Оболонська Набережна – Кітч Чи Майбутнє Києва?
Словом «Оболонь» колись називали низину, прирічні луки, які заповнювалися під час паводку. Оболонь як район, який ми знаємо зараз, почала забудовуватись у 1967 році. Як адміністративно-територіальна одиниця була створена у 1975 році, і названа “Мінським” районом. З 2001 року називається Оболонський. Цей район є прикладом розміщення житлового масиву на намивних територіях правого берега Дніпра. Населення Оболонського району одне з найчисельніших у Києві – 306 тис. осіб. Оболонь має незаперечну перевагу порівняно з іншими спальними районами, на кшталт лівобережної Троєщини або правобережної Борщагівки – це транспортна доступність за рахунок метро. Як зазначав директор корпорації «Столиця» (однієї з основних компаній-забудовників сучасної Оболоні) Валентин Ісак, компактна житлова забудова, розвинена інфраструктура, що включає лінію метро, дві кільцеві траси, які з’єднують вулиці масиву з широкою автомагістраллю та Московським мостом, а також мережа штучних озер площею 105 га, нові площі та сквери – все це збагачує архітектурно-просторову композицію Оболоні. Хтось називає Оболонь київським Брукліном, хтось вважає, що нова Оболонь – це вікно до Європи. “Оболонські липки”, “Книжковий ринок Петрівка”, “Пивзавод Оболонь” – ці слова вже давно стали своєрідними візитівками району. До категорії липок по-оболонськи потрапляє і Оболонська набережна. Коли вперше тут опиняєшся, здається, що потрапив в іншу реальність – бруківки, викладені фігурними плитками; на тлі нової висотної забудови вулиці Героїв Сталінграда малоповерхові ошатні будівлі; дитячі майданчики та мами з візками; ну і, звичайно ж, шикарний вид на Дніпро. Одні кияни вважають, що забудова Оболонської набережної це кітч, інші знайшли там свій невеликий рай на землі. Для другої групи, як зазначають фахівці «Соцмарт», девелопери та інвестори активно зводили останні роки нові будівлі, готелі, житлові будинки, відкривали кафе та ресторани.
Восени минулого року було відкрито готель “Вісак” на Оболонській набережній, 17 (девелопер – корпорація “Столиця”). У 4-зірковому готелі 42 номери і він може приймати до 100 осіб на добу. На першому рівні, за інформацією “Соцмарт”, знаходяться ресторан, банкетний зал та кінозал. У цокольному приміщенні можна знайти СПА-салон, турецька та інфрачервона сауни, 2 міні басейни, масажні кабінети, солярій, тренажерний зал. Також у готелі є конференц-зал на 160 осіб. До речі, корпорація «Столиця» планувала зробити мережу готелів «Вісак», але минулого місяця в пресі була озвучена інформація про продаж мережі, що будується по сусідству на Оболонському набережному нового готелю. Покупець поки що невідомий.
На початку Оболонської набережної (офіційна адреса – Героїв Сталінграда, 2) з 2007 року ведеться зведення житлового комплексу з готельними, торговельними та офісними площами, що складається з двох будівель – 26 та 30 поверхів, з 5-поверховою стилобатною частиною. Замовником та генпідрядником будівництва житлового комплексу виступає ЗАТ “Молодіжно-житловий комплекс Оболонь”. Згідно з інформацією з бази даних готелів Києва, що будуються і проектуються, в стилобатній частині планується розмістити готель на 60 номерів (3-4 зірки). Внутрішня інфраструктура комплексу міститиме: ресторан (860 кв.м.), магазин (321 кв.м.), боулінг клуб (390 кв.м.), ігрові приміщення (375 кв.м.) Із сервісних об’єктів у ЖГК будуть розташовані хімчистка, аптека, салон краси, тощо. Площа офісної складової 350 кв. Під комерційні площі у 2 секціях будуть відведені перші 3 поверхи, а у 30 рівневій будівлі також 28-30 поверхи (зокрема, на 29-30 поверхах планується розмістити ресторан на 50 місць). Площа житла в об’єкті – до 30000 кв.м. (240 квартир, 1,2,3,4,5,6-ти кімнатних). Загальна площа ЖК, за даними Соцмарт, становить 35 тис.кв.м. У підземній частині будівлі планується розмістити підземний паркінг на 200 машиномісць. Першу чергу комплексу планують здати у 2011 році, введення в експлуатацію 2-го та 3-го намічено на 2012 рік.
Згідно з інформацією від “Соцмарт” на серпень 2009 р. з баз даних із заявлених комерційних об’єктів, у Києві та передмісті у сумі будується 135 торгових, офісних, готельних та багатофункціональних комплексів, у стадії проекту 161 об’єкт. Виходячи з баз даних щодо майбутнього житла, у столиці ведеться будівництво понад 220 будинків і комплексів.