Оренда офісу: Як знайти відповідний офіс?

Як тільки ви потрапляєте в офіснавіть дуже невеликої компанії, відразу можна зробити висновок про її забезпеченість, амбіції, професіоналізм людей, що функціонують у ній. Саме тому офіс зобов’язаний сяяти і привертати до себе увагу, розташовувати до відкритої розмови та спокійних переговорів ділових людей.

Зрозуміло, якщо на стартовий капітал компанії можна купити місце під офіс, то проблем, як-то кажуть, у вас вже немає. Однак молоді фірми зазвичай такою можливістю рідко можуть скористатися. У цьому випадку вихід один – оренда офісу.

Пошуки відповідного місця для офісу можуть зайняти досить багато часу, тому в першу чергу потрібно визначити, скільки грошей ви готові щомісяця виділяти на оплату оренди і яким вимогам повинен відповідати офіс. організації буде по кишені, внаслідок цього необхідно підключити всі допустимі методи пошуку: газети, тематичні журнали, послуги агентства нерухомості, поради друзів і таке інше.

Якщо специфіка діяльності вашої компанії пов’язана з регулярними зустрічами з клієнтами, офіс потрібно шукати в місці, доступному для людей. Дуже часто під офіси переробляють приміщення в колишніх дитячих садках, гуртожитках чи держустановах. Не ігноруйте такі пропозиції, оскільки кожне із зазначених приміщень ідеально підходить під будь-який офіс: є дорога для проїзду, паркування, такий офіс буде легко знайти, як правило, є всі потрібні комунікації.

Другий варіант — застосування під офіс нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку чи інших будівлях. Якщо габарити та технічні умови дозволяють застосувати підвальні приміщення, то власники будинків з радістю нададуть їх в оренду, тим самим вирішивши дві проблеми: підвал завжди буде в ідеальному порядку, а в касу щомісяця надходитиме певна грошова сума.

Оренду офісних приміщень необхідно оформляти тільки письмово, щоб якось вранці не побачити особисте майно виставленим на вулицю. До важливих умов договору належить ціна оренди, порядок, термін оплати оренди, відповідальність сторін, час дії договору, порядок розірвання договору, і навіть його пролонгація. Неухильно за умов договору слід обговорити майбутні витрати на поточний і капітальний ремонт.

У договорі також має бути призначено оплату за комунальні послуги, електроенергію, опалення, прибирання територій та вивезення сміття. Зазначені платежі можна внести і у суму оренди, проте орендар має право і сам приймати рішення про внесення платежів.