Як здати квартиру в оренду

Іноді пошуки бувають досить затяжними, бо знайомі та родичі не мають стільки «хороших людей», яким потрібна квартира і за яких вони зможуть поручитися. Та й родичі самі теж не мають особливої потреби у житлі, їм не здаси, а от чужих людей з вулиці пускати щось страшнувато. Все-таки не зовсім приємно пустити у своє чесно зароблене житло людини з вулиці, про яке зовсім відомо тільки те, що він хоче дах над головою!

Варіантів як упіймати того, хто хоче у вас пожити достатньо. Квартира – і хороша, і недорога – це великий дефіцит, ось тільки потрібно визначити для себе, яким чином її здати в оренду: скористатися послугами агентства або власними зусиллями.

Здати квартиру самому. Варіант перший.

Якщо все ж таки цей варіант вас набагато більше «гріє», необхідно стати компетентним маркетологом і рекламістом на той час, поки Ви шукатимете клієнта на вашу квартиру. Потрібно обов’язково промоніторити ціни ринку оренди житла, щоб не здати задешево або не заламати таку ціну, за яку навіть король Монако її не зніматиме. Звичайно ж, обов’язково зрозуміти, звідки потенційні орендарі беруть інформацію про пропозиції, щоб грамотно подати своє. Але починати, перш за все, потрібно з того, що уважно і з користю вивчити попит на оренду житла, що існує.

Це можна зробити правильно, якщо переглянути ті ж джерела подачі оголошень, обчислити подібні за метражем та зручностями квартири, зробити орієнтацію на район міста і ваша ціна буде сформована максимально швидко. Якщо ж, звичайно, у вашій квартирі є величезні помітні плюси, такі як чудова сантехніка, багато пухнастих тапок, променисті рушники та найрозумніша техніка, то ціни можна сміливо підвищувати, але в межах розумного. Далі слідуючи шляхом пошуків, потрібно зробити собі піар – тобто рекламу. Рекламну кампанію можна розпочинати прямо у своєму під’їзді, плавно переходити на стовпи та закінчувати привабливими газетами. І не забувайте стежити за телефоном – клієнтів треба ловити на гарячому!

Однак крім клієнтів, вам можуть зателефонувати і ті, хто дуже хоче заробити на здачі вашої квартири – це посередники, вони шукають житло для своїх клієнтів (часто вони представники агентств нерухомості), їх не обов’язково боятися, у рамках співробітництва з ними ви ніяких збитків не понесете. Повірте, вони дуже швидко знайдуть вам клієнтів, ось тільки зустріч з орендарем все ж таки необхідно провести особисто і не один раз. Ви повинні бачити, кому ви довіряєте своє добро. Під час зустрічі можна і документики подивитися, і договір підписати, щоб потім не було жодних зайвих питань.

І з приводу правил користування житлом, теж поради дати право маєте, не хочеться все-таки після закінчення терміну оренди отримати стелю та підлогу з обдертими стінами! А якщо орендар раптом упиратися почне отеосительно письмового договору, то йому просто слід м’яко натякнути про те, що цей папір єдине, що може вирішити питання на законних підставах.

Ну от, ваші муки і переговори закінчені, тепер можна спокійно дивитися, як заселилися мешканці і чекати коли вони почнуть справно платити гроші після першого місяця. А не тут було! Про дати постійно потрібно нагадувати, зауваження від сусідів про гучну музику слухати, що вже може віщувати багато бонусів після від’їзду, які можуть являти собою величезні рахунки за телефон або поламані предмети декору. А найвдаліший «сюрприз», це коли ваші улюблені орендарі з’їхали дуже несподівано, а от заплатити якось забули. То, можливо, варто заручитися підтримкою фахівців – агентством нерухомості?

Звернутися до агентства нерухомості. Варіант два.

Звичайно, як відомо, агентства нерухомості можуть бути добрими помічниками лише у пошуку клієнтів на оренду житла. Також, допомога полягає в тому, що агентство саме дає оголошення куди потрібно, приймає дзвінки, проводить покази і, як правило, вже має якусь базу сформованих клієнтських запитів. Приємний і той факт, що оплачувати послуги агентства доведеться не вам, а стороні, що орендує. Агентство також і договір правильно оформити допомагає, ось тільки за порушення його агентство відповідати не може. Для того, щоб повністю зняти з плечей турботи, є нова послуга – договір персонального обслуговування.

Шляхом укладання такого договору та агенція та господар квартири вступають у рівноправні відносини з питань щодо житла, що виставляється на оренду. Тобто, щоб позбавити себе всіх питань, можна передати квартиру в користування агенції та отримувати щорічну виручку, знявши з себе при цьому весь непотрібний головний біль. Розмір доходу встановлюють за взаємною згодою, а далі агенція сама займається пошуком та вселенням квартирантів, наглядом за квартирою та дотриманням пунктів договору (своєчасна оплата комуналок, виплата оренди, цивільний порядок). Для квартиронаймача цей варіант також зручний, йому не потрібно платити жодних комісійних при оренді житла, тому що в орендній платі вже міститься та сума, яку отримує агентство нерухомості під час укладання договору на професійне обслуговування.

Кожен сам коваль свого щастя і іноді, можливо, варто поступитися трохи свого прибутку, позбавивши себе тим самим безлічі марних переживань і скандалів, а також отримати впевненість у тому, що після чергових поселенців ваше житло все ще можна буде назвати квартирою.