Квартири-Студії

З самого початку так називали житлові будинки, що складалися з невеликої кімнати та відокремленого туалету.

Компонували їх із «зайвих» 27–30 кв. м, що утворюються при конструюванні будівлі та незадовільних для розміщення повноцінної житлової площі.

Вартість на цю квартиру була відповідною — спочатку вона не була вищою за ціну кімнати в комуналці. Імовірність порівняно дешево придбати окреме житло швидко розцінили молоді сім’ї та черговики. Взагалі назва «студія» трапляється від британського studio — загальне місце без відокремлених приміщень.

Перші квартири-студії помітили в Америці в 20-х роках XX століття. Унікальне інженерне рішення дозволило нанизати пластини поверхів на стрижень, залишивши несучі системи виключно по периметру, зрештою місце звільнили від внутрішніх стін: кімната для гостей, офіс, житлова кімната і кухня розмістилися в одному залі.

Така квартира коштувала набагато дешевше, ніж звичайна однокімнатна квартира, і припала до душі людям креативним, більше самотнім, неодруженим, наприклад.

Житлове місце і кухня в студії зазвичай поєднані, і в квартирі відрізняється місце, навколо якого і будується весь інтер’єр. Чітких відповідей на питання про те, які безпосередньо житлоплощі належить відносити до студій, як і раніше немає, так само як і домагань до обсягу та розмежування місця.

Чи зможе студія бути невеликою або вона обов’язково повинна бути 100 кв. м без міжкімнатних перебірок? Чи вважати студією квартиру, в якій одна з зон, наприклад житлова кімната або дитяча, відокремлена від інших? Хто зможе придбати цю житлоплощу? Насамперед йдеться про людей, яким є де жити, а студія необхідна їм у представницьких цілях або ж для проведення дозвілля — зустрічей із приятелями, тусовок.

Ще одна група – багаті учні інститутів і холостяки, особливо несемейні люди середньої та високої ланки солідних фірм.
Є й дорогі варіанти, що створюються на особисте замовлення.

Ціновий діапазон цієї нерухомості досить широкий. Кінцева вартість студії, як і кожен інший житлоплощі, буде залежати насамперед від територіального розташування та класу житлового ансамблю. Вартість одних і тих же за площею об’єктів часом виділяється на порядок, наприклад, якщо одна з них знаходиться в панельному житлі в Підмосков’ї, а інший – в розкішному особняку в центрі міста Москви. Додаткових націнок для студій продавці, як правило, не встановлюють, проте оформлення цих квартир зможе обмежитися значно дорожче, ніж порівняних за площею стереотипних одноок.