• Якщо до кризи основними покупцями на ринку нерухомості були інвестори, які бажають вкласти свої гроші у вигідну галузь, то тепер акценти змістилися. На передній план вийшла необхідність вирішення житлового питання, при цьому для користувача характеристики стали не настільки важливі, як раніше. Покупці стали більш ощадливими в питанні придбання житла.

  Не секрет, що жителі столиці ще кілька місяців тому епатували інших росіян своїми фінансовими можливостями і захмарними сумами при покупці житла в Першопрестольній. Наприклад, в липні минулого року в Москві була виставлена ​​на продаж квартира вартістю 2,5 млрд. Рублів, що тоді здивувало зовсім небагатьох. Із закінченням “огрядних” часів ситуація змінилася кардинальним чином. Але москвичі не перестали купувати нерухомість, вони просто все рідше купують її в Москві. Величезне число інвесторів звернули свою увагу на об’єкти за кордоном.

  Якщо ж говорити про московському ринку, то, за даними Бюро Нерухомості “Агент 002”, аналіз угод з нерухомістю в столиці за результатами першого півріччя показав, що жителі Москви все частіше звертають увагу на квартири економ-класу як на первинному, так і вторинному ринку . А результати продажів кімнат в комунальних квартирах вже б’ють всі рекорди.

  За минулі сім місяців кількість угод в дешевому сегменті житла (за даними на липень) збільшилася до 92%. Для порівняння рік тому продажі в економ-класі не перевищували 43%. При цьому тільки 6% і 2% угод з нерухомістю зараз припадають на квартири бізнес-класу та елітне житло. Нагадаємо, що загальна кількість договорів купівлі-продажу житлової нерухомості в Москві становить близько 4,2 тис. На місяць.

  Фахівці “Агент 002” відзначають, що найбільшою популярністю зараз користуються однокімнатні та двокімнатні квартири в цегляних і панельних будинках загальною площею 32-56 квадратних метрів. При цьому вартість таких об’єктів зазвичай варіюється від 2,9 до 6 млн. Рублів

  І якщо знайти покупця на квартиру в столиці буває не так просто (середній термін продажу квартири становить 72 дня), то продажі кімнат з початку року демонструють феноменальні показники. Так, за даними “Агент 002”, кількість угод в цьому сегменті збільшилася з 4% в липні минулого року до 13% в липні нинішнього. Найбільшою популярністю користуються кімнати від 1 до 2 млн. Рублів, при цьому покупці зазвичай вибирають об’єкти, розташовані ближче до центру столиці, в дво- і трикімнатних квартирах. Справжні баталії розгортаються навколо покупки кімнат, вартість яких нижче 1 млн. Рублів. Такі об’єкти стали популярні серед батьків в якості подарунка дітям на повноліття або з нагоди закінчення вузу.

  Головною ж особливістю кризового вибору житла стає масова скупка закордонної нерухомості, яка за багатьма параметрами виграє у столичних квадратних метрів. Низькі темпи зниження цін на нерухомість в Москві привели до того, що покупці вибирають недороге, але при цьому вельми якісне житло в Болгарії, Туреччині, Іспанії та інших країнах. Ця тенденція стає масовою – таким способом люди виводять з країни величезні капітали. Якщо в минулому році на одного потенційного покупця закордонної нерухомості доводилося 20-25 покупців житла в Москві або області, то тепер співвідношення змінилося на 1 до 7.

  Виходить, що нездатність вітчизняних забудовників надати якісний продукт за доступною ціною обертається втратою доходів не тільки в рамках будівельної галузі або ринку нерухомості, а в масштабах всієї країни. Поки фахівці ринку нерухомості сперечалися про те, як залучити покупця, кількість угод з нерухомістю, скоєних російськими в різних країнах світу, стало збільшуватися в геометричній прогресії. За словами директора з маркетингу Бюро Нерухомості “Агент 002” Ольги Ісламова, в ряді таких країн, як Ізраїль, Туреччина, Болгарія, Іспанія, США та Великобританія, російські покупці вже породили новий сплеск інтересу на нерухомість, зайнявши перші рядки серед іноземних інвесторів. Тільки в першому півріччі нинішнього року обсяг іноземних квадратних метрів, придбаних російськими покупцями, за різними оцінками становить 9-15 млрд. Доларів. Це відповідає практично річним обсягом всіх угод на ринку житлової нерухомості Москви в 2007 році.

  Такий стан справ свідчить про те, що житло в Росії все більше втрачає довіру навіть вітчизняних інвесторів, які тепер вважають за краще ліквідний товар за розумні гроші, нехай і далеко від рідного дому. Розвиток подібної ситуації може привести до подальшого падіння внутрішнього попиту на житлову нерухомість, будівельна індустрія увійде в період затяжної стагнації і потягне за собою суміжні галузі, а росіяни в цей час будуть стимулювати зростання економік інших держав.

  Posted by novobudova @ 10:57

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 36 = 44