Київська Нерухомість Впаде В Ціні На 70%!

Останні кілька років доводилося говорити лише про прискорення чи уповільнення темпу зростання цін на нерухомість у Києві. Але, несподівано навіть для багатьох експертів, ціни відразу поповзли вниз, а потім зовсім помчали зі швидкістю гірської лавини. І, передбачається, що подібна ситуація триватиме щонайменше до осені поточного року. Середня ціна продажу квартир на вторинному ринку вже знизилася на 12%, а Київміськбуд розглядає можливість зменшення вартості квадратних метрів у новобудовах на 7-10%. Сьогодні можна знайти «гостинку» за колишньою смішною ще два місяці тому ціною 35 тис. доларів. Найдешевший район столиці, як і раніше, Деснянський, а найдорожчий – Печерський. За рік ціна найсильніше змінилася на нерухомість у Дарницькому районі – знизилася майже на 21,5%. А найменше подешевшали Подільські квартири у «старому місті» – приблизно на 8%.

Що ж говорять про ситуацію, що склалася, експерти? На їхню думку, зараз на продаж виставлено не більше 10% квартир, які в іншій економічній ситуації було б представлено на ринку. Причина у тому, що знайти покупця дуже складно. Ті, хто терміново потребує грошей, продають квартири зі значною знижкою. Інші 90% потенційних продавців вважають за краще поки що здавати в оренду, а не продавати свою нерухомість, і очікують зростання цін.

Прогнозується зниження зростання цін до третього кварталу 2009 року ще на 30%. А значить, варто почекати і отримати можливість купити пристойне житло «дешево». Висока ймовірність здешевлення та «первинки». Адже до весни ціни на будматеріали, через відсутність попиту та надвиробництво, впадуть мінімум на 20-30%. Втручання держави здатне налагодити ситуацію на ринку, але й змінити її не на краще, тому говорити про щось із упевненістю фахівці не беруться. Але припускають відновлення зростання цін лише до середини 2010 року, яке планується закінчити світову фінансову кризу, а до цього часу середня ціна київських квартир ризикує знизитися на 50-60, а то й 70%.