Хто повинен оплачувати послуги ріелтора?

Якщо поглянути на речі логічно, послуги ріелтора повинні оплачуватись власником житла. Адже саме він зацікавлений у найцікавішій пропозиції щодо оренди житла. Таке правило поширене майже в усьому світі, крім Москви. Зараз все змінюється. Хоча хто знає, скільки це триватиме.

Протягом кількох років попит на житло найбільш затребуваного сегмента економ-класу був значно вищий за пропозицію. Так, на одну квартиру в середньому претендувало близько п’яти осіб. І тільки-но на ринку з’являлася нова пропозиція, практично миттєво ним намагалися скористатися. Погодьтеся, за такого розкладу, вимагати від власника комісійних просто безглуздо.

Смішно, але на ринку елітного житла діяли зовсім інші правила. У нормі речей було чекати клієнта кілька місяців і ріелторам давати комісійні, тобто. як і в усьому світі. Справа в тому, що вже тоді пропозицій було більше попиту.

На сьогоднішній день фахівцями з нерухомості помічено зниження попиту на житло: люди, які приїжджають для заробітку, у зв’язку із закриттям підприємств змушені повертатися додому. Але економічна криза – не єдина причина того, що відбувається на ринку оренди житла. З кожним роком кількість житла, що здається в оренду, зростала, адже люди розуміли, що це дуже прибутковий бізнес. Таким чином, ми дійшли ситуації, коли на одного квартиронаймача припадає до 10 об’єктів житла.

І тепер власники нарешті починають шанобливо ставитися до людей, які займаються ріелторською діяльністю. І, зрозуміло, щедро винагороджують їхні старання комісійними відсотками. Нині зростає кількість господарів, які укладають ексклюзивні договори.

Зміни торкнулися і комерційної нерухомості. Тепер власники приміщень стали набагато зговірливішими. Так, нещодавно трапився цікавий випадок. В агентство з нерухомості прийшло два власники, які бажають здати в оренду офісні приміщення. І вони були вражені, коли ріелтори запропонували заплатити їм за свої послуги.