• Робота над помилками. Іспанська криза і російський ринок нерухомості.

  Джерело: news-house.ru

  Аналізуючи сучасний стан російського ринку нерухомості, не можна не помітити деякі негативні тенденції, дуже нагадують за своїм характером криза ринку нерухомості в Іспанії.

  Трішки історії. Починаючи з 1997 року, нерухомість в Іспанії стабільно росла в своїй ціні на 12 -15% на рік. Це просто фантастичне зростання цін на житло, з огляду на, що стандартний рівень подорожчання зазвичай коливається від 2 до 3% в рік.

  Однак на тлі перших симптомів світової фінансової кризи темпи зростання цін на нерухомість в Іспанії різко знизилися. Обсяги будівництва постійно нарощувалися, а попит на житло падав. Результати не змусили себе чекати і вже в 2007 році ціни на іспанську нерухомість виросли всього на 4%. Інфляція ж склала 4,6%.

  На ринок житла насувався криза. Занадто ризикований і недостатньо продуманий менеджмент підштовхнув професійних учасників ринку нерухомості зайнятися активним поглинанням конкурентів. Що не тільки не полегшило ситуацію, а лише навпаки її посилило. Уряд Іспанії, оцінивши ситуацію, що склалася, прийняло рішення збільшити обсяги введення житла в експлуатацію. На думку чиновників це мало призвести до зниження цін на житло. Однак їх прогнози не виправдалися. Населення не поспішало купувати житло, очікуючи ще більшого падіння цін. Збільшення кількість нерухомості у вільному продажі лише прискорило негативний процес.

  Результатом такої необдуманої політики стало те, що вже за підсумками 1 кварталу 2008 року, нерухомість в Іспанії подешевшала на 7,7%, а обсяг продажів знизився приблизно на 70%. До кінця травня 2008 року 60% всіх іспанських агентств нерухомості оголосило себе банкрутами. В Іспанії різко зросло безробіття, адже саме ринок нерухомості був однією з основних рушійних сил економічного підйому в країні. За компетентну думку міністра економіки і фінансів Іспанії Мігеля Анхеля Мартінеса іспанське житло до початку 2009 року стане дешевше на 20%. А вихід із кризи можливий не раніше 2012 року.

  Така ситуація на ринку нерухомості Іспанії повинна послужити хорошим уроком для російського уряду і професійних учасників ринку. Не допустити різкого обвалу цін на житло можливо лише при розширенні фінансових можливостей російських громадян. Криза нерухомості в Іспанії повинен допомогти Росії у виборі правильної стратегії.

  Джерело: forum.news-house.ru

  Posted by novobudova @ 03:38

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

54 − = 50