Правильно І Вигідно Здаємо Житло В Оренду

У новому році законодавство запровадило деякі зміни, які стосуються безпосередньо оренди житла. Тепер багато підприємців, які здають свою квартиру в оренду, ламають голови, як сплачувати податки у новому році. На сьогодні новим податковим кодексом заборонено здійснювати операції з нерухомістю за спрощеною системою оподаткування. Як же платити податки, якщо здаєш квартиру в оренду? Яким є відсоткове співвідношення доходу та податку, кількість податків, які складуть на 1 січня 2011 року?

Як підказують досвідчені юристи, орендодавцю (власнику) не потрібно проходити реєстрацію та реєструвати себе як приватний підприємець, щоб здавати квартиру в оренду. Цивільним кодексом України не забороняється фізичним особам, які не ведуть підприємницьку діяльність, здавати квартиру в оренду. Якщо до прийняття нового оподаткування, орендодавець був зареєстрований як приватний підприємець та сплачував один прибутковий податок, то з 1 квітня він зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування. Якщо власник має намір офіційно займатися здаванням житла в найм, набагато вигідніше сплачуватиме податок на доходи в розмірі 15 відсотків. Перехід на загальну систему оподаткування, що обіцяє сплату єдиного соціального внеску із суми чистого доходу, до того ж податкові перевірки, стануть звичайним явищем. Щоб уникнути непомірно високого податку, який необхідно здійснювати, перебуваючи у загальній системі оподаткування, – це знятися з реєстрації як фізична особа-підприємець зможе сплачувати лише прибутковий податок у розмірі 15 відсотків залежно від щорічного доходу.

Розглянемо усі варіанти.

Варіант перший. Якщо ви сплачуєте прибутковий податок фізичним особам. Тому один раз на рік (до 31 березня), ви повинні сплатити 15% від загальної суми доходів, отриманих у попередньому році. Це вигідно коли оренда не є основним джерелом Вашого доходу.

Варіант другий. Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування. Щомісяця ви сплачуєте 15 відсотків від доходу, плюс у доповненні сплачуєте 34,7 відсотка від вашого доходу до соціального фонду (соц. внесок) У результаті ви втрачаєте 49,7 від вашого доходу, отриманого від оренди квартири. Зменшити витрати на державні платежі можуть лише документи, що підтверджують витрати підприємця. Оскільки еденний соціальний внесок нараховують на дохід за вирахуванням витрат. Це вигідно лише в тому випадку, коли отримання доходу від здачі квартири в оренду супроводжується виплатою кредиту за житло, що здається в оренду, або витратами на його ремонт.

Варіант третій. Ви здаєте квартиру в оренду “в тіні”. Відсутність будь-якого податку. Основний ризик для орендодавця: претензії з боку податкової, у тому разі якщо податковим органам все ж таки вдасться довести факт здачі житла в оренду.

Оренда квартири у Дніпропетровську погодинно в першу чергу це домашній затишок, який Ви ніколи не відчуєте в готелі: повна комплектація побутової техніки допоможе приготувати Вам улюблену смачну їжу, погладити одяг або подивитися улюблену передачу.