Як Спрацював Заморожений Попит На Нерухомість

Як показала статистика, на кінець дві тисячі дев’ятого року відбулося збільшення кількості операцій із нерухомістю. Весь дві тисячі дев’ятий рік був складним для ринку нерухомості, стагнація, відсутність попиту, а на кінець року підвищення попиту. Звідки виник цей попит. За словами аналітичних агенцій, спрацював відкладений попит. Тобто попит, який люди відклали у довгу скриньку, і ось під кінець року вирішили придбати собі чи подарунок нерухомість. Та не сперечаюся. Є психологічний аспект кінця року, коли треба підбивати підсумки року, доробляти те, що не встигли зробити за рік. Але як тоді на рахунок відкладеного попиту. Та криза показала, що і нерухомість, яка мала такі темпи зростання, може дешевшати, хоча ще рік тому в це ніхто не вірив. Звідки з’явились ці ціни на нерухомість.

Та це просто відбувалися перегони інвестицій, коли банківські вклади давали десять відсотків річних, вкладення в бізнес – тут ще й працювати треба, а в нерухомість все набагато простіше, через кілька місяців можна продавати вдвічі дорожче. Згадаймо моменти, коли покупець мав платити зараз, щоб його об’єкт нерухомості, який він вибрав, не подорожчав для нього. Це зараз покупець може ходити навколо та близько, по півроку названі під різними іменами по тому самому об’єкту, очікуючи, коли ціна опуститься до прийнятного рівня. Криза оголила досить багато речей, які були приховані за гонкою цін. Японці, як ми вважаємо розумний народ, теж під час фінансової кризи в Америці прокололися, як показує історія, під час кризи сімдесятих японці, що теж вклали в американську нерухомість, сильно прогоріли, а ціни за двадцять років так і не піднялися. Таке явище може спостерігатися і в нас. Як заговорили аналітики – ціни на нерухомість зростатимуть у середині дві тисячі десятого року. Якщо під час кризи скоротилося будівництво та будівництво житлових будинків, то на ринку відбудеться зменшення пропозиції, яке штовхне ціни нагору. Подивимося на очікування аналітиків, чого вони приведуть. На масове свідомість діють психологічні чинники.

Якщо у свідомості людей надійде команда, що нерухомість можна купувати, всі ніякі кризи тут не допоможуть. Відразу з’явиться попит, і не відкладений, а саме інвестиційний. Зараз під час кризи нерухомість купують ті люди, які дійсно потребують і мають можливість зробити покупку, тобто реальний попит на нерухомість ми зараз і спостерігаємо, а не заморожений або відкладений попит. Я зараз проходив повз новий будинок, який уже зданий, як два роки, на вулиці темно, а в будинку горить лише кілька вікон, а де всі інші, поїхали Різдво зустрічати, чи на лижах кататися. Немає в інших, старих будинках з вікнами порядок, скрізь світиться.

Це і є той знімок інформації, який показує, що будинок зданий, квартири всі розкуплені, але це інвестиційні квартири, інвестори з якихось причин не можуть їх здати, або ще якісь причини, але в результаті будинок стоїть порожній, і таких будинків тільки на моїй вулиці три. А я пам’ятаю, як у радянські роки в’їжджали до новобудов, вранці у старій квартирі, а ввечері вже у новій, та й давай дізнаватися, де друзі в якій тепер квартирі живуть, все відбувалося в один день, потім одразу ж посадка дерев та облагородження території Але це радянські роки, тоді жили погано. Що покаже нам дві тисячі десятий рік, ніхто не зможе передбачити, жодна аналітика не допоможе. Що з кризою, куди вона поділася, начебто нічого не зробили, а криза пройшла. А що показує нам ринок праці, що у нас безробіття нанівець зійшло, звичайно, ні. Безробіття лише зростає, кредити для бізнесу так і не почали видавати. Де підйом, який зможе вплинути на платоспроможний попит населення? Цю статтю треба буде перечитати наприкінці дві тисячі десятого року, ось цікаво буде подивитися, хто помилився з прогнозами, а хто й ні.