Які Виникають Ризики При Здачі Квартири В оренду

Всі ми знаємо, що здаючи свою квартиру або будинок в оренду ми наражаємося на деякі ризики. Оренда нерухомості є своєрідним бізнесом, а у бізнесі ніколи не знаєш, де знайдеш, де втратиш.
Давайте розглянемо деякі найпоширеніші ризики, на які наражаються орендодавці.
Перше, що може статися – це фізична шкода, яка може бути завдана квартирі, а також майну в ній. Ставлення деяких знімають до чужих речей: не моє, нема чого й доглядати, і багато орендодавців отримують на «виході» зламані меблі, зіпсовану сантехніку та побутову техніку.
Так чинять, звичайно, не всі орендарі, але ризик звичайно є. Найнеприємніше те, що визначити таких людей спочатку не виходить, багато хто з них виглядає симпатичним і цілком осудними людьми.
Наступне, що хотілося б відзначити – неплатежі
Часто трапляються випадки, що мешканці просять відстрочити оплату на місяць, потім ще на один і в результаті з’їжджають із квартири так нічого і не заплативши.
Неприємності з оточуючими
Орендарі, які живуть без особливого контролю, можуть зіпсувати відносини власника нерухомості із сусідами. Причиною цього можуть бути часті галасливі «вечірки», гучна музика ночами, вода залила квартиру знизу, внаслідок чого орендодавець може отримати позов на певну суму, для виплати якої буде змушений здавати квартиру довгий час фактично безкоштовно.
Одним із найпоширеніших випадків шахрайства є здавання нерухомості в суборенду без відома орендодавця.
Але найнеприємніше, з чим може зіткнутися орендодавець – це, безумовно, проблеми з податковими органами, які вважають, що ті, хто здає квартиру, повинні сплачувати 13% прибуткового податку. Орендодавці намагаються уникнути цього.

Щоб уникнути багатьох ризиків при здачі житла, потрібно дуже серйозно підійти до вибору майбутніх мешканців. Можна почати пошук серед знайомих і друзів, але при цьому існує ризик, що вони можуть зловживати вашою довірою. Краще відразу обговорювати всі умови здавання житла та попросити оплату вперед. Частіше приїжджайте і перевіряйте стан житлової площі, що здається, а також кількість проживаючих там людей. Найчастіше наймач житла за короткий термін перетворює житлову площу на неналежний вигляд, після таких наймачів доведеться робити капітальний ремонт.