Як Вибрати Земельну Ділянку Під Будівництво

Якщо ви вирішили збудувати будинок, в першу чергу, вам необхідно вибрати земельну ділянку для цього будинку. Щоб вибрати хорошу земельну ділянку, необхідно врахувати багато факторів. Надалі це позбавить вас проблем під час будівництва будинку, котеджу.

Спочатку визначтеся з площею майбутньої земельної ділянки. Ділянку вибирайте виходячи із загальної площі будинку, який маєте намір побудувати на ньому. Орієнтовна пропорція — 1:10, тобто для будинку площею 200 кв. потрібна ділянка в 20 соток. Дотримуватись цієї пропорції необов’язково, але пам’ятайте, що в майбутньому ліквідність вашої нерухомості впаде.

Окрім юридичних аспектів купівлі ділянки, фізичних характеристик ґрунтів та доступності комунікацій, зверніть увагу на:

  • мальовничі околиці
  • сонце не закривається будинками та деревами
  • відстань від сусідніх будинків
  • можливість телефонізації будинку
  • обмеження на місця розташування на ділянці та висоту будівництва
  • екологічна обстановка в районі
  • доступність експлуатаційних фірм
  • муніципальне обслуговування доріг
  • наявність централізованого вивезення сміття, доставки пошти
  • доступність лікарні, магазинів, пошти, пляжів та спортмайданчиків
  • можливість страхування будівництва та закінчених будівель

Земельні ділянки під індивідуальне будівництво у престижних заміських районах міста стоять пристойно. Якщо ділянка занадто дешева щодо інших, швидше за все, що вона обтяжена якимись проблемами. До них, насамперед, належить належним чином не певне правове становище ділянки. Зокрема, з’ясуйте, чи ділянку проходив процедуру межування. Процедуру межування краще виконувати за рахунок продавця.

Інформація про місцевість

Перш ніж купити ділянку землі зверніться до органу місцевого самоврядування з проханням надати повнішу інформацію про запропоновані земельні ділянки.

Корисно ознайомитись із даними земельного кадастру, результатами моніторингу, планування, резервування, зонування земельних угідь.

Також поспілкуйтеся з вашими майбутніми сусідами щодо розвитку земель району загалом.

Водопостачання ділянки

Подача води в будинок може здійснюватися від колективного (міський, селищний водопровід) чи індивідуального джерела (свердловина, колодязь). Часто покупець ділянки, що не має доступу до водопровідних мереж, вважає, що пробурити свердловину на ділянці легко. Але насправді справа далеко не така проста.

Багато заміських районів мають істотний недолік – іноді доводиться бурити свердловини глибиною 60-80 м, щоб дістатися води. Це може коштувати вам $8 000 і більше. Так що порівняльна дешевизна ділянки пояснюється наявністю масивних гранітних валунів у товщі ґрунту, що перешкоджають доступу до води.

Якість води

Якщо поряд з вашою ділянкою є вже пробурені свердловини, дізнайтеся у їх власників дані свердловин та укладання СЕС щодо вмісту бактеріологічних і хімічних домішок у воді.

Зазвичай у свердловинах від 20 м і глибше бактеріальне зараження води відсутнє.

Грунти на ділянці

Це необхідно знати для визначення типу фундаменту майбутнього будинку. Дослідження ґрунтів бажано виконати ще до покупки ділянки. Особливо це стосується тих випадків, коли вам пропонують підозріло дешеву ділянку у привабливому районі.

У деяких регіонах знайти ділянку під будівництво з ідеальним ґрунтом майже неможливо. Архітектори знають про це і завжди готові запропонувати набір технічних рішень, що дозволяють нейтралізувати несприятливий вплив грунтів.

Рівень ґрунтових вод

Чи схильна ділянка затоплення в період паводків? Пробурити ручним буром або лопатою кілька неглибоких свердловин на ділянці. Якщо за годину в поглибленнях збереться вода, рівень ґрунтових вод на ділянці занадто високий.

Розпитайте також сусідів щодо періодів весняних паводків та осінніх дощів, чи не затоплюються місцеві землі? Якщо рівень грунтових вод високий, а повені рясні, на льох, підвал або підземний гараж краще не розраховувати, якщо ви не готові вкласти досить серйозні кошти в гідроізоляцію будинку.

Комунальні каналізаційні мережі

Якщо є комунальні каналізаційні мережі, питання відразу знімається. Тільки необхідно отримати дозвіл на скидання стоків відповідно до потреб вашого майбутнього будинку та можливостей самих мереж. Якщо немає селищних комунікацій, треба подумати про локальні системи.

Електропостачання ділянки

Дізнайтесь, де знаходиться найближча підстанція, скільки кіловат вам можуть виділити на законних підставах у місцевій адміністрації. Норма споживання середнього будинку площею 200-300 кв. м – 20-30 кВт. Проте за нормами на один будинок виділяється не більше 9,6 кВт. Тому майбутнім домовласникам доводиться включати до статей своїх витрат витрати на власну підстанцію чи електростанцію.

Звичайно, ці вимоги можуть здатися надто суворими, але це оптимальна ділянка, яку бажано вибрати для будівництва. Адже ви не можете щорічно вибирати ділянки, будинки, дачі та будувати котеджі, тому в такому питанні важлива не швидкість, а якість. Зберіть все своє терпіння та підходьте до вибору ділянки відповідально.