Критерії класифікації житла у новобудовах

Критерії класифікації житла у новобудовах

На сьогоднішній день житло в новобудовах з деякою часткою умовності можна поділити на три типи – економ, економія і бізнес еліт-клас. Вартість квартири не визначає клас житла, до якого належить об’єкт, а навпаки, ціна на житло залежить від класу (параметрів будинку). Класифікація орієнтована насамперед на споживача, щоб правильно оцінити квартиру за співвідношенням ціна-якість. Основними критеріями віднесення об’єктів-новобудов до тієї чи іншої категорії класності є:

1. Розташування. Близькість чи віддаленість від центру, відмінні риси району, транспортна доступність, вид з вікон, перспективи містобудівного розвитку району тощо.

2. Архітектурно-планувальне рішення. Кількість під’їздів, кількість квартир у будинку, можливості щодо вибору планування з числа пропонованих або за індивідуальним замовленням, площа та параметри окремих приміщень квартири, кількість лоджій та балконів, розташування квартири в секції – кутова, внутрішня.

3. Якість будівництва, конструктивні особливості житлового будинку . Технології будівництва – фундамент, матеріали фасаду, стін, можливість вільного планування, варіант обробки житла – чорновий, чистовий.

4. Якість інженерії, обладнання та обладнання квартир. Особливості вирішення систем опалення, водопостачання (автономне або центральне), електрики, наявність циркуляційних насосів, систем пожежогасіння, вентиляції та кондиціювання, якість ліфтового обладнання, наявність системи «розумний дім» та ін.

5. Наявність інфраструктури. Магазини, школи, дитячі садки, об’єкти побутового обслуговування та інші об’єкти, наявні та передбачувані до будівництва в процесі зведення житлового будинку (житлового комплексу).

6. Організація прибудинкової території, експлуатація та обслуговування житлового будинку. Наявність паркувань, зеленої зони, майданчиків для відпочинку дітей та дорослих, огородження території, наявність власної обслуговуючої організації, служби охорони, домофонів та ін.

7. Репутація, що склалася. Соціальна складова, соціальна однорідність мешканців, близькість специфічних об’єктів, які впливають споживчу привабливість житлового будинку (житлового комплексу).

Виходячи з перерахованих критеріїв, найістотнішими з яких є місце розташування, архітектурно-планувальні рішення, конструктивні особливості житлового будинку та якість інженерії, всі об’єкти – житлові будинки – новобудови можна поділити на три основні класи:

«А» – житлові будинки еліт-класу

«В» – житлові будинки бізнес-класу

«С» – житлові будинки економ-класу