Комерційна Нерухомість України представляє для інвесторів особливий інтерес

Напередодні форуму “<інвестиції. Будівництво. Нерухомість у РФ та країнах СНД – Dealmakers Forum” на виставці «Інвестиції. Будівництво. Нерухомість» (23-26 квітня 2008, ЦВК «Експоцентр») Цей випуск новинної розсилки ми присвячуємо огляду інвестиційної привабливості ринку нерухомості України.
Країни СНД нині переживають бурхливий розвиток у сфері нерухомості. Ринок нерухомості України є одним з найбільш розвинених і при цьому продовжує мати високий інвестиційний потенціал. У рейтингу міжнародного агентства A. T. Kearney з привабливості інвестицій у 2006 році Україна посіла 4-е місце у світі, поступившись лише Індії, Росії та В’єтнаму. За словами експертів «Української торгової гільдії», «інвестиційна привабливість країни зростає і найближчими роками Україна збереже 5-7% темпи зростання, що не може не залучати іноземних інвесторів».
95% іноземних інвестицій у Києві йде на розвиток ринку комерційної нерухомості. Так, за 9 місяців 2007 року зареєстровано іноземних інвестицій на загальну суму 2,3 млрд гривень (приблизно 460 млн доларів). Цей показник на 54,6% перевищує показник за аналогічний період торік. При цьому відзначається особливе зростання активності інвесторів із Нідерландів, Кіпру, Росії, Австрії, Естонії.
Щодо ступеня привабливості для закордонних інвесторів сегментів ринку комерційної нерухомості України, на першому місці знаходяться офісні центри та торговельно-розважальні комплекси, на другому – готельні комплекси, на третьому – складська нерухомість.
У 2008–2009 роках, як заявляє влада Києва, особлива увага приділятиметься підвищенню інвестиційної привабливості української столиці, будівництву в ній об’єктів як комерційної, так і житлової нерухомості. Однак, на думку фахівців, крім Києва, існують інші цікаві для девелоперів та інвесторів міста, наприклад, Харків, Дніпропетровськ і Одеса.
Отримати об’єктивну оцінку ринку нерухомості України, дізнатися про специфіку роботи на цьому ринку та познайомитися з ключовими гравцями та інвестиційними проектами ринку нерухомості країни зможуть учасники бізнес-форуму «Інвестиції. Будівництво. Нерухомість в РФ та країнах СНД – Dealmakers forum», який компанія RPI проводить 23-24 квітня 2008 року в Москві (Експоцентр, Павільйон 7) в рамках виставки «Інвестиції. Нерухомість. Будівництво» 2008. Детальніше про форум: www.rpi-conferences.com