Як Перетворити Нерухомість На Гроші

Одна з найголовніших переваг обміну полягає в тому, що він дає змогу усувати проблеми в інвестиційному портфелі. Наприклад, одного разу я видав кредит для придбання житлового будинку та ділянки землі площею чотири акри. Однак позичальник збанкрутував, і я змушений був розпочати процедуру вилучення у нього майна за борги. Виявилось, що на ньому висить ще одна заборгованість. Я викупив її у кредитора, отримав право власності на нерухомість і тільки тут виявив, що будинок перебуває у дуже поганому стані. Якщо я збирався продати його з прибутком, то були потрібні великі витрати на ремонт. Таким чином, на руках у мене виявився “кислий лимон”. Перш ніж приступати до ремонту, на одній із зустрічей ексчейнджерів я запропонував цей будинок разом із землею на обмін у тому стані, в якому він був, призначивши ціну у розмірі 225 тисяч доларів. Навряд чи я отримав би такі гроші, просто виставивши будинок на продаж навіть після ремонту. Один із учасників зустрічі підійшов до мене і сказав, що ця нерухомість, можливо, зацікавить його дочку та зятя. Як частковий обмін він запропонував мені дві ділянки землі.

Перша ділянка розташовувалась у дуже мальовничій місцевості за п’ятдесят миль на північ від мого будинку. На нього був дозвіл на будівництво, але проблема була в тому, що він розташовувався на крутому схилі і спуск до дороги могли подолати лише гірські барани. Щоб освоїти цю ділянку, потрібно проведення комплексу складних інженерних робіт. У мене вже був досвід такого будівництва, і рельєф місцевості мене не надто турбував, але продавець викликав серйозні побоювання. Я ж набагато більше нервував з приводу своєї нерухомості, на якій висів викуплений мною кредит у розмірі 150 тисяч доларів. А ось покупця ця обставина цілком влаштовувала, оскільки донька із сім’єю збиралася використати будинок для особистого проживання. Друга запропонована ділянка спочатку була призначена для будівництва будинку на дві родини і розташовувалась недалеко від мене, але там виникли деякі складності технічного характеру, і видача дозволу на будівництво загальмувалась. Отже, до з’ясування всіх обставин ця ділянка мала лише дуже незначну комерційну вартість.

Мені здавалося, що цю проблему можна згодом вирішити, провівши там деякі роботи, здатні переконати міську владу, що межі ділянки, підведення комунікацій та система дренажу відповідають місцевим стандартам. Таким чином, і ця ділянка викликала у мене менше побоювань, ніж моя власна нерухомість. Ми домовились про обмін. Мій партнер з обміну надав мені дві ділянки землі загальною вартістю 75 тисяч доларів, а його зять узяв на себе кредит у розмірі 150 тисяч, що у сумі відповідало заявленій мною вартості нерухомості в розмірі 225 тисяч. Таким чином, операція обміну стала тим цукром, який перетворив мій кислий лимон на солодкий лимонад. Незабаром після цього до мене звернулася молода подружня пара, якій потрібна була ділянка під будівництво будинку на дві родини. Чоловік працював у міському департаменті планування та зумів отримати всі необхідні дозволи. В результаті подружжя придбало у мене цю ділянку за 50 тисяч доларів. Тим часом мені вдалося продати і другу ділянку за 70 тисяч. У результаті угода з обміну дозволила мені отримати 120 тисяч доларів, тоді як продаж запущеного будинку навряд чи приніс би понад 75 тисяч. Ось так лимони перетворюються на лимонад!