Каркасно-щитова технологія будівництва

Досвід Канади та Скандинавії, які не вирізняються теплим кліматом, демонструє, що не обов’язково мати метрові стіни для збереження у приміщенні тепла. Як і канадці, північні європейці давно будують житла каркасно-щитовим методом, прикрашаючи зовні стіни каменем, а з середини – звичайною вагонкою або гіпсокартоном. І на опалення жителі цих далеко не тропічних широт витрачають набагато менше за нас.

Епідемії на каркасно-щитові споруди в усьому світі слід дякувати кільком факторам. По-перше, вони дешеві. По-друге, такий будинок легко та швидко збирається. По-третє, безліч архітектурних форм та дизайнерських новацій втілюються майже без суттєвих проблем. І, насамкінець, у такому будинку простіше підтримувати оптимальний тепловий режим.

Навіть у сильні морози та хуртовину при відключеному опаленні температура повітря в житлі знижується лише на кілька градусів. Завдяки особливій конструктивній основі, обробці матеріалів такі будівлі на відміну від багатоповерхівок не обігрівають двір. Враховуючи, що енергоносії зростають у ціні, як на дріжджах, це суттєво.

Основним несучим елементом щитової споруди є дерев’яний каркас, складений із товстих дощок або бруса. Він створює необхідну стійкість будівлі, що дозволяє витримувати навіть потужні землетруси. До каркаса закріплюються інші деталі, що формують стіни, підлогу, дах. Крім того, особливість каркасної споруди полягає в тому, що всі комунікації приховані під обшивкою в гофрованому шлангу або спеціальному рукаві з металу. Далі поверхні обшиваються теплоізоляційними та облицювальними матеріалами. На вимогу найвибагливіших замовників суміші везуть з-за кордону. Якщо їх доставляють не з іншого кінця світу, то будівельники здають двох-трьохповерхову оселю за два-чотири місяці.

Не зважаючи на зусилля всіх ланок цього будівельного ланцюга, ринок первинної нерухомості України останнім часом перебуває у стані анабіозу. Люди не поспішають купувати житло, а забудовники знижувати ціни. Тому, якщо запропонувати дешеві якісні житла у достатній кількості, не зважаючи на певний опір, які бажають придбати їх, навіть за мінімуму інформації про каркасно-щитову технологію, буде більш ніж потрібно для створення нового мікрорайону в межах міста або в приміській зоні.