Мода на ретро. Дерев’яні будинки

Справжній дерев’яний будинок має бути теплим, надійним, красивим і при цьому не дуже дорогим. У пошуках ідеального рішення чого люди чого тільки не перепробували – будували будинки з цегли, каменю, бетону, монолітних блоків … Але в результаті виявилося, що ідеальний спосіб будівництва – той, яким століттями користувалися наші предки. Найбільш економічні, теплі, красиві та надійні – дерев’яні будинки.

Почнемо з азів, тобто із фундаменту. Будівництво дерев’яних будинків коштує дешевше. У монолітних та цегляних будинків високі вимоги до несучої здатності ґрунту. Там, де дерев’яне будівництво не зустрічає жодних перешкод, важкий бетонний будинок може осісти і піти під землю, якщо не зміцнити фундамент, а це вимагає грошей. Дерев’яний будинок із клеєного бруса, або будинку з оциліндрованої колоди потребують гідроізольованого бетонного фундаменту. Перед закладкою фахівець має провести дослідження ґрунту та ґрунтових вод на ділянці. Навіть найпростіший дерев’яний будинок тепліший за бетонний і цегляний. Щоб мешканці не замерзли взимку, проекти дерев’яних будинків повинні включати товщину стін від 240 мм, для сибірських морозів трохи більше, а ось бетонний будинок вимагатиме більш ніж півметрової товщини. Чекати на будівництво доведеться недовго. На все дерев’яне будівництво йде не більше півроку, ще стільки часу піде на прокладання комунікацій. Фахівці зазвичай радять розпочинати обробку приблизно через рік після того, як буде готовий зруб. За цей час дерево осідає, стає міцнішим, а будинок втрачає у висоту приблизно 10 сантиметрів. Досвідчені будівельники враховують це та закладають усадковий зазор між віконним блоком та стіною. Якщо вирішили будувати будинок, то найкраще розпочати будівництво будинків восени – продовжити фундамент, взимку змонтувати зруб, а навесні провести оздоблення. Сучасні дерев’яні будинки встоять від будь-яких негараздів. Зруб проходить спеціальну обробку та покривається захисним матеріалом, який оберігає дерево від вологи та вогню, мікробів, плісняви, комах та гризунів. А скільки років він простоїть? На відміну від моноліток, які потребують капітального ремонту вже через 40 років, дерев’яний будинок витримає 100 років, а якщо власник добре про нього піклуватиметься, то й усі 300. Сумніваєтеся? Подивіться на Кіжі, Каргополь чи Малі Карели. Скільки років вони простояли – стільки ще простоять. А якщо дерево покривати лаком захисним складом кожні три роки, то воно і не потемніє! Напевно, дерево – це найкращий будівельний матеріал, створений самою природою. Повітря всередині дерев’яного будинку завжди свіже, а якщо внутрішнє оздоблення виконане з соснових дощок, то ще й лікувальне. Натуральний, екологічно чистий будівельний матеріал, теплий та надійний, красивий та довговічний.

Компанія «КІЖІ» здійснює архітектурне проектування та будівництво будинків, котеджів, лазень. Компанія будує зимові дерев’яні та каркасні будинки та котеджі, літні дачні будинки та лазні як за індивідуальними проектами, так і пропонуючи типові проекти дерев’яних будинків та котеджів.
Будівельна компанія спеціалізується на будівництві дерев’яних будинків із колоди за сучасними шведськими технологіями з наданням повного комплексу послуг на будь-якому етапі будівництва, починаючи від створення проекту дерев’яного будинку з урахуванням усіх побажань замовника та закінчуючи монтажем інженерних систем та благоустроєм території. При будівництві дерев’яних будинків компанія застосовує сучасні європейські розробки (такі як технологія “шип-паз”), які гарантують високу міцність і довговічність. Переваги будинків з оциліндрованої колоди полягає в унікальній властивості дерева “дихати” і при цьому зберігати та підтримувати мікроклімат без будь-якого кліматичного обладнання.