основні споживчі якості, вибираються необхідне обладнання та будівельні матеріали. Перед тим, як зробити вибір, необхідно відповісти на кілька запитань:

– якій лазні ви віддаєте перевагу, одноповерхову або двоповерхову?

– Скільки людей можуть знаходитися в ній одночасно?

– які кошти ви готові вкласти у будівництво?

Відповівши ці питання, можна переходити до вибору конкретного проекту. Нижче ми розглянемо проекти лазень з основних будівельних матеріалів – бруса, колод та цегли.

Брусові лазні

При зведенні таких лазень використовують брус, напівкруглий з однієї зі сторін. Побудовані з такого бруса лазні нагадують зроблені з колод. Вони дуже красиво виглядають, швидко будуються і відносно недорого стоять.

Перед замовленням будівництва лазні за вибраним проектом необхідно зібрати пакет документів. А саме договір на будівництво, квитанцію про передоплату, опис того, що саме і навіщо зводиться. Деталі обговорюються із компанією-забудовником.

Брев’яні лазні

Зроблені з колод лазні дуже надійні і довговічні, тому користуються заслуженою популярністю. Переваги зроблених з колод лазень в їх екологічній чистоті, високої здатності тримати тепло. При будівництві сучасних зроблених з колод лазень зазвичай використовується оциліндрована колода. Зведені з таких колод споруди дуже красиві та довговічні.

Проекти зроблених з колод лазень сьогодні пропонують багато російських компаній, попит на споруди з цього матеріалу неухильно зростає. Слід враховувати, що оциліндрована колода помітно дорожча за звичайну. Необхідно також відразу закладати у кошторис витрати на обробку та конопатку готового зрубу, його просочення спеціальними акриловими сумішами, зміцнення нагелями та шкантами.

 

Невеликі лазні з пиломатеріалів

Цей варіант підходить для тих, хто не має значного бюджету або не може збудувати на своїй невеликій ділянці лазню солідних розмірів. Найкращим виходом із ситуації буде будівництво невеликої лазні з якісних пиломатеріалів. При цьому проекти лазень мають усі необхідні приміщення: роздягальню, парильню, душ. Така лазня недорога як у зведенні, так і в експлуатації. Будівництво такої лазні може проводитися без фундаменту.

Цегляні лазні

До переваг цегляних лазень можна віднести їхню високу міцність і довговічність. До недоліків – висока теплопровідність. У проекті цегляної лазні обов’язково передбачається обшивка стін теплоізоляцією та вагонкою. Для лазні з цегли потрібно міцний фундамент. Зрозуміло, що зведення такої лазні коштуватиме досить дорого.

Описані вище варіанти будівництва допоможуть більш свідомо підійти до вибору необхідного проекту. Бажаємо вдалого будівництва та – з легкою парою!