Про Іпотечний Калькулятор Або Як Вибрати Кредит

Задумалися про покупку нерухомості? Хочете прикинути чи потягніть? Для цього є чудовий інструмент – іпотечний калькулятор.
Іпотечний калькулятор є чудовим інструментом, який Ви можете постійно використовувати при покупці нерухомості.
Загальновідомо, що купівля нерухомості – найбільш дороге та капіталомістке вкладення. Для більшості це найбільша угода у житті, якщо дивитися з фінансової точки зору. Відповідно до такого кроку потрібно бути готовим.
Більшість тут не обійтися без банківського кредиту, найчастіше у вигляді іпотеки. Постає питання – навіщо вважати самому, коли є ідеальний інструмент для розрахунку можливого розміру іпотечного кредиту або суми щомісячних платежів.
Іпотечний калькулятор можна налаштовувати на розрахунок як ануїтетних, так і диференційованих платежів. Для останніх можливий перегляд графіка виплат за іпотечним кредитом. Іпотечний калькулятор – Ваш надійний помічник при виборі оптимального терміну та суми іпотеки!
Ануїтет – це рівний щомісячний платіж протягом період кредитування. Диференційовані ж платежі припускають щомісячне зменшення суми, що віддається рахунок погашення іпотечного кредиту.
Іпотечний калькулятор також дозволить Вам порівнювати та оцінювати різні варіанти кредитних програм кредитних установ.
Іпотечний Калькулятор дає велику різноманітність інформації.
Ввідна інформація. Спочатку необхідно ввести інформацію про позику, що включає: термін, на який Ви плануєте взяти потенційний кредит, процентну ставку та суму кредиту. Пам’ятайте, що багато іпотечних калькуляторів не просять запровадити суму зарплати або інших джерел доходу.
Розрахунок. Калькулятор повідомить Вам щомісячну суму погашення кредиту та загальну суму, яку Ви виплатите протягом усього терміну кредитування. Відповідно, Ви дізнаєтесь і суму переплати за вибраним варіантом кредиту. Деякі калькулятори можуть показати Вам не тільки наведені вище параметри, але й загальну суму податкових відрахувань, відрахувань на страховку та дату погашення кредиту. Багато калькуляторів також можуть надати ілюстровану інформацію у вигляді графіків, таблиць, графік платежів за датами.
Іншою перевагою використання іпотечних калькуляторів є можливість порівняння кількох типів позик. Ви можете легко використовувати іпотечний калькулятор для порівняння різних позик, що запропонували різними кредитними установами.
Іпотечні калькулятори зазвичай не вимагають оплати за використання. Звичайно, ви можете знайти і платні ресурси, але їх використання не рекомендується. Принцип роботи іпотечного калькулятора однаковий і існує велика кількість веб-ресурсів, що пропонують цю послугу безкоштовно.
Ануїтетні чи диференційовані платежі?
Коротко розкриємо переваги та недоліки ануїтетних та диференційованих платежів. На початковому етапі погашення іпотечного кредиту сума ануїтентних платежів нижча, ніж сума диференційованих. Але зрештою, позичальник, котрий вибрав ануїтет, заплатить кредитору велику суму, ніж позичальник, який розраховується за диференційованою схемою.
Формула розрахунку ануїтетних платежів має деяку складність (розраховується виходячи із суми кредиту, терміну кредитування та ставки з принципу – створити рівний платіж), саме тому для визначення суми ануїтету за конкретними умовами краще скористатися іпотечним калькулятором, про які йдеться в цій статті.
Диференційовані ж платежі складаються із двох сум: основної частини боргу, яка гаситься рівними частками залежно від терміну кредитування, та відсотків, які нараховуються на залишок заборгованості. Тому на початковому етапі платежі суттєві. Плюсом тут і те, що у кінцевої стадії погашення кредиту займатиме меншу суму, ніж у початковій. А також ви швидше гасите основну суму боргу, відповідно і відсотків платите трохи менше, ніж за ануїтету.
Наочно можна побачити різницю у витратах між ануїтетними та диференційованими платежами у кредитних продуктах знову ж таки за допомогою кредитного (іпотечного) калькулятора. Важливим моментом, звісно, є можливість планувати сімейний бюджет. Для когось важливо платити рівні платежі, а для когось це несуттєво. У принципі, є зручний документ – графік платежів, який за Вас «спланує» бюджет. Він також є в іпотечному калькуляторі. Знаючи свої витрати на кредит, не так вже й складно спланувати бюджет.
При більш детальному розгляді кредитних продуктів і завдання, що стоїть перед Вами, можуть виникнути різні ситуації при порівнянні кредитів. Тут роль відіграватимуть комісії банку, страхування від різних ризиків і навіть штрафи за прострочення та дострокове погашення. Як правило, іпотечні калькулятори так не ускладнюють. Тут Вам допоможуть кредитні інспектори (працівники банку) та ваш здоровий глузд у плануванні бюджету.
Пам’ятайте. Кредит – це не лише благо, а й відповідальність. Важливо оцінити всі ризики та спланувати бюджет. Чому і допоможе кредитний калькулятор і дана стаття. Хто вважає для себе великим тягарем купівлю нерухомості, користуються альтернативою. А альтернатива у нас – оренда квартир.