Category Проблемні забудови Києва

ЖК “Панорамне містечко”

Розташування: вул. Ракетна, 24
Початок будівництва: 2013  рік
Причина «заморозки»: заборонений через ризик радіаційного зараження
Історія недобудови.  Цей житловий комплекс, що на Ракетній 24, заборонений через ризик радіаційного зараження. Адже “Панорамне містечко” будують у 300-метровій санітарно-захисній зоні реактора Інституту ядерних досліджень НАН України. Орендар цієї землі та замовник будівництва ЖК “Панорамне містечко” – компанія “Техенерго”. Від початку будівництва нею володів фонд “ВІК” народного депутата України, заступника голови фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігоря Кононенка та його сина Віталія Кононенка.
Після розслідування “Схем”, яке вийшло 26 березня, компанію переписали на ТОВ “СБ ЛТД” – підрядника цього будівництва. Ця компанія заснована двома офшорними компаніями, на які й оформлені всі фірми відомого у столиці забудовника Анатолія Войцеховського. Цей бізнесмен має багато недобудов у столиці, пише “Радіо Свобода”.

ЖК “Поділ Престиж”

Розташування: вул. Нижній Вал, 27-29
Початок будівництва: 2008 рік
Причина «заморозки»: незаконна зміна в проектній документації
Історія недобудови.  Історія будинку‒”монстра”, по вулиці Нижній Вал, 27-29, розпочалася в далекому лютому 2008 року. Тоді Головне управління охорони культурної спадщини погодило генеральний план та паспорт будинку, які передбачали 5 поверхів плюс три мансардні, вглиб кварталу. Дозвіл на проект будівництва цього комплексу отримала компанія ТОВ “Пателі Лізинг”. Однак у 2011 році в проект було внесено “неофіційні” зміни й будівля перетворилася на такого собі 13-поверхового “монстра”. Бетонний “монстр” перевищує максимально допустиму висотність на 27 метрів.
Перспективи. За словами Олександра Дядюка, юриста-правозахисника, голови громадської організації “Кияни, об’єднуємось”, практично завершений. Зараз йде судове рішення про демонтаж декількох його поверхів. На переконання юриста, у цій справі можливі корупційні впливи.

ЖК “Сонячна рів’єра”

Розташування: вул. Микільсько-Слобідська, 1
Початок будівництва: 2016 рік
Причина «заморозки»: Незаконна забудова
Забудовник “Сонячної Рів’єри” отримав експертизу лише на 3 будинки, а екологічної експертизи не має взагалі. Екологи запевняють, що таке будівництво вкрай небезпечне і порушує Директиву ЄС щодо охорони питної води.
Наразі будівництво опечатано, але будівельники щодня намагаються вивезти частину матеріалів і техніки на інші свої об’єкти, розповідають місцеві мешканці. Зараз власник земельної ділянки ПАТ “Ощадбанк” виставив землю на аукціон. Заявки приймалися до 24 травня.
Забудовник “Укрбалтбуд” (офшорна компанія, що входить до державної корпорації “Укрбуд”) має намір викупити землю і, отримавши новий дозвіл, продовжити будівництво.
До незаконної будови 11 травня минулого року навідалась Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Вона анулювала дозвіл на будівництво цього комплексу. Причини: скасування, за рішенням суду, містобудівних умов та обмежень забудови, а також зміна власника земельної ділянки.

ЖК “Приозерний”

Розташування: вул. Здолбунівській, 11-в
Початок будівництва: 2007 рік
Причина «заморозки»: фінансова криза
Історія недобудови. Будівельники ТОВ «Градстрой» дуже оперативно «вигнали» каркас 22-поверхового будинку і так само швидко зникли з об’єкта. Фінансування закінчилося, а разом з ним – і всі роботи. Найдивніше, що квартири в «Приозерному» ще довго продавалися в рамках держпрограми «Доступне житло». Так що від зупинки будівництва постраждали не тільки фізичні інвестора, а й державна скарбниця. Кабмін, ФДМ, КМДА і НБУ досить довго виділяли з бюджету кошти на цей комплекс.
Перспективи. Майбутнє у «Приозерного» туманне. Ініціативна група постраждалих інвесторів до сих пір домагається порушення кримінальної справи проти недобросовісного забудовника.

«Науковий» недострой

Розташування: пр. Науки, 208
Початок будівництва: 2007 рік
Причина «заморозки»: недобросовісні забудовники
Історія недобудови. Будівництво цього скандального будинку розвивалося в кращих традиціях звичайного «кидка». Три фірми зголосилися звести будівлю за два роки, але, по суті, займалися тільки продажем квартир. У підсумку – забудовник втік з грошима тридцяти сімей, які повністю оплатили квадратні метри.
Перспективи. Будинок на проспекті Науки теж збирається добудовувати КП «Спецжитлофонд». Втім, активного відновлення робіт на об’єкті до сих пір ніхто не помітив.

ЖК “Три Богатирі”

Розташування: вул. Борщагівській, 182-б
Початок будівництва: 2005 рік
Причина «заморозки»: фінансова криза
Історія недобудови. Казка про «Трьох богатирів» на Борщагівській більше нагадує історію сплячої красуні. Будівництво об’єкта «приспав» фінансова криза. ВАТ «Київреконструкція» виконало 75% робіт і збанкрутувало.
Перспективи. У цих будинків перспективи трохи кращі, ніж у попередніх. Більшість власників недобудованого житла об’єдналися в кооператив «Наш дім» і тепер доводять його до розуму разом. Київська влада ініціативу людей підтримала і навіть передала їм одинадцять квартир, які раніше отримала від забудовника. Апартаменти будуть продані, а виручені за них гроші підуть на завершення будівельних робіт.

Стройка аферистів

Розташування: вул. сім’ї Сосніних
Початок будівництва: 2004 рік
Причина «заморозки»: фінансові махінації
Історія недобудови. У недобудованих будинків по вул. Сім’ї Сосніних – складна доля і темне минуле. Майже десять років тому будівельники закладали їх фундамент і обіцяли, що до 2006-го інвестори зможуть відзначити новосілля. Люди обіцянкам вірили і активно скуповували квадратні метри. Але ще до настання кризи роботи зупинилися. У 2009 році директора фірми «Київвисотбуд», яка займалася зведенням комплексу, оголосили в розшук. Його викрили в шахрайстві – бізнесмен продавав одні і ті ж квартири різним покупцям. За справу взялася Генпрокуратура. Сьогодні будівництво заморожене. Сотні сімей, які вклали гроші в майбутнє житло, досі поневіряються по знімних квартирах
Перспективи. У липні київська влада заявила, що житловий комплекс добудує комунальне підприємство «Спецжитлофонд». Правда, інвесторам доведеться заплатити ще по 10-15% від вартості їх майбутніх квартир.

Дніпровські “пизанські” башні

Розташування: пр. Ватутіна
Початок будівництва: 1999 рік
Причина «заморозки»: банкрутство генпідрядника

Історія недобудови. Цей величезний житловий комплекс загальною площею 74 тис. кв. м по праву вважається головним столичним довгобудом. Його почали зводити в кінці 90-х для 400 сімей військовослужбовців. Близько 300 квартир продали приватним інвесторам. Зводили «вежі» ударними темпами, адже головні витрати розділили між собою держава і фірма «УкрАзіяБуд». Ось тільки в 2006 році гроші закінчилися, генпідрядник збанкрутував, а будівництво завмерло. Численні спроби реанімувати роботи до сих пір ні до чого не привели. Сьогодні недобудовані 35-поверхові хмарочоси потроху перетворюються пізанські вежі. Дві «свічки» вже перекосилися на 10 см. Це означає, що в майбутньому в будинках буде дуже складно запустити ліфти.
Перспективи. Будівництво «Дніпровських веж» обіцяють закінчити київські комунальники. Але чи вдасться їм підняти падаючі будинку, поки не відомо.