Оренда квартир Подобово: Прибутковий Бізнес?

Подобова оренда: прибутковий бізнес?

Відомо, що квартира – давно не розкіш, а засіб для існування: отримати прибуток можна не тільки від його продажу, а й від надання в довгострокову оренду або подобову оренду. Здача квартири в оренду взагалі стала звичною статтею доходу, що не дивно за невеликих зарплат і європейського рівня цін на товари в Києві.

Однак досягти максимальної вигоди при мінімальних вкладеннях в оренду квартир сучасним рантьє вдається не завжди. Найчастіше орендарі оцінюють квартиру нижче, ніж господарі. І це пояснюється аж ніяк не різницею смаків. Важливо знати, як підготувати квартиру до оренди подобово.

Бізнес по оренді подобово у таких містах, як Київ, процвітає. Про це говорить поява все більшої кількості агентств, що працюють у цьому сегменті і готові надати послуги у підборі квартир подобово будь-якої цінової категорії. За словами учасників ринку, на частку сегменту квартири подобово в Києві доводиться до 40% всього ринку оренди квартир.

Бажання ріелторів надавати послуги по оренді квартири подобово приїжджим туристам і бізнесменам цілком зрозуміле. Попит на квартири подобово дуже високий. Вартість оренди подобово у Києві переважно знаходиться у ціновій категорії від 200 (зі стандартним ремонтом та обов’язковою технічною комплектацією) до 500 (євроремонт, обов’язкова технічна комплектація плюс кондиціонер) гривень за квартири подобово . На півдня квартира подобово обійдуться наймачеві 150-250 гривень.

Так, мінімальна ціна пропозиції для однокімнатної квартири подобово в Києві, розташованої у віддаленому від центру районі не з найкращим ремонтом і з мінімумом побутової техніки коштує $35 на добу. Однак, частка таких дешевих пропозицій квартир подобовов базах даних агентств вкрай мала, хоча подібні квартири подобово в Києві мають підвищений попит, – зазначають брокери.

У поле зору ріелторів потрапляють, як правило, дорогі комфортабельні квартири подобово в центрі Києва. Не говорячи вже про те, що деякі компанії спочатку працюють лише з вишуканими квартирами, розташованими в самому серці Києва. Середня ціна більшості “центральних” квартир подобово – $50-55.

Найбільш вишукані варіанти квартир подобово, напхані всілякою електротехнікою, з авторським дизайном потягнуть усі $150. При цьому за такою ціною пропонують навіть однокімнатні квартири, оформлені під студіо. Цікаві пропозиції щодо двокімнатних квартир подобово починаються з позначки $90 і досягають, як правило, $150 на добу.

Незважаючи на те, що ціни на квартири подобово в Києві на перший погляд “кусаються”, це все одно на порядок дешевше за розміщення в готелях.

Самостійно здати квартиру, навіть якщо це добре мебльована квартира з євроремонтом у центрі Києва на тривалий термін не так просто. Якщо її вартість перевищує $700 на місяць, то на пошуки орендаря може піти від трьох місяців і більше. А більшість апартаментів, розташованих у серці столиці України в безпосередній близькості від історичних місць, посольств, бізнес-центрів однозначно зашкалюють за цю цінову позначку.

До речі, з метою отримання максимального прибутку більшість агенцій воліє не зв’язуватися з квартирами, розташованими на околицях столиці, а робить ставку на центральні райони Києва.

Безуспішні спроби знайти гідного орендаря власними силами “штовхає” господаря квартири на угоду з агентством, яке може запропонувати кілька варіантів співробітництва. Перше – безкоштовно розмістити заявку з детальним описом квартири. Друге – укласти ексклюзивний договір з компанією, що допоможе уникнути всіх проблем, пов’язаних із складнощами процесу здачі квартири в оренду.

Крім цього, господаря убезпечать від контактів із уявними орендарями. За це власник квартири повинен буде заплатити комісійні агентству в розмірі 40% від ціни оренди за один місяць. Третє – укласти договір довірчого управління, що змусить власника квартири поділитися із посередницькою структурою своїм доходом у розмірі 15% від суми орендної плати.

Подобова оренда квартир в Києві України прибутковий бізнес на протязі чотирнадцяти років. Так як попит на квартири подобово перевищує пропозицію, а рекламні бюджети власників квартир не дуже великі, посередники – це природний компонент подобового бізнесу.

Посередники в оренді подобово як і в інших видах бізнесу бувають двох видів: добрі та погані. Головним недоліком роботи через посередника є момент зіпсованого телефону. А робота через поганого посередника – це зіпсований телефон + зіпсований настрій або неймовірно високі ціни на квартири подобово.

Віддаючи в руки своє власне житло в оренду подобово, господарі, як правило, залишаються задоволені. По-перше, стабільно раз на місяць виплачується орендна плата. По-друге, за бездоганним порядком щодня стежить покоївка. Так що переживати за естетичний стан квартири подобово просто не доводиться. У вигоді залишаються і агентства, які отримують на руки непогані дивіденди. Адже найчастіше вони можуть досягти рівня зафіксованої у договорі орендної ставки.