Коли Треба Зняти Квартиру

У всьому світі прогресивне людство живе в квартирах, що орендуються. І столиця нашої Батьківщини не виняток, люди хочуть зняти квартиру в Москві. Ні для кого не секрет, що величина орендної плати за квартиру піддається змінам. Іноді вона збільшується, а іноді зменшується і нещодавня фінансова криза підтвердила це. Люди, які тільки починають винаймати житло ніколи не замислювалися про такі коливання, для них існує лише поточна ціна. А ріелтори і наймачі зі стажем давно помітили циклічність зміни цін на житло, що здається.

Від чого залежить зміна орендної плати за житло?

Перший і найдурніший фактор – це тупе і необґрунтоване бажання власника квартири або вдома. Найзвичайніше – Хочу стільки! І ніхто не переконає власника ухвалити правильне рішення щодо адекватної ціни. Залишається тільки чекати, коли ринкова ціна оренди сама підбереться до цього рівня. А такі жадібні власники житла, як правило, забувають про поняття – недоотриманий прибуток.

Другий і один із значущих чинників – сезонність. Але давайте почнемо не з новорічних свят, а із серпня місяця. Саме в цей період у більшості людства починають закінчуватися відпустки і люди думають про новий виробничий рік, думають про переїзди – ближче до роботи, і ближче до престижної школи, щоб менше витрачати часу на доставку дитини до школи (це одна з головних причин, чому москвичі мігрують усередині рідного міста). У вересні, умовно, починається новий виробничий період і багато роботодавців розширюють свої штати за рахунок залучених фахівців із регіонів, а їм потрібне житло. У вересні розпочинається новий навчальний рік у вищих навчальних закладах. Більшість батьків новоспечених студентів орендують житло своїм чадам, щоб майбутні фахівці навчалися та жили у комфорті. Саме зараз і починають зростати ціни на оренду житла. Цей період триває остаточно жовтня. І ціна стабілізується до середини січня наступного року. Із завершенням новорічних канікул кожен власник вільних квадратних метрів житла хоче підвищити оренду на свою квартиру через комунальні платежі, що збільшилися ( це основний аргумент при підвищенні на початку року). Але більшість потенційних квартиронаймачів потратилися за період свят і платити завищену вартість житла ніхто не збирається. Починається непередбачувана стагнація цін на оренду житла. До кінця зими певний рівень ще утримується, а з настанням весни та попаданням на ринок оренди житла сезонних квартир, ціна трохи опускається через безліч пропозицій. І коливатись у менший бік оренда може аж до кінця червня.

Третій чинник – затяжні свята. Росіяни шалено люблять відпочивати, аби не працювати. Під час таких урочистих періодів іноді накопичується багато пропозицій, що призводить до позитивного торгу для наймачів. Є й інші фактори, які можуть вплинути на величину орендної ставки, але вони дуже короткострокові або менш значні.

З усього написаного можна зробити висновок – найдешевше житло можна зняти в період: з кінця травня до середини червня. Знову ж таки зручно і приємно проводити перегляди, світловий день дуже довгий – після роботи можна встигнути багато подивитися. Дні сонячніші – квартири краще висвітлюються. На дорогах міста менше пробок – багато аборигенів переїхали на заміські дачі.

Але захопившись підбором майбутньої квартири не забувайте про безпеку. Пошуки житла краще проводити з рекомендованим спеціалістом. Також уважно і вдумливо читайте договір найму квартири. У ньому можуть бути прописані ваші зобов’язання, які ви не можете повністю усвідомлювати. Бажаю всім вдалої та довгострокової оренди!