Виробництво та вкладання Штучної Трави

Зараз важко сказати, хто саме винайшов штучну траву та запропонував використовувати її як покриття для відкритих та закритих стадіонів, тенісних кортів та спортзалів. Ясно одне: мешкала ця людина не в тих широтах земної кулі, де вічне літо. І ще: спорт він, безперечно, любив і з неминучими неприємностями тренувань у міжсезоння та матчів у погану погоду на відкритих майданчиках був знайомий не з чуток.
У свою чергу існує безліч систем штучних трав’яних покриттів різних типів. В основному вони поділяються на поля для гри у футбол, хокей на траві, теніс, регбі та ін. Штучна трава також використовується для декоративного озеленення.
Існують також штучні трав’яні покриття, які застосовуються для кількох видів спорту та тренувань спортсменів. Офіційних змагань на таких полях практично не проводять.
Штучна трава – це найкраща альтернатива футбольним полям із натуральною травою. На відміну від натуральної трави, штучні поля з цим покриттям не потребують періоду відновлення та ретельного догляду. Штучне покриття не витоптується та не вибивається в процесі експлуатації. Штучна трава має високий ступінь стабілізації кольору, що дозволяє покриттю завжди виглядати найкращим чином і не змінювати колір протягом ряду років.
Штучна трава – це рулонне покриття, морозо- та світлостійке, яке пропускає воду і не допускає утворення застійних зон. Виготовляється за технологією тафтинг-метода: об’ємні волокна, що імітують стебла трави, вплітаються у високоеластичну основу, яка потім покривається латексом. Ворс виготовляється з поліпропілену, поліетилену або їх поєднання, що визначає довговічність та вартість покриття.
Штучна трава має низку серйозних переваг перед натуральною травою. Наприклад, якщо натуральний трав’яний газон рекомендується експлуатувати не більше двох годин на день, то штучний – 24 години. Ігровий сезон може тривати цілий рік (якщо зчищати сніг). Для ігрових видів спорту (футболу, хокею, тенісу, регбі тощо) використовуються трав’яні поля з натуральним або штучним трав’яним покриттям.
За своїм складом штучна трава ділиться переважно на три групи. Волокна першої групи складаються із поліпропілену. Використання на футбольних полях даного типу трав супроводжувалося опіками спортсменів. Згодом технології виробництва волокон штучної трави розвивалися. До складу волокон було введено новий матеріал – поліамід. Проте використання такого волокна у країнах зі подібним кліматом важко, т.к. Для розм’якшення такого волокна необхідно часто поливати синтетичний газон водою, що в умовах різкої зміни температур важко і може спричинити руйнування волокон. Останнім досягненням у галузі складу волокон синтетичних газонів став поліетилен. Його відмінними властивостями є міцність та безпека.
Система укладання та дренажу дозволяє експлуатувати ігрове поле під час дощу. Залежно від способу монтажу штучні трав’яні майданчики поділяються на засипні (з шаром кварцового піску та гумового грануляту) та незасипні. Засипка дозволяє регулювати висоту «стебел» та щільність покриття залежно від виду спорту, для занять яким призначений конкретний майданчик.
Завдяки засипці штучної трави каучуковим гранулятом вдається уникнути опіку шкіри спортсмена при падінні на штучний газон. На незасипній траві має застосовуватися система зрошення водою. Колірна гама штучної трави складається в основному з 2-х кольорів: зеленого і червоного, але існує також колекція, що включає різноманітну колірну гаму – жовтий, синій, коричневий та інші кольори.
За штучною травою доглядати набагато простіше, ніж за натуральною. Не випадково 2001 року Міжнародна футбольна федерація (FIFA) дозволила проведення офіційних матчів на полях зі штучною травою.
Догляд за штучною травою, на відміну від натуральної, зводиться до збирання сторонніх предметів. На такому майданчику можна грати, в принципі, 24 години на день 365 днів на рік у всіх кліматичних зонах.
Штучна трава складається зі 100% штучних матеріалів: кополімеру, поліетилену, тіалону, поліпропілену, синтетичного нетканого полотна, дисперсії ПВА, гумового грануляту.
Експлуатація штучної трави.
1. У період експлуатації штучний газон необхідно періодично зволожувати для покращення експлуатаційних якостей та зменшення пилу.
2. Забороняється використовувати на газоні відкритий вогонь і легкозаймисті рідини, т.к. матеріали, що використовуються при виробництві, відносяться до пальних.
3. Температурний режим інтенсивної експлуатації: від -10 до +50 градусів С, щоб уникнути передчасного псування та зменшення терміну експлуатації газону.