Основні Цілі І Напрями Аналізу Земельного Ринку

Щоб ефективно використовувати нерухомість необхідно правильно проаналізувати ринок. Максимальна ефективність ділянки землі або об’єкта для будівництва може бути визначена на підставі доказу, що є відповідний рівень ринкового попиту для земель даного виду користування. Дізнатись відповідний рівень попиту, можна провівши аналіз ринку продажу земельних ділянок. Дані дослідження можуть допомогти визначити ключові маркетингові стратегії використання землі чи проектування нерухомості, прогнозувати частку ринку, якщо планується комерційне використання нерухомості.

Вартість земельної ділянки на ринку нерухомості насамперед визначається її конкурентними здібностями. Характеристика оцінюваної нерухомості допоможе ідентифікувати конкуруючі об’єкти та зрозуміти переваги та недоліки, які є у земельної ділянки. Багато хто не знає економічних особливостей при оцінюванні сегментів ринку нерухомості, не може оцінити зовнішні фактори, що впливають на вартість землі. Багато хто вважає за краще довірити всі ці складні операції з оцінки ринку професіоналам, що дає можливість охопити всю широту ринку і не переживати про правильність і справедливість вибору. Провести аналіз ринкової вартості та отримати важливу інформацію про вартість земельних ділянок можна декількома способами.

І так можна провести аналіз ринку земельних ділянок за такими напрямами.

Цілі аналізу земельного ринку:

– усвідомлення рівня ціни приблизно схожі пропозиції;

– доступність та ліквідність земельних ділянок;

– Стан ринку нерухомості в цілому;

– Чи ефективні інвестиції в землю чи ні.

Напрями аналізу земельного ринку:

– Розподіл земельного ринку на окремі сегменти;

– Ціни на аналогічну землю;

– параметри чи характеристики, що регламентують вартість;

– прогноз ціни ділянки;

– Вплив розташування на ціну;

– Можливі доходи (комерційна нерухомість);

– економічна ситуація над ринком;

– Прогнозування стану ринку.

Щоб забезпечити більш точне комплексне рішення необхідно провести повний огляд показників земельного ринку.

1) Цінову ситуацію, яка характеризуватиметься середньою пропозицією за період ціни пропозицій та кількості угод (купівлі, продажу, оренди) земельних ділянок на первинних та вторинних ринках, розподіливши їх по районах міста та видах використання.

2) Попит та пропозиція, основний обсяг структури попиту та пропозиції, характеристика продавців та покупців, попит та пропозиція на первинних та вторинних ринках.

3) Активність ринку, кількість фірм, що працюють на ринку, кількість зареєстрованих угод купівлі-продажу, оренди земельних ділянок.

4) Середній час від початку виставлення земельної ділянки на продаж до конкретної угоди з купівлі-продажу або оренди, також передбачивши первинні та вторинні ринки, райони міста та інфраструктуру району.

У ході дослідження земельного ринку вирішуються такі завдання:

– Аналіз поточного стану ринку;

– дослідження та аналіз зростання динаміки цін та пропозицій;

– Порівняльний аналіз інших сегментів ринку;

– аналіз факторів, що впливають на зміну показників;

– прогноз щодо зміни стану показників ринку.