Махінації З Нерухомістю. Ворога Треба Знати В Обличчя!

Цей вид шахрайства є найвигіднішим для злочинців, оскільки пов’язаний з найменшим ризиком і при грамотних діях може бути обставлений як добровільна дія громадян, і, отже, довести наявність складу злочину та покарати шахрая часом буває дуже складно, а то й неможливо. Квартирний ринок має на увазі наявність значної кількості фінансових ресурсів, що дуже приваблює ошуканців. Крім того, практично всі наші громадяни абсолютно безграмотні щодо юридичних питань і не можуть самостійно проконтролювати та забезпечити безпеку процесу продажу чи купівлі квартири. І порада тут тільки одна – будьте пильні, уважні та обережні, не довіряйте свої кошти сумнівним особам.
Головна проблема постраждалих від обману громадян – безпідставна довіра до шахрая, що часом межує не лише з дитячою наївністю, але й дурістю. Саме воно сприяє процвітанню всіх видів афер, які дорого обходяться як добропорядним громадянам, так і їхнім сім’ям.
Другим важливим фактором є жадібність та бажання заощадити на податкових виплатах, що неминуче при зверненні до солідних агентств нерухомості. Результатом є повна втрата коштів, точно відповідно до прислів’я «Скупий платить двічі».
Треба віддати належне шахраям: усі, хто досягає успіху на цій ниві – люди з гарною освітою, які досконало знають законодавчу базу даного регіону. Вони – чудові психологи зі знанням нейролінгвістичного програмування, та й просто привабливі люди, які мають здатність переконання, вміють правильно і грамотно вести розмову.
Шахрайство у сфері продажу квартир багатолике. Бувають випадки, що ошуканцям не потрібно навіть ускладнювати себе: неуважні клієнти добровільно дають змогу нажитися на їхніх грошах. Візьмемо для прикладу такий випадок. Ви укладаєте договір з ріелторською конторою, не зібравши про неї жодної інформації, не спромігшись перевірити ні її ліцензію, ні інші документи. Вас приваблюють лише райдужні обіцянки усміхнених співробітників та супернизькі ціни на послуги. А досконально вивчати умови договору у нас, на жаль, не заведено.

Вибрані Вами ріелтори справно, раз на тиждень, надають на Ваш розгляд варіанти, які є абсолютно далекими від зазначених при укладенні договору. Нарешті, Ви втрачаєте терпіння і приходьте до офісу з метою забрати документи на квартиру та знайти іншого посередника. Але співробітники вказують на пункт підписаного особисто Вами договору, за яким Ви не маєте права продавати свою квартиру без участі даної фірми протягом певного терміну. Тут також присутній і інший пункт, який говорить, що при достроковому розірванні договору за Вашою ініціативою, Ви зобов’язуєтесь виплатити фірмі піввідсотка від продажу квартири як компенсацію. Тепер зрозуміло, що Ви стали жертвою шахраїв, але погрози залучити до цієї справи прокуратуру, на жаль, жодних результатів не призведуть. Причин тут кілька. По-перше, термін договору не минув, а дана фірма, хоч і рідко, але все ж таки знаходить потенційних покупців. Підтвердити факт шахрайства неможливо. Та й адвокат компанії може прозоро натякнути, що при загостренні ситуації можлива втрата документів на Вашу квартиру. Будь-яке, адже, буває… І найголовніше, що жодних законодавчих порушень тут немає, адже двосторонньо підписаний договір є основою цивільних взаємин. І навіть суд, якщо до нього дійде справа, тут безсилий. Потенційний продавець загнав сам себе в глухий кут, а все через те, що не ознайомився зі змістом паперу, який так необачно підписав. А фірма обманним шляхом отримає просто так від 500 до 700 доларів. Щоб не стати жертвою таких злочинців, треба дотримуватися нехитрих правил:
• ніколи не віддавати оригінали документів, лише копії. Якщо ж фірма наполягає – це одразу має насторожити.
• не підписувати жодних паперів доти, доки зміст кожної пропозиції не буде зрозумілим. В ідеалі треба порадитись із незалежним юристом. Якщо компанія не в змозі внести визначеність абсолютно по всіх пунктах, що Вас цікавлять, тобто небезпека стати жертвою аферистів.
Квартирні шахраї використовують у своїй діяльності та найновіші цифрові технології. Існують посередники, які винаймають квартири за підробленими документами, а потім змінюють фотографію в документах, що підтверджують особу господаря. Фактично квартира отримує нового власника. За фальшивими паперами злочинці отримують у центрі нерухомості всі необхідні дозволи на продаж квартири. Покупці знаходяться швидко, тому що ціна на квартиру набагато нижча за ринкову. Щоб не стати жертвою подібної махінації, ніколи не віддавайте свої документи жодним представникам жодних компаній ні в якому разі, особисто присутні при всіх абсолютно угодах. А якщо купуєте хорошу квартиру за рекордно низькою ціною, задумайтеся: можливо, на додачу Ви отримаєте цілу купу судових розборок з ошуканими власниками, масу витрачених нервів, грошей і часу. І не факт, що квартира залишиться у Вас.