Пригоди орендаря або економія повинна бути економною!

Якось один з наших провідних експертів з оренди житла задався питанням – а як же знімають квартири без послуг агентства ?! Це питання так зацікавив його, що вдалося залучити до обговорення цього питання практично весь колектив департаменту оренди житла «Мир Вашому власності». В результаті до цього обговорення приєднався і ваш покірний слуга – менеджер прес-центру агентства. Звичайно, все прекрасно уявляють собі як це відбувається. Але нас хвилював інше питання, скажімо так, чисто професійний – питання надійності і гарантій при самостійному наймі житла. У підсумку ми розклали все по поличках, а я поділюся з вами нашими висновками. Що б вам було зручно читати цей матеріал, я описав його в хронологічному порядку і сподіваюся, що моя праця надасть вам неоціненну допомогу і допоможе зробити правильний вибір, а також чуть-чуть відкриє деякі таємниці роботи агентства.

пригоди починаються

Відкриваємо інтернет. Перед очима величезна кількість пропозицій квартир від їх власників. Навіть є з фотографіями, дивлячись на які часом і недосвідчена в оренді житла засумнівається в їх реальності через низьку вартості. Однак, сумніви це одне, а те, що перед очима зовсім інше, тим більше, що так хочеться зняти розкішну квартиру за ціною убитої однушки в хрущовці. Рука сама тягнеться до телефону і швиденько набираємо номер, розглядаючи приголомшливі фотографії обстановки квартири. Голос на іншому кінці трубки переконливо підтверджує все опис квартири і запрошує приїхати. Ми радіємо! Продзвонивши ще десяток номерів, складаємо маршрут для огляду квартир і відпрошуватися з роботи, обіцяючи начальнику завтра ж надолужити все упущене. І ось, нарешті, цей хвилюючий момент настав. Ми стоїмо перед дверима першої в нашому списку квартири. Почалося! «Це помилка!» – вигукуємо ми, дивлячись на обшарпані стіни і ледве стоїть меблі 60-их років. Мало того, що квартира практично вбита, так ще й у господаря якісь проблеми з документами і мабуть із зором. Але той твердо стоїть на своєму: «Фотографії відповідають!» Але ми не втрачаємо присутності духу і, стискаючи заповітний листок зі списком квартир, мчимо дивитися наступну. І тут «О, слава Богам!», Нам щастить. П’ята переглянута нами квартира – більш-менш відповідає нашим вимогам. Фотографії та опис, звичайно ж, натягнуті за вуха до бажаного рівня, кремлівських стін за вікнами виявляється не видно, але жити можна і ціна – що найголовніше, просто супер. Не біда, що в квартирі два власника і один з них у від’їзді. Присутній власник готовий позичити свій телефон для дзвінка другому власнику, який підтвердить те, що він не проти здачі квартири. “Усе! Нарешті – то! »- вигукуємо ми і готуємося до оплати. Але тут, в самий кульмінаційний момент лунає дзвінок у двері і в квартиру ввалюється ще кілька таких же як і ми бажаючих зняти житло. До нашого великого здивування господар, нітрохи не бентежачись і відкидаючи всі наші міркування про те, хто перший – того і тапки, пропонує влаштувати аукціон. Хто запропонує більшу ціну, той і буде жити. Перше ж речення ціни валить нас в шок, а дама в норковому пальто добиває всі наші надії, оголошуючи свою, і як вже зрозуміло остаточну ціну. До нас втрачено будь-який інтерес, сторони вже в сусідній кімнаті жваво обговорюють оплату комунальних платежів і ми тихенько вислизала з квартири, добро поглядаючи в бік господаря. О десятій годині вечора, стоячи біля під’їзду останньої в нашому сьогоднішньому списку квартири, ми остаточно «добреем», слухаючи у відповідь на набраний номер монотонний голос автовідповідача про недоступність господаря цієї квартири. Ще через півгодини, перейнявшись великою любов’ю до всього людства, ми пасемо додому.

Наступив день згладжує всі наші емоції, а пропозиції в інтернеті і рекламації про легкість зняття житла без зайвих витрат на послуги агентства знову налаштовують нас на бойовий лад. Шеф, неласкаво поглядаючи на нас, проціджує крізь зуби щось про вчорашній обіцянку і тоскно махає рукою: «Іди!».

Чому так не щастить тільки нам? Всі обіцянки про легкість зняття житла знову починають випаровуватися. Так, ми набралися досвіду. Перепитувати про реальність опису квартири, її остаточної вартості і відразу ж запитуємо про документи на неї. Але це тільки лише скорочує наш список переглядів. О дванадцятій годині ночі відкриваємо двері своєї квартири і каменем падаємо в ліжко. За вечір переглянули шість квартир: дві з них явний бомжатник, одна з господарем – алкоголіком, бурмотіли щось невиразне з під кухонного столу, дві так і не побачили через дивно раптово зниклих за півгодини до перегляду господарів, і останню з піднятою на п’ять тисяч і ціною – кажуть, що не розчули ми по телефону ціну, а в оголошенні знаєте помилка …

Бос гнівно відправляє нас в останній раз дивитися квартиру, і ми під посміхається погляди колег вислизає з офісу. О десятій годині вечора, після перегляду ще трьох квартир ми, нарешті, знаходимо потрібну нам. Сідаємо за стіл з господарем, і нервово прислухаючись до звуків за вхідними дверима, обговорюємо всі деталі оплати.

Договір найму житла? Які можуть бути проблеми! Включаємо інтернет, набираємо у пошуковій системі відповідну фразу і ось вони. Вибирай будь-! І нехай рвуть на собі волосся представники агентств нерухомості, які оплачують дорогі послуги юристів складали їх договору. Марна трата грошей – економія повинна бути економною!

Договір підписаний. Ми радіємо, мнучи в руці в’язку ключів і діловито оглядаючи свої нові володіння. Шеф на роботі радий до божевілля і дарує на честь новосілля завдання з терміном виконання «вчора!». Життя, здавалося, налагодилася, поки в одну з субот, з раннього ранку, в нашу квартиру не ввалився піддатий рис і до божевілля налякав колегу з бухгалтерії. Це наш новий сусід! Згадуючи всіх святих і апостолів, ми кидаємося до телефону і намагаємося зв’язатися з господарем. Але той, мабуть, зовсім уморився на дачі. Новоспечений сусід розкладається на кухні і, випиваючи чергові сто грам і смачно запиваючи їх пивом, з поважним виглядом простягає нам паспорт з пропискою за даною адресою. Вихідні пройшли під знаком зеленого змія в різних з новим сусідом і його численними друзями кімнатах. Дбайливо очищена після довгих умовлянь колеги-бухгалтера ванна кімната в понеділок вранці постає перед нашими червоними від безтурботної ночі очима в своєму самому поганому вигляді. Переступаючи через тіло племінника нового сусіда, ми залишаємо квартиру і йдемо на роботу. У вівторок ввечері ми, нарешті, чуємо на іншому кінці дроту голос господаря квартири: «У нас в договорі прописано, що ви будете жити одні? Ні! Так що жити заважає? Не подобається? Іди, а грошей не поверну – сам захотів договір розірвати, ось і розривати! »

Економія повинна бути економною! Ми набралися нових сил і енергії.

Шеф демонстративно повернув монітор комп’ютера до нас і з напущені серйозністю вивчає сайт агентства нерухомості з пропозиціями квартир в оренду: «Іди!». Ми радісно кидаємося бігти в бухгалтерію і, пояснюючи словами «Ти ж сама все бачила!», Займаємо грошей до получки.

Ура! Ми вже досвідчені! Не минуло й тижня як ми можемо забирати речі у одного і під радісний погляд його дружини переселятися в свою обитель. Але вже перебуваючи на поверсі, перед дверима ми виявляємо на ній папірець з печаткою правоохоронного органу. Хоч би грошей за два місяці вперед, що ми заплатили, під килимком залишили … Заведений в той же вечір в ранг знайомих місцевий дільничний за чаркою чаю (між іншим 560 ре за півлітра напою) повідає нам про те, що за цей тиждень ми вже ..цатие орендарі цього житла і те, що взагалі розшук аферистів сильно навантажує і без того перевантажений робочий графік його колег.

«Бухгалтерія» грошей більше не дає! Шеф поїхав у відрядження, а без нього відпускати нас на пошуки житла не велено! Дружина одного похмуро ходить вечорами по квартирі і кидає недобрі погляди на нас. Ми перераховуємо витрачені гроші і розуміємо, що могли б прожити на них цілих п’ять місяців.

Шеф повернувся! Відмовити йому неможливо! Змушені зателефонувати в агентство. «Світ Вашої власності» – звучить-то як! Боже мій, та скільки ж вони беруть за свою роботу!

Тепер все не так цікаво. Які там шість – вісім переглядів за вечір! Немає драйву! Ключі від другої переглянутої квартири вже лежать в кишені. Все пройшло якось нудно і монотонно. Важко розлучаюся з винагородою для агентства. Все незвично тихо, чинно, мирно і спокійно.

Економія повинна бути економною! Твердим ми про себе і сідаємо тихим зимовим вечором за комп’ютер і перечитуємо статті про легкість зняття квартир без послуг посередників і значної економії грошей і часу.

Економічне зростання в умовах фінансової кризи?

Світова фінансова криза, змусив багато компаній переглянути свої погляди на бізнес; комерційна нерухомість – це один з основних показників економічної ситуації на ринку. Багато бізнесменів не знають, чого чекати в майбутньому, як зміняться ціни на комерційну нерухомість? Багато хто віддає перевагу почекати якийсь час, деякі повністю зупиняють роботу компаній.

Ринок комерційної нерухомості переживає зараз важкий і нестабільний період. Звичайно, багато учасників ринку комерційної нерухомості шукають вихід з кризової ситуації. Не всім це вдається, тому багатьом фірмам доводиться буквально виживати в конкурентній боротьбі за ринок.

Криза надав серйозний вплив і на девелоперів. Зараз вони повністю залежать від постачальників товарів і послуг, які продовжують з усіх сил утримувати ціни на будівельні матеріали і послуги організацій-підрядників, не даючи цінам опуститися. Тому девелопери не можуть випускати на ринок продукти, доступні населенню з низьким рівнем платоспроможності.

Деякі компанії в світлі поточних подій припиняють економічно активну діяльність або припиняють її до слушного часу. Однак досвідчені девелопери, можуть і зараз стабільно заробляти, перш за все, за рахунок надання консультацій. Є люди, які мають гроші, але не мають досвіду. Цей факт сприяє появі попиту на послуги грамотних фахівців.

Світова фінансова криза змушує багато фірм тугіше “затягнути паски”, скоротити до мінімуму свої витрати. Це стосується всіх аспектів фінансової діяльності. У тому числі і орендної плати. Однак ця обставина не лякає досвідчених девелоперів. Звичайно, відтік числа орендарів комерційної нерухомості скоротиться, так як деякі компанії закривають офіси, скорочують персонал. Але і нові офіси в найближчим часом будувати ніхто не буде. Без сумнівів, в новому орендна плата зросте, що викликано інфляцією, але і ціни на продукти і послуги орендує офіс компанії також виростуть.

У будь-яких умовах людина знаходить кошти для виживання. І в сьогоднішніх умовах фінансової кризи багато хто не тільки знайшли спосіб для виживання, але і забезпечують зростання власного бізнесу.

Глобальне зниження цін на житло

Згідно з даними, оприлюдненими компанією Knight Frank в її регулярному Global House Price Index, щорічний світовий ріст цін на житло, за винятком Дубаї скоротився до 3,8% в третьому кварталі поточного року, в той час як у другому він становив 4,8%.

Середньоквартальні ціни втратили 0,3%, це фактично перше квартальне падіння цін.

Зниження середньоквартальних цін було зафіксовано більш ніж для половини країн представлених в індексі, для однієї третини країн було також зафіксовано падіння річних цін.

Інвестори можуть бути знову близькі до активних придбань.

На думку глави міжнародних досліджень Knight Frank Ніколаса Барнса зараз стає очевидним, що жодної з частин світу не вдасться уникнути кредитної кризи, нерухомість втрачає в ціні в багатьох куточках земної кулі. Не дивлячись на впевнене зростання в 2007 році, ціни на житло в більш ніж половині країн, представлених в дослідженні, знизилися в третьому кварталі 2008 року. Очікується збереження цієї тенденції для переважної більшості регіонів зі збереженням нульового або негативного щоквартального показника до кінця цього року.

Дубаї, який є новачком в даному списку, схоже, буде протистояти загальним тенденціям, однак останні дані за другий квартал року не відобразили раптових зміщень в балансі попиту і пропозиції, В майбутньому цифри, ймовірно, засвідчать значне уповільнення зростання цін ..

Росія і жменька східно-європейських країн в третьому кварталі виглядають досить непогано, зафіксовано незначне підвищення зростання середньорічних цін в Чеській Республіці. Однак відзначаються і ознаки того, що деякі з найсильніших представників даного кола починають слабшати. Так, ціни в Болгарії в третьому кварталі зросли лише на 3%, що становить всього половину від показників попереднього кварталу.

Литва, Канада, Норвегія і Великобританія побачили найбільше цінове падіння, близько 5% всього за три місяці. Щоквартальне падіння цін на житло в штатах знаходиться на позначці в 2,8%, втрати склали близько 21% в порівнянні з ціновими показниками, зафіксованими на піку.

Хоча власники нерухомості можуть не погодитися з подібним твердженням, але масштаби і швидкість зниження цін носять також і позитивний характер, так як інвестори здатні купувати сьогодні виявляють, що деякі ринки пропонують придбання на умовах порівнянних з докризовими.

На тлі розчарувань викликаних станом фондового ринку і болісних сумнівів щодо сегментів банківського сектора, нерухомість видається їм досить безпечним і досить відчутним будинком для інвестицій.

Нерухомість: Купуємо квартиру без ремонту та втілюємо власний інтер’єр

Нарешті збулася заповітна мрія – Ви стали володарем власної квартири і основне бажання – швидше почати ремонт. Наприклад, змінити проводку, оновити сантехніку, об’єднати або розбити кімнату, встановити двері та вікна. Але раптом виявляється, що всі намічені витрати можуть бути набагато менше і плюс до всього іншого юридичні та будівельні норми виявилися порушеними.

Сучасні ріелтори стверджують, що житло треба підбирати так, щоб в ньому Ви і Ваша сім’я відчувала себе зручно і комфортно. Безумовно, найоптимальніший варіант: це невелика квартира в місті і просторий заміський будинок. Міська квартира зазвичай отримується виключно для робочого тижня, а в заміському котеджі зручно провести вихідні в оточенні родини і близьких людей.

Квартира, яка була придбана без внутрішньої обробки, є досить вигідним придбанням, тому що дозволяє здешевити покупку нового житла на 30% від його ринкової вартості. Безумовно, оздоблювальні роботи будуть, але в їх процесі Ви здійсніть всі Ваші задуми і бажання.

Дамо безцінний рада: хочете убезпечити себе від непотрібних проблем в перші рік-два, не купуйте житло на верхніх поверхах. Тільки уявіть собі таку картину: Багатоповерхові будинки славляться величезною кількістю сусідів. І якщо Ваші сусіди одночасно з Вами будуть займатися ремонтом, а також перевозити в ліфтах будматеріали і меблеву начиння і т.д., то, щонайменше, буде дуже незручно, як для Вас, так і для них.

У тому випадку, якщо Ви вже можете називатися власником нової квартири і у Вас є шалене бажання провести перепланування, то підіть наступних порад. По-перше, проект буде правильно замовити у фахівців своєї справи, таким чином, Ви застрахуєте себе від можливих негативних наслідків. Найсуворіше забороняється зносити несучі стіни, мене зовнішній вигляд фасаду. Якщо Ви збираєтеся вносити свої корективи в план квартири, то Вам буде потрібен дозвіл. Весь спектр інстанцій, які дають таке право, Ви можете отримати в Міжвідомчої комісії. Слабкі місця допускаються під час переробки систем опалення, вентиляції, водопостачання. У подібних ситуаціях будете страждати не тільки Ви, але і Ваші сусіди, а також наступити кримінальна відповідальність. Отже, щоб уникнути непорозумінь і судових розборок, правильним рішенням буде заздалегідь замовити дизайн-проект, скласти кошторис і вибрати надійного підрядника.

І на завершення дозвольте дати Вам ще один цінний порада: не бійтеся купувати квартиру без обробки і потім проектувати її, орієнтуючи на власні побажання і погляди.

Угоди по нерухомості без посередників і без комісій

В основі угод по нерухомості без посередників і без комісійних лежить концепція For Sale By Owner “Для продажу власником” послуга за прямими операціями з нерухомістю. Основна ідея даної послуги полягає в тому, щоб забезпечити прямий контакт між власником і покупцем, дуже поширений метод в Америці, Східній Європі, яка нещодавно була введена на ринок нерухомості в Молдові.

Це нововведення прийшло на зміну неякісного посередництва і представлено на сайті TRANZACT.md, де “власник має можливість у всіх деталях уявити свою пропозицію, а покупець зможе побачити багато пропозицій по нерухомості за короткий проміжок часу.

Нововведення полягає в тому, що ця послуга відрізняється від інших подібних відсутністю посередників, тобто агентів з нерухомості, а угоди укладаються безпосередньо між покупцями і продавцями без оплати комісійних.

TRANZACT.md – послуга online, розроблена Euroefect SRL. Це реальне рішення, за допомогою якого власник продає своє житло, не будучи змушеним платити комісійні якомусь агентству з нерухомості.

“Послуга гарантує зняття обмежень в галузі, в якій встановилися ненормальні правила, нав’язані непрофесійними агентствами з нерухомості за допомогою захоплення всіх загальноприйнятих способів просування, які займають місце, призначене оголошеннях з цієї області, роблячи, таким чином, неможливим здійснення прямого контакту між двома сторонами, залученими в угоду. Вважаю природним той факт, що продавець повинен мати можливість отримати за власну нерухомість стільки, скільки вона коштує, і так само по купатель нерухомості не буде зобов’язаний платити більше.

які переваги цієї послуги?

До кого звертатися?

– До тих, хто може надати список об’єктів, бажано, щоб він включав в себе повну інформацію про пропозиції на ринку нерухомості.
– До тих, хто може не тільки акумулювати інформацію, а й гарантувати її достовірність.
– До тих, хто допоможе полегшити операцію з нерухомістю і не візьме комісійних за це.

За словами головного менеджера Euroefect SRL Раду Думбраве, у даної послуги кілька важливих переваг.

“Ви платите один раз, послуги, запропоновані TRANZACT.md, дійсні до моменту продажу. А той факт, що ми поєднуємо два компонента online і off-line є важливим моментом для покупця, враховуючи, що ми гарантуємо, що власність реальна”, – коментує керівник
TRANZACT.md.

Гарантія достовірності інформації забезпечується представниками компанії, які надходять на адресу, де розташована нерухомість, роблять відповідні знімки, збирають дані, необхідні покупцеві для того, щоб він зміг мав докладне уявлення про нерухомість, зниження кількості непотрібних візитів і дзвінків.

TRANZACT.md не є простим гідом по домівках, але пропонує клієнтам всю інформацію, необхідну для укладення угоди. Так само як існують друковані видання, які здійснюють те ж саме на папері, повинні існувати і ті, які роблять те ж саме on-line, але містять більше інформації, фотографії і не тільки, а реальні пропозиції, які не вводять в оману потенційних покупців – якісна послуга.

Але абсолютно виключений той факт, що зникнуть агентства по нерухомості, тому що “якісна послуга з нерухомості припускає непросту діяльність, з різних галузей”.

Як купують ріелтори для себе?

Як купують ріелтори для себе?

На запитання відповідав Едуард Граблевський, генеральний директор AlteraDom:

1. Чи маєте ви нерухомість за кордоном? Якщо так, то як ви вважаєте, наскільки вигідною була ситуація на ринку в той момент, коли ви її купували? Розкажіть про епізод угоди, що сам запам’ятався.

Я купував нерухомість у Ніцці – будинок у новому комплексі у 2004 році. Це був добрий момент для покупки з використанням іпотечного кредиту. На той час ставки за кредитами були історично малими та становили 3% при ставці EURIBOR близько 2%. Навіть зараз, коли ставка рефінансування Європейського центрального банку становить 1%, отримати іпотечний кредит у Франції під менше ніж 4% буде майже нереально.
У 2004 році бум на ринку нерухомості вже спостерігався, і тоді мені думалося, що я переплачую за будинок. Через три роки, коли я вирішив продати віллу, ціни, за якими я купував, вже пішли в історію. Я виставив свою віллу на продаж майже за подвійну ціну, і що було на 20% дорожче, ніж рекомендували агенти. Фахівці тоді передбачали, що мені потрібно чекати кілька місяців, що стандартний час для Франції і що ринок насичений нерухомістю. Це сталося у п’ятницю. Незважаючи на це агент зв’язався зі мною в понеділок і повідомив, що вже є пропозиція від покупця за ціною, яку я назвав. Я прийняв пропозицію і продав віллу того ж дня. Для Росії це, напевно, не дивно, але для Франції це скоріше виняток, ніж правило. Це і був момент, що запам’ятався в угоді.

2. Якби ви найближчим часом планували купити нерухомість в іншій країні, то коли і як саме ви зробили угоду? Де б ви придбали нерухомість: на первинному ринку, на вторинному, об’єкт з-під застави, якусь ще?

З покупкою можна почекати приблизно півроку, але шукати потрібно починати зараз, поки ринок надає широкий вибір об’єктів нерухомості за низькими цінами. Думаю, що світова криза, або, назвемо це простіше, корекція, практично добігає кінця, і незабаром почнеться підйом.
Погляньте на фондовий ринок Заходу. З початку року західні індекси зросли загалом на 15%, а регіонах BRIC на 50%. Ні для кого не секрет, фондовий ринок завжди був провідним випереджаючим економічним індикатором. В англійській це звучить як leading indicator. Простіше кажучи, фондовий ринок показує, що відбуватиметься в економіці через 6-8 місяців. Це свого роду провісник змін тенденцій ринку. Як можна бачити, ситуація на фондовому ринку покращується, з чого напряму випливає, що період перебудови закінчено, і вихід із кризи не за горами.
Ставка рефінансування Європейського банку зараз становить 1% і навряд чи опуститься нижче за цю позначку. З цього погляду отримання іпотечного кредиту видається зараз досить привабливим. Тепер про питання, яку нерухомість купувати. Якщо дивитися суто з економічної точки зору, то зараз добре купувати нерухомість на первинному ринку. Як я вже згадував вище, ми скоро вийдемо з кризи, і багато продавців на вторинному ринку нерухомості, ті, хто вистояв у кризу, залишаться на плаву і тепер. Первинний ринок гнучкіший і він дає більше можливостей для угод.
І я говорю не тільки про пряме зниження цін за нерухомість. Девелопери охоче йдуть на різні поступки, як, наприклад, замість одного підземного гаража пропонують відразу два. Або замість однієї квартири на нижньому поверсі пропонують вам таку саму, але на верхніх поверхах за тією ж вартістю. Або пропонують встановити кухню безкоштовно.
Звичайно, якщо вам головним критерієм вибору нерухомості є естетичний, то вторинний ринок запропонує вам набагато більше. Якщо вам потрібна вілла, на Кап-Ферра в 100 метрах від моря або в історичному центрі, де будувати нові об’єкти неможливо, тоді у вас просто немає альтернативи крім вторинного ринку.

3. Прокоментуйте, будь ласка, новий тренд – продаж об’єктів з-під застави.

У Штатах продаж заставних об’єктів – явище зовсім не нове. Там це, скажімо, розвинений стабільний ринок, який існує давно. Крім того, що банки самостійно продають заставні об’єкти безпосередньо, є посередницькі компанії, які за незначну плату $500 нададуть вам інформацію щодо заставних об’єктів, які є у продажу.
У Франції ринку продажу заставної нерухомості, що сформувався. Продаж нерухомості у Франції з-під застави відбувається так: зацікавлені люди самостійно продають заставну нерухомість через спеціалізовані агенції або безпосередньо, в індивідуальному порядку публікують оголошення в Інтернеті. Або банки, у яких було взято кредит, самі продають нерухомість з-під застави через афілійовані агентства нерухомості.
У Франції відсутня офіційна статистика із продажу заставної нерухомості. Відомо лише, що у 2008 році було подано близько 30 тисяч заяв на credit relais. Це цільовий кредит, який надається лише за умови продажу наявної нерухомості з наданням паперів, що підтверджують, що нерухомість справді надійшла у продаж. Розмір кредиту визначається різницею між ймовірною продажною ціною та розміром боргу. Наприклад, якщо борг банку склав €700 тисяч, а нерухомість продається за €1 мільйон, максимум, скільки банк позичить, це €300 тисяч. При цьому кредитні гроші ви не отримуєте. Ви просто перестаєте сплачувати кредит, і банк використовує виділений кредит для сплати ваших місячних кредитних внесків. Credit relais надається терміном до двох років. Найчастіше, за цей час продавець встигає продати нерухомість і може віддати борг банку.

4. Багато учасників ринку відзначають, що сьогодні покупці витрачають куди більше часу на вибір об’єкта нерухомості, ніж витрачали раніше. Як ви вважаєте, чим це пояснюється?

На мою думку, головна причина є очевидною і пов’язана з перевагою пропозиції над попитом. Раніше ситуація була зворотною, попит був більшим, і тому покупець поспішав купити нерухомість, усвідомлюючи, що завтра вона буде дорожчою або її купить вже хтось інший. Сьогодні ситуація абсолютно змінилася.
Пропозиція зросла, а попит упав. Баланс попиту та пропозиції, як відомо, регулює ціна. Тому ті, хто продають, повинні опускати ціни, щоб залучити покупців, а покупці не поспішають купувати, побоюючись, що ціни можуть впасти ще нижче. Це – про тих, що купують будинок, скажімо так, «для душі».
Зараз на ринку нерухомості ми спостерігаємо все більшу кількість покупців-інвесторів, які шукають недооцінену нерухомість, роблячи вибір із величезної кількості пропозицій. Це вимагає час, його поки що є удосталь, поспішати не варто.

Поїздка До Києва

Вирішив я поїхати до столиці України. Перевірив ціни на готельні номери і зрозумів, що саме подобово знімати готельний номер це дуже круто. Довелося шукати альтернативу.

Потім поставив у пошуковій системі кілька інтерпретацій слова подобово: подобово Київ, “Київ подобово”, “зняти квартиру подобово Київ”, “оренда квартир подобово”.

Вибрав кілька варіантів із найбільш прийнятними варіантами і почав дзвонити. За деякими телефонами просто ніяк не відповідали, по інших не могли пояснити чи хамили. Незрозуміло, як ці люди здають свої квартири подобово, напевно, гроші їм не потрібні.

Зрештою знайшов нормальну адекватну людину котрий та розповів все та нормально поговорили. Домовився у нього винайняти квартиру подобово.

Для тих хто не знає розрахунковий час заселення та виселення у подобової оренди таке саме як у готелях 12 годин дня.

До речі для тих, хто приїжджає до Києва, як напевно і в будь-яке місто, не бажано ловити таксі прямо біля вокзалу. Ціна на таксі якщо пройдете метрів сто-двісті від вокзалу буде майже вдвічі нижчою.

Наведу цитату з одного сайту: «Ціна за оренду квартири на добу не залежить від кількості людей, що в’їжджають. Вишуканий інтер’єр та дизайнерські рішення не розчарують найвибагливіших гостей столиці. Наявність всілякої необхідної побутової техніки та просторі кімнати дозволять комфортно влаштуватися навіть великій родині у самому центрі Києва.»

Приїхав я значить до Києва заселився. Ціна повністю відповідала якості та всі фотографії які були на сайті відповідали реальній квартирі. Комісію не платив, відпочив, нагулявся, все подивився. І грошей витратив у порівнянні з тим, якби знімав готель у два рази менше.

Загалом все супер, головне знайти адекватну і осудну людину  яка займається подобовою орендою в Києві.

Всім удачі.

Домашній Затишок У Відрядженні – Це Просто

Ця стаття присвячується тим, хто за своєю діяльністю, способом життя змушений постійно подорожувати з одного кінця світу в інший, відвідувати кілька країн або міст на місяць, а то й на тиждень. Щодня змінюється вид за вікном, люди, і, звичайно ж, місце проживання.
Втомилися від безликих стандартних номерів готелів? Хочеться тепла та затишку навіть якщо Ви далеко від дому? Проживання в готелі є абсолютно гідною альтернативою – подобова оренда квартир. Незалежно від того турист Ви або приїхали до Києва по роботі, винайняти квартиру – буде правильним вибором, і на те є низка причин.
По-перше, жити навіть у орендованій квартирі набагато комфортніше, зручніше і приємніше, ніж у кімнатах готелю. Так як у Вас, хоч і на час, є свій особистий простір, де Ви можете відпочивати, займатися справами, спортом, влаштовувати не надто галасливі вечірки, запрошувати друзів, які, до речі, залишаться на ніч. Одним словом, Ви зможете робити все, що звикли робити вдома без побоювань, що хтось може вторгнутися у Ваше особисте життя. Комфорт проживання в квартирі також полягає в тому, що Ви отримуєте кухню з повним набором побутової техніки, де Ви, за бажання, можете приготувати собі поїсти, а також у Вашому розпорядженні буде телефон, з якого, без проблем, можна буде здійснювати дзвінки в межах міста. безкоштовно та міжміські, можливо, платно. Крім того, у Вашу орендовану квартиру ви можете приходити, коли Вам зручно, тому що в готелях часто існують правила щодо цього. Загалом, свобода дій та переміщення – це те, що Ви отримуєте, винаймаючи квартиру після прибуття до Києва.
По-друге, оренда квартири подобово обійдеться Вам набагато дешевше, ніж знімати номер в комфортабельному готелі Києва. Особливо якщо Ви приїдете не один, а в компанії друзів, партнерів, родичів… Оскільки Ви платите за цілу квартиру, а не за кількість спальних місць, як у готелі.
І, насамкінець, пара порад як зняти квартиру, і не зіткнутися з шахрайством.
Мати справу з приватними особами, які пропонують посередницькі послуги за символічну плату – ризиковано. Бо гроші візьмуть, а квартиру, швидше за все, не знайдуть. Підпишуть з Вами такий собі договір надання інформаційних послуг, нададуть базу квартир, що здаються в оренду, що відповідають вашим вимогам, з телефоном господарів і по цьому квартиру Ви шукатимете самі. Точніше співпрацюватиме з агентствами відомими і зарекомендували себе. Якщо господарі вимагають під час укладання договору певну страхову суму, на випадок, якщо Ви щось зіпсуєте у квартирі, не поспішайте вірити. Гроші Вам можуть не повернути. При здачі квартири в ній обов’язково виявиться зламаний стілець, плитка, що відпала… І ще, подивившись красиві фотографії квартири в інтернеті не розраховуйте отримати такі ж розкішні апартаменти в реальності. Багато просто агентства просто знімки хороші розміщують. Загалом підійдіть до питання серйозно і отримайте відмінний комфортний тимчасовий будинок.
Удачі вам.

Продам Квартиру, Іпотеку Не Пропонувати…. Або 5 Міфів Про Продаж Квартири

Для більшості громадян нашої країни житлова нерухомість – найдорожче майно, а продаж та купівля квартири – найбільша угода у житті. Тому, коли виникає необхідність продати це майно, у людини з’являється страх зробити помилки під час проведення угоди. Звичайно ж, багато хто з цих страхів надуманий, і з’являються лише через незнання всіх тонкощів процесу купівлі-продажу нерухомості. Пропонуємо розглянути найпоширеніші помилки продавця нерухомості, і розвіяти його часто необґрунтовані страхи.

МІФ 1. Я знаю скільки коштує моя квартира.

Як Ви визначите ринкову вартість квартири? Напевно, загляньте в газети, в Інтернет і порівнюватимете параметри своєї квартири з вже виставленими на продаж. Але чи можна бути впевненим, що в цих джерелах вказано реальну ринкову ціну об’єкта, а не ту, яку хотів би отримати продавець і яка може відрізнятися від реальної на кілька сотень тисяч гривень? Чи Ваш сусід зовсім недавно продав свою квартиру за дуже цікавою ціною? Можливо це так, але швидше за все, він злегка «прикрасив» дійсність, щоб уявити ситуацію в більш вигідному для себе світлі, захотів похвалитися. Насправді радимо замислитися, а чи просто визначити вартість Вашої квартири самостійно, без залучення фахівців? Адже головний фахівець тут – це ринок, і лише він зможе визначити справжню вартість квартири. Набагато краще заздалегідь виявити привабливу для покупця ціну і з неї почати продаж, ніж не мати тих, з ким торгуватися, відлякуючи клієнтів завищеною вартістю. Підняти ціну, якщо відчується підвищений попит, ніколи не пізно.

МІФ 2. Зробивши ремонт, можна продати квартиру дорожче.

Колись це було правдою. Але ті часи давно пішли. Сьогодні, як кажуть фахівці, робити хороший ремонт перед продажем квартири — безглузда трата грошей та часу. Якщо квартира в дуже поганому стані, ситуацію може поліпшити лише косметичний ремонт. Найголовніше ж — зробити генеральне прибирання, викинути непотрібний мотлох, випрати штори, створивши таким чином затишок. Також потрібно постаратися упорядкувати під’їзд: вимити підлоги і стіни, вкрутити лампочки, провітрити приміщення. Все це, безперечно, справить враження на потенційних покупців.

МІФ 3. Якщо покупець з іпотекою, процес угоди ускладнюється, а терміни затягуються. угоди. Але при цьому жодних додаткових витрат продавець не несе. Продавцю важливо пам’ятати, коли покупець каже, що у нього готівка – мається на увазі, що цей гроші він матиме після продажу своєї квартири. У таких випадках вишиковуються цілі ланцюжки угод, і є ймовірність, що одна з ланок даного ланцюжка може обірватися. У покупця з іпотекою гроші вже готові та чекають на момент, щоб перейти до рук продавця. Крім того, у зв’язку з тим, що документи вже перевірені банком, термін реєстрації в палаті скорочується з 14 до 5 днів. Продавцям необхідно брати до уваги, що у зв’язку з різноманітними програмами та вигідними умовами іпотека користується в нашій країні все більшою популярністю, і більшість громадян купують квартири із залученням кредитних коштів. Тому боятися іпотеки означає чекати покупця дуже довго.

МІФ4. Якщо виставити квартиру на продаж у кілька агентств нерухомості — покупець знайдеться швидше.

Це одна з найпоширеніших помилок продавця нерухомості. Якщо Ви бажаєте продати квартиру швидше, краще працювати з одним агентом, уклавши з ним договір про співпрацю. У цьому випадку, у Вас не буде необхідності звертатися до інших ріелторів, оскільки той фахівець, з яким Ви працюєте, сам проінформує своїх колег про об’єкт та поділиться з ними комісійними. У цьому йому допоможуть вже перевірені засоби комунікації, серед яких особливо хочеться відзначити Мультилистінгову Систему, що працює в Красноярську, — єдину базу агентств нерухомості міста, до якої мають доступ ріелтори. Таким чином, інформація про ексклюзивний об’єкт автоматично стає доступною для всієї ріелторської спільноти та інших учасників ринку нерухомості. Без договору ріелтор прагне «сподобається» покупцеві, адже тоді саме він оплачуватиме комісію. Звичайно, в цьому випадку всі ріелтори будуть торгувати Вас на користь покупця – адже саме він замовник послуги.

МІФ5. Ріелтор – дороге задоволення.

Багато фахівців вважають, що більш комфортно та правильно, коли ріелтор працює, очікуючи винагороди саме від продавця, та подяки саме після задоволення інтересів продавця, а не покупця. Адже інтереси цих клієнтів прямо протилежні. Саме тому сьогодні в Красноярську стрімко розвивається новий вид співпраці ріелторів та продавців нерухомості, коли після продажу квартири послуги ріелтору з отриманої суми оплачує продавець. Даний підхід дозволить не відштовхнути покупців, а, навпаки, збільшити їхню кількість, адже, незважаючи на те, що, зрештою, агентська винагорода оплачується з грошей покупця, її витрати залишаться такими самими. Психологічно це привабливіше: покупець одразу знатиме, що йому не потрібно платити жодних комісійних, адже він не замовляв послугу.

Довіртеся професіоналам, і продаж квартири стане для Вас радісним подіям, а не обтяжливим заходом!!

Ділянка Землі – Початок Вашого Успіху

Ділянка землі – початок вашого успіху.

Інвестування в земельні ділянки – один із найбільш популярних та вигідних видів капіталовкладень. Це не недавня ринкова інновація, так було завжди. Споконвіку люди ясно розуміли безумовну цінність нерухомості, а більш «нерухомої нерухомості», ніж власне земля, не можна й уявити. У різний час можливість володіння землею була обмежена — традиціями успадкування та влади, державними режимами (парадоксально, але тут об’єднуються такі непримиренні противники, як монархія та розвинений соціалізм: в обох випадках приватному власнику складно одноосібно володіти землею).

Проте сьогодні купівля землі та продаж землі в нашій країні дозволена і, як наслідок, користується величезним попитом. Тим більше, що це актуально в південних регіонах, зокрема в Одеській області: близькість моря та лиманів, розвинена культура садівництва та виноградарства, теплий клімат і відносно рівний ландшафт роблять землю в цій місцевості по-справжньому привабливим товаром.

Щоб розібратися в ситуації, що склалася на цьому ринку, слід прояснити такі питання:

— Із чого складається вартість землі?

— Які чинники роблять об’єкт привабливим чи навпаки непривабливим, незважаючи на його ціну?

— У яких секторах регіону землі продається більше, де вона дешевша, а де дорожча?

Почнемо з основного: із чого складається вартість землі?

Уявіть собі звичайну земельну ділянку. Це просто кілька соток, більше або менше. Тут немає будов, не можна відкрити кран, з якого потекла б вода, неможливо повернути вентиль, щоб пішов газ, не можна запалити лампочку – нічого цього немає. Новий господар може зробити так, щоб усе це з’явилося: простіше кажучи, завести сюди комунікації. Звичайно, це коштує грошей, але головне — сил і часу. Тому люди, які купують ділянку землі для себе, воліють брати її вже з комунікаціями або, принаймні, так, що водопровід і газопровід знаходяться максимально близько. Має значення наявність асфальтованого під’їзду, можливість чи неможливість згодом поділити ділянку, наявність виду на лиман чи море (у разі ціна землі різко зростає).

Багато хто думає, що цим і вичерпується проблематика купівлі-продажу землі. Вимушені вас розчарувати: просто купити землю і робити на ній все, що спаде на думку — сіяти і орати, вирощувати виноград, будувати будинок чи готель — за законом не можна. Згідно з чинним законодавством робота на ділянці регламентується спеціальними державними актами. Такі акти визначають призначення землі, відповідно до якої здійснюється її використання під забудову (держакт на будівництво), розведення плодових культур (держакт на садівництво), ведення індивідуального сільського господарства (або «особливого сільського господарства» — ОСГ). Змінити цільове призначення ділянки вкрай складно та дорого. Допомогти цьому до певної міри можуть професіонали девелоперської сфери. Але, як правило, краще купувати ділянку землі з готовим держактом відповідного профілю. І саме подібні обставини часто роблять гарну у всіх відносинах землю непривабливою для покупця. Людина хоче будуватися, але держакт тут є лише під садівництво. Тож чи не простіше пошукати іншу ділянку?

Однак серйозні інвестиційні компанії, що мають великий арсенал навичок та коштів, можуть собі дозволити купувати такі «проблемні» ділянки, щоб, вклавши в перетворення цільового призначення землі кошти та сили, продати їх за вищою ціною. До речі, приватним покупцям купувати землю у таких гравців ринку логічніше: без потрібного досвіду та налагодженої системи роботи на відповідні перетворення, та й просто на підведення до ділянки комунікацій піде невиправдано багато часу та грошей.

На сьогоднішній день в Одеській області основними джерелами землі на ринку є Білгород-Дністровський напрям, куди входять Кароліно-Бугдове, Єгорівка та Єреміївка, а також інші селища в районі Київської траси, напрямок Миколаївською трасою.

За підсумками моніторингу пропозицій, найдорожчою на сьогоднішній день є земля в «Совіньйоні» та у напрямку Кароліно-Бугаза: наявність необхідних держактів, комунікацій, курортна зона та близькість моря зробили свою справу в галузі ціноутворення. Середня ціна тут варіюється від 15 до 20 тис. дол. за сотку; у Прилиманському та Червоному хуторі земля коштує дещо дешевше — від 8 до 12 тис. дол. за сотку.

Фонтанка і Ліски давно є у своїй котеджними селищами, знайти тут ділянку під садівництво і виноградарство складно, а вартість землі (сотка) не нижче 10 000 дол.

Найбільш перспективним напрямком на сьогоднішній день можна назвати Хаджибейський лиман. І це не дивно. Традиції котеджного будівництва, а відповідно і підведення комунікацій розвиваються там із радянських часів. До околиць Хаджибея легко під’їхати, поблизу знаходиться Київська траса, навколо самого лиману добре розвинена інфраструктура сфери послуг. «Фішкою» Хаджибея здавна є риболовля: сьогодні там плодиться кефаль. Місцева система котеджних селищ та таун-хаусів, як і індивідуальних ферм, лише розвивається: тут покупець поки що не доплачує за “бренд”, як, наприклад, на Кароліно-Бугазі або в Совіньйоні. В околицях Хаджибейського лиману сьогодні реально купити ділянку 6 соток за 12 тис. дол., тобто, сплативши 2 тис. дол. за сотку. А середня ціна землі, яка була впорядкована, рідко перевищує 3–5 тис. дол. за сотку.

Хочеться вірити, що викладені у статті міркування допоможуть багатьом охочим зорієнтуватися у тонкощах земельного ринку. Адже земля це та основа, що дає початок усьому. А за грамотного підходу, уважного аналізу та взаємодії з фахівцями земля може дати початок і Вашому особистому успіху.