Підписання Договору Оренди Квартири

Перш ніж зробити платіж за квартиру, треба перевірити документи господаря квартири і без помилок укласти договір оренди квартири. Договір оренди квартири – це найголовніший доказ того, що ви взяли в оренду житло; Тільки з договором оренди на руках є можливість сміливо боротися за свої права, якщо господар квартири не дотримується умов угоди, а також і в судовому порядку. Адже проблеми краще запобігати, ніж надалі розплутувати.

Перш ніж оформляти договір оренди квартири, необхідно переконатися, що громадянин, який здає вам квартиру в оренду, має всі повноваження на це. Лише приватний власник житлового приміщення має право користуватися та розпорядження нерухомістю. Виходить, що спочатку потрібно запросити людину, яка здає вам квартиру, подати документ, що підтверджує його законне право власності – наприклад договір купівлі-продажу, договір про приватизацію, дарування, свідоцтво про власника. Якщо власник єдиний, він і підписує договір. Від імені власника здати квартиру в оренду має право та довірена особа, природно, її повноваження неодмінно мають бути засвідчені нотаріусом. Якщо власників кілька, ситуація ускладнюється. Хазяїн, який володіє лише часткою приміщення не має повноважень здавати в оренду її всю без згоди інших власників.

Піддоговором оренди квартир зобов’язані підписатися всі власники квартири, а якщо серед них є діти до 18 років, то їх повноважні представники — батьки. Коли забезпечить особисту присутність всіх власників неможливо, один із них має право подати нотаріальну довіреність або згоду від інших власників, знову ж таки, оформлену нотаріально.

Найважливіше – договір оренди квартири, підписаний людиною, яка не має на це право, недійсний. У випадку, якщо особа, яка здає квартиру, не має всіх необхідних документів, краще відмовитися від оренди такого об’єкта, адже саме орендар може зіткнутися з купою проблем.

Він обов’язково повинен включати: опис квартири – розташування, кількість кімнат; список орендарів – паспортні дані цих людей; інформацію про оплату комунальних послуг; терміни дії договору; відомості про власників квартири; розмір плати за оренду; умови розірвання договору