Проблеми ринку залізобетонних виробів в Україні

Одна з проблем ринку залізобетонних виробів в Україні – дефіцит якісної сировини: цементу та піску (тобто пісок із вмістом глини до 3%), яка так необхідна, коли ведеться будівництво нових об’єктів нерухомості. Якщо відсотковий вміст глини в піску більше норми,- виробляти якісну ЗБК неможливо. Друга проблема – застаріла технологія виробництва. Наприклад, нефракційний заповнювач для бетону застосовують лише українські виробники, оскільки іншого заповнювача немає. А в ідеалі треба використовувати 4 різні фракції, які зберігаються та вводяться в бетон окремо. Для отримання якісного виробу на виході необхідно також використовувати модифікуючі добавки, інформує domobaza.info.

На жаль, у докризовий час лише деякі підприємства перейшли на безопалубну технологію. Інші – досі використовують формову технологію.

Рівень автоматизації та механізації на заводах залізобетонних виробів залишає бажати кращого. Тим не менш, хочеться відзначити кілька підприємств, які оснащені сучасним обладнанням та розширили свої потужності: Дарницький завод ЗБК, Броварський завод СК, Новомосковський завод ЗБВ, «Завод ім. С.Ковальської» та ін.

Очевидно, що ринок ЗБВ безпосередньо залежить від будівельної галузі. Зараз, у зв’язку з кризовими явищами на ринку, багато об’єктів будівництвазаморожено. Тому, як тільки відновиться обсяг великопанельного будівництва, виробники та будівельники ЗБВ відновлять свої потужності та показники. А зараз вони просто змушені переходити на вищий рівень за допомогою сучасних технологій.

Довідка: Залізобетон – це такий матеріал, в якому з’єднані в єдине ціле сталева арматура а також бетон. Бетон частково захищає метал арматури від корозії і сприймає в цьому композиті стискаюча напруга, арматура ж розтягує зусилля: відомо, що метал добре працює на розтяг, а відносно тендітний бетонний камінь – на стиск. Цементі вода є активними складовими бетону – в результаті реакції між ними утворюється цементний камінь, який скріплює зерна заповнювачів в єдиний моноліт. Між цементом та заповнювачем не відбувається хімічної взаємодії, тому заповнювачі часто називають інертними матеріалами.