Нерухомість Харкова

Попри заяви скептиків, нерухомість Харків на початку 2011 року не пішла у стагнуючий стан. Ринок нерухомості, як і раніше, активний і показує позитивну динаміку розвитку.

Охочі купити квартиру Харків і не встигли вирішити своє житлове питання у попередньому році, на жаль, не отримують досить великого вибору варіантів – актуальний пропозицій залишилося дуже мало, основна маса ізольованих квартир була продана до нового року.

У січні 2011 року як і раніше зберігся попит на недороге житло – 1 кімнатні ізольовані квартири до 28000 доларів США та квартири вітальні, підселення, комуналки. Квартири в Харкові дорожчі ніж 28000 доларів мають менший попит.

Ріелтори кажуть, що якщо нинішня динаміка збережеться, то ціни на нерухомість Харкова можуть показати зростання вже навесні 2011 року. При цьому майже гарантовано піднімуться ціни на однокімнатні квартири в місті Харків, на які склався певний дефіцит.

Також, за словами ріелторів, до весни 2011 значно збільшиться попит на приватні домоволодіння – як у межах міста Харків, так і в передмісті. Збільшення попиту на земельні ділянки під забудову малоймовірно-швидше за все, він залишиться на рівні минулого, 2010 року.

При цьому попит на недорогі часті домоволодіння у ближньому передмісті перевищує попит на будинки у місті Харків. Найчастіше, покупці обґрунтовують це тим, що за ті ж гроші в ближньому мальовничому передмісті вони можуть придбати добротніший і якісніший будинок, ніж у місті.

Аналізуючи запити покупців та пропозиції на дошках безкоштовних оголошень в інтернеті, можна дійти висновку, що на сьогоднішній день ринок нерухомості відчуває певний дефіцит житла на вторинному ринку – кількість тих, хто дає рекламу – куплю квартиру Харків, значно більше тих, хто бажає продати нерухомість .