Комерційна Нерухомість І Оренда

Комерційна нерухомість та оренда

Оренда комерційної нерухомості є оптимальним варіантом для тих підприємств та організацій, які не можуть дозволити собі придбати її у власність. Пропонуємо до вашої уваги низку рекомендацій, які дозволять вам, мабуть, укласти такого роду угоду.

По-перше: необхідно переконатися, що орендодавець має право здавати дане приміщення. По – друге: ретельно слід ознайомитися з типовим договором найму, в якому, як правило, вказуються тип будівлі, його поверховість, докладний план орендованого приміщення із зазначенням його точної площі та описом цільового призначення.

Далі у договорі позначаються правничий та обов’язки орендаря і орендодавця, і навіть відповідальність, яку несе кожна із цих сторін, у разі, не виконання взятих він зобов’язань.

Також у документі має бути зазначена повна вартість оренди. І що не менш важливо, як часто і на яких умовах вона змінюватиметься. Безумовно, у договорі обов’язково обговорюватимуться точні терміни оренди, а також умови розірвання чи продовження договору.

Якщо вас не влаштовують якісь умови оренди, спробуйте узгодити з орендодавцем зміни в договорі.

Після того, як договір буде складено, його треба завірити у нотаріуса. Останнім етапом у цьому процесі буде реєстрація вашого договору.

Окрім усього перерахованого вище, є ще кілька нюансів, які вам треба буде врахувати. Обов’язкової реєстрації у відповідних інстанціях підлягають ті орендовані приміщення, що у федеральному чи муніципальному фонде. Однак якщо приміщення, що здається, має конкретного власника, то реєструвати договір необхідно тільки в тому випадку, якщо термін оренди більше 11 місяців.

На момент реєстрації необхідно підготувати такі документи: заяву, квитанцію про сплату мита та пакет із документами, склад якого визначається залежно від цього, який об’єкт здається у найм.