Продам Квартиру, Іпотеку Не Пропонувати…. Або 5 Міфів Про Продаж Квартири

Для більшості громадян нашої країни житлова нерухомість – найдорожче майно, а продаж та купівля квартири – найбільша угода у житті. Тому, коли виникає необхідність продати це майно, у людини з’являється страх зробити помилки під час проведення угоди. Звичайно ж, багато хто з цих страхів надуманий, і з’являються лише через незнання всіх тонкощів процесу купівлі-продажу нерухомості. Пропонуємо розглянути найпоширеніші помилки продавця нерухомості, і розвіяти його часто необґрунтовані страхи.

МІФ 1. Я знаю скільки коштує моя квартира.

Як Ви визначите ринкову вартість квартири? Напевно, загляньте в газети, в Інтернет і порівнюватимете параметри своєї квартири з вже виставленими на продаж. Але чи можна бути впевненим, що в цих джерелах вказано реальну ринкову ціну об’єкта, а не ту, яку хотів би отримати продавець і яка може відрізнятися від реальної на кілька сотень тисяч гривень? Чи Ваш сусід зовсім недавно продав свою квартиру за дуже цікавою ціною? Можливо це так, але швидше за все, він злегка «прикрасив» дійсність, щоб уявити ситуацію в більш вигідному для себе світлі, захотів похвалитися. Насправді радимо замислитися, а чи просто визначити вартість Вашої квартири самостійно, без залучення фахівців? Адже головний фахівець тут – це ринок, і лише він зможе визначити справжню вартість квартири. Набагато краще заздалегідь виявити привабливу для покупця ціну і з неї почати продаж, ніж не мати тих, з ким торгуватися, відлякуючи клієнтів завищеною вартістю. Підняти ціну, якщо відчується підвищений попит, ніколи не пізно.

МІФ 2. Зробивши ремонт, можна продати квартиру дорожче.

Колись це було правдою. Але ті часи давно пішли. Сьогодні, як кажуть фахівці, робити хороший ремонт перед продажем квартири — безглузда трата грошей та часу. Якщо квартира в дуже поганому стані, ситуацію може поліпшити лише косметичний ремонт. Найголовніше ж — зробити генеральне прибирання, викинути непотрібний мотлох, випрати штори, створивши таким чином затишок. Також потрібно постаратися упорядкувати під’їзд: вимити підлоги і стіни, вкрутити лампочки, провітрити приміщення. Все це, безперечно, справить враження на потенційних покупців.

МІФ 3. Якщо покупець з іпотекою, процес угоди ускладнюється, а терміни затягуються. угоди. Але при цьому жодних додаткових витрат продавець не несе. Продавцю важливо пам’ятати, коли покупець каже, що у нього готівка – мається на увазі, що цей гроші він матиме після продажу своєї квартири. У таких випадках вишиковуються цілі ланцюжки угод, і є ймовірність, що одна з ланок даного ланцюжка може обірватися. У покупця з іпотекою гроші вже готові та чекають на момент, щоб перейти до рук продавця. Крім того, у зв’язку з тим, що документи вже перевірені банком, термін реєстрації в палаті скорочується з 14 до 5 днів. Продавцям необхідно брати до уваги, що у зв’язку з різноманітними програмами та вигідними умовами іпотека користується в нашій країні все більшою популярністю, і більшість громадян купують квартири із залученням кредитних коштів. Тому боятися іпотеки означає чекати покупця дуже довго.

МІФ4. Якщо виставити квартиру на продаж у кілька агентств нерухомості — покупець знайдеться швидше.

Це одна з найпоширеніших помилок продавця нерухомості. Якщо Ви бажаєте продати квартиру швидше, краще працювати з одним агентом, уклавши з ним договір про співпрацю. У цьому випадку, у Вас не буде необхідності звертатися до інших ріелторів, оскільки той фахівець, з яким Ви працюєте, сам проінформує своїх колег про об’єкт та поділиться з ними комісійними. У цьому йому допоможуть вже перевірені засоби комунікації, серед яких особливо хочеться відзначити Мультилистінгову Систему, що працює в Красноярську, — єдину базу агентств нерухомості міста, до якої мають доступ ріелтори. Таким чином, інформація про ексклюзивний об’єкт автоматично стає доступною для всієї ріелторської спільноти та інших учасників ринку нерухомості. Без договору ріелтор прагне «сподобається» покупцеві, адже тоді саме він оплачуватиме комісію. Звичайно, в цьому випадку всі ріелтори будуть торгувати Вас на користь покупця – адже саме він замовник послуги.

МІФ5. Ріелтор – дороге задоволення.

Багато фахівців вважають, що більш комфортно та правильно, коли ріелтор працює, очікуючи винагороди саме від продавця, та подяки саме після задоволення інтересів продавця, а не покупця. Адже інтереси цих клієнтів прямо протилежні. Саме тому сьогодні в Красноярську стрімко розвивається новий вид співпраці ріелторів та продавців нерухомості, коли після продажу квартири послуги ріелтору з отриманої суми оплачує продавець. Даний підхід дозволить не відштовхнути покупців, а, навпаки, збільшити їхню кількість, адже, незважаючи на те, що, зрештою, агентська винагорода оплачується з грошей покупця, її витрати залишаться такими самими. Психологічно це привабливіше: покупець одразу знатиме, що йому не потрібно платити жодних комісійних, адже він не замовляв послугу.

Довіртеся професіоналам, і продаж квартири стане для Вас радісним подіям, а не обтяжливим заходом!!