Глобальне зниження цін на житло

Згідно з даними, оприлюдненими компанією Knight Frank в її регулярному Global House Price Index, щорічний світовий ріст цін на житло, за винятком Дубаї скоротився до 3,8% в третьому кварталі поточного року, в той час як у другому він становив 4,8%.

Середньоквартальні ціни втратили 0,3%, це фактично перше квартальне падіння цін.

Зниження середньоквартальних цін було зафіксовано більш ніж для половини країн представлених в індексі, для однієї третини країн було також зафіксовано падіння річних цін.

Інвестори можуть бути знову близькі до активних придбань.

На думку глави міжнародних досліджень Knight Frank Ніколаса Барнса зараз стає очевидним, що жодної з частин світу не вдасться уникнути кредитної кризи, нерухомість втрачає в ціні в багатьох куточках земної кулі. Не дивлячись на впевнене зростання в 2007 році, ціни на житло в більш ніж половині країн, представлених в дослідженні, знизилися в третьому кварталі 2008 року. Очікується збереження цієї тенденції для переважної більшості регіонів зі збереженням нульового або негативного щоквартального показника до кінця цього року.

Дубаї, який є новачком в даному списку, схоже, буде протистояти загальним тенденціям, однак останні дані за другий квартал року не відобразили раптових зміщень в балансі попиту і пропозиції, В майбутньому цифри, ймовірно, засвідчать значне уповільнення зростання цін ..

Росія і жменька східно-європейських країн в третьому кварталі виглядають досить непогано, зафіксовано незначне підвищення зростання середньорічних цін в Чеській Республіці. Однак відзначаються і ознаки того, що деякі з найсильніших представників даного кола починають слабшати. Так, ціни в Болгарії в третьому кварталі зросли лише на 3%, що становить всього половину від показників попереднього кварталу.

Литва, Канада, Норвегія і Великобританія побачили найбільше цінове падіння, близько 5% всього за три місяці. Щоквартальне падіння цін на житло в штатах знаходиться на позначці в 2,8%, втрати склали близько 21% в порівнянні з ціновими показниками, зафіксованими на піку.

Хоча власники нерухомості можуть не погодитися з подібним твердженням, але масштаби і швидкість зниження цін носять також і позитивний характер, так як інвестори здатні купувати сьогодні виявляють, що деякі ринки пропонують придбання на умовах порівнянних з докризовими.

На тлі розчарувань викликаних станом фондового ринку і болісних сумнівів щодо сегментів банківського сектора, нерухомість видається їм досить безпечним і досить відчутним будинком для інвестицій.