Орендуємо Житлову Нерухомість: Квартиру Або Кімнату

Як ми приймаємо рішення про оренду житлової нерухомості (зняти окрему квартиру чи кімнату в комунальній квартирі)? Кожному з нас близьке бажання рано чи пізно обзавестися власною нерухомістю – куточком, де панують спокій та гармонія, де все своє та рідне, де ти сам собі господар. Пасторальну картину життя у власній кімнаті/квартирі/будинку (потрібне підкреслити) уявляють більшість росіян, чиє горезвісне житлове питання ще тільки належить вирішити. Які варіанти?
Стати власником житла тяжко, це не секрет. Одна справа, якщо є від чого відштовхуватися: нерухомість, що пустує, в області N, яку можна безболісно продати і вкласти кошти в купівлю нової власності; а може бути будиночок у селі, що перейшов у спадок від коханої бабусі; а може і розумно зекономлені кошти, достатні для інвестування в нерухомість, що будується, або для того, щоб стати учасником програми іпотечного кредитування. Але такі шанси є не у всіх, більшості жителів нашої неосяжної Росії вибирати не доводиться, ринок диктує свої умови.
Отже, Ви хочете жити в окремій квартирі, є самостійною дорослою людиною із власним заробітком, але поки що не маєте можливості сплатити перший внесок чи взяти іпотечний кредит? Рішення є – винайняти нерухомість в оренду! Не поспішайте відмовлятися, зважте можливі плюси та мінуси та прийміть виважене рішення.
Доказ номер один: « Для чого щомісяця виплачувати гроші орендодавцю, якщо я можу знову ж таки щомісяця гасити кредит по іпотеці в банку та проживати при цьому у власній квартирі? ». Контраргумент: сума щомісячної плати за іпотекою без значного першого внеску досить сильно перевищує орендну ставку для об’єктів із приблизно рівними характеристиками та розтягнеться на довгі роки. До того ж орендодавець – така сама людина, як і Ви і, за потреби, швидше за все, піде назустріч і виявить розуміння. З іншого боку, банківська система має на увазі мінімальну кількість поступок.
Аргумент номер два: «Оренда нерухомості (квартири чи кімнати) – це, звичайно, чудово, але дуже затратно, до того ж власне житло нічого не замінить». Контраргумент: як ми вже говорили, щомісячна сума оплати нерухомості, що орендується, набагато нижча, ніж, припустимо, оплата іпотечного кредиту. До того ж останнім часом уряди багатьох країн заговорили про необхідність популяризації оренди житлової нерухомості як альтернативної програми щодо забезпечення населення нерухомістю і, отже, необхідності контролю за станом орендних ставок. На Заході, наприклад, близько третини американців щасливо проживають у орендованому житлі і мають власність тільки на пенсії.
Справді, знайти країну, усі жителі якої – власники нерухомості, навряд чи можливо. Навіть у найрозвиненіших країнах, для багатьох мешканців винаймати квартиру – норма. Оренда житлової нерухомості, чи то квартира, чи то кімната – найкращий компроміс для тих, хто хоче розпочати самостійне життя в окремій квартирі, для тих, хто хоче жити сьогодні, для тих, хто дивиться в майбутнє, не забуваючи про сьогодення.