Піднімаючи Планку

Іноді просто необхідно зустріти когось, хто вже давненько не був у Паттайї, щоб зрозуміти, як усе змінилося, а правильніше сказати – покращало. Мені, який дихає цим повітрям уже десять років і весь цей час займається ріелторським бізнесом, зараз важко пригадати, як все починалося далекого 2001 року.

Будівництво набирає темпи, матеріали та якість роботи покращилися кардинально, чудово працюють системи спостереження, персонал і платіжний сервіс, а деякі з недавно запущених кондо вже змагаються зі світовими зразками з дизайну, якості будівництва та навіть маркетингу.

Не ідеалізуватиму — інфраструктура тут, безсумнівно, ще далека від досконалості. Я думаю, ви вкотре побачили це на власні очі кілька тижнів тому, коли майже всі будівлі міста пішли під воду під час тропічної зливи. Непросто забути й кілька років реконструкції Таппраї — вони були дуже гнітючими. Але й Москва не одразу будувалася! Чесно кажучи, якби структура Паттайї була такою ж, як у старої доброї Оттави, мого рідного міста, мене б тут не було.

Будівництво та оздоблення вілл та кондомініумів стрімко набирають темпи. Звичайно ж, пошарпані крихітні студії, які всім так полюбилися, все ще можна зняти за гроші, але в цілому як матеріали, так і сама якість роботи покращилися кардинально. І не тільки це – ми бачимо, наскільки добре працюють системи спостереження, персонал і платіжний сервіс. Втішно, що деякі з недавно запущених кондо змагаються зі світовими зразками з дизайну, якості будівництва та навіть маркетингу. Напевно, це все фактор демографічного зсуву, який ми можемо спостерігати тут.

Кілька років тому я був впевнений, що ринок нерухомості тут близький до насичення.

Щомісяця запускався новий проект, але за кілька років більшість із них зазнавала краху. Минув деякий час і девелопери відзначили пожвавлення продажів по всіх рівнях. Якщо поспілкуватися з ними, то можна побачити вельми обнадійливу річ – більшість покупок йде не від спекулятивних замовників, які беруть цілі блоки квартир для перепродажу або оренди, а від тих, кого я вважаю «справжніми» покупцями – людей, які шукають житло після виходу на пенсію , будинок, щоб проводити там вихідні або просто жити тут, на цій прекрасній землі, насолоджуючись своїм життям.

Чоловіки, як і раніше, складають основне населення цього міста, але ми все частіше бачимо тут літні пари та працюючі сім’ї — і це чудово! Також більше стало забезпечених власників закордонної нерухомості та покупців-інвесторів. Адже це дійсно важливо, щоб населення цього регіону було різноманітним і певною мірою строкатим. Пам’ятайте, як довгі роки справжніми паттайцями вважалися досить розв’язні хлопці, які постійно грають у гольф і розважаються з жінками, вибачте мені мою відвертість. Тому мені так приємно бачити, як ці сноби поступово вичавлюються звідси. На це впливає і сам тайський ринок, і горезвісний російський бум, і індустріальні райони, що постійно ростуть. Власне, саме це і є причиною появи нових і нових проектів.

Негативний друк, який ще недавно лежав на Паттайї, поступово розсмоктується, і це чудово, адже ми працюємо не шкодуючи сил для того, щоб перейти на наступний рівень. Такий стан речей зміцнює мене у моєму оптимістичному баченні стану ринку нерухомості у нашому регіоні. Знаєте, я щодня спостерігаю спілкування орендарів та покупців. Кожен випадок індивідуальний, але всіх об’єднує щось спільне — міські кондо, такі як The Avenue and The Urban, доводять свою неймовірну популярність, а нещодавно запущені проекти Park Plaza Waterfront і Centara Avenue безперечно користуються попитом, залучаючи людей із глибин Східної Паттайї.

Тут все ще, на жаль, багато демагогів, що застерігають людей від покупки власності, але це все ті ж зануди, що тягнуть ту саму тужливу пісню ось уже десять років. Не вірте! Паттайя і Джомтьєн все ще прекрасне місце для інвестицій у своє життя.