Як Зняти Офіс Для Фірми

Практично перед кожним підприємцем або компанією одного разу постає питання про оренду приміщення, що відповідає вимогам та завданням фірми. У сфері послуг таким приміщенням зазвичай є офіс. Офіс буває також потрібний будь-якій компанії для розміщення відокремленого відділу. Окремо може розташовуватися представництво, бухгалтерія, відділ зв’язків із громадськістю тощо.

Для того, щоб орендувати офіс, який найкраще задовольняє потреби фірми, треба відповісти на кілька питань і зробити деякі розрахунки.

1. Визначте, яку функцію виконуватиме офіс: представницьку чи службову, тобто, чи буде він місцем залучення клієнтів, місцем продажів, чи буде відкритий лише для співробітників компанії. Від цього залежать вимоги, які вам слід пред’являти до територіального розташування офісу, розташування всередині будівлі, до внутрішнього облаштування, площі, обробки, оформлення та зручності приміщення.

2. Визначте, скільки людей одночасно працюватимуть в офісі. Порахуйте, скільки простору займе робоче місце кожного співробітника, а також вільний простір між робочими місцями.

3. Які меблі, техніка та обладнання розташовуватимуться в офісі, порахуйте, площу.

4. Підрахуйте загальну мінімальну площу приміщення, необхідну для зручного розташування меблів техніки, обладнання, для комфортної роботи співробітників та, якщо потрібно, для торговельного обладнання та відвідувачів офісу.

5. Де та в якому районі найкраще орендувати офіс. Якщо потрібно відкрити офіс продажу, то при пошуку приміщення слід звертати увагу на зручність розташування ваших потенційних клієнтів та відвідувачів. Якщо офіс виконуватиме функцію службового приміщення, то вибирати місце розташування краще виходячи з міркувань зручності для співробітників відділу та економії коштів.

Коли чітко сформульовані вимоги до приміщення, можна приступати до пошуку пропозицій. Ми з вами живемо в 21 столітті, тому найкращим засобом для пошуку, безумовно, є Інтернет.

Переглядайте найпопулярніші портали нерухомості, шукайте пропозиції про здачу в оренду офісних приміщень на тематичних форумах. Якщо ви збираєтеся орендувати офіс у місті із відносно малим населенням, то найкраще заглянути на міські портали. Звичайно ж, якщо в населеному пункті, що розглядається, Інтернет не досить поширений, то варто вдатися до допомоги місцевих ділових друкованих видань.

У малих містах комерційна нерухомість – не такий ліквідний актив, як у Москві чи обласних центрах. Вся комерційна нерухомість зазвичай вже розподілена, тому термін пошуку може затягтися. Тут чималу роль можуть зіграти зв’язки. Можна також звернутися за допомогою до місцевих агентств нерухомості.

У будь-якому разі пошук займе якийсь час. Навіть якщо ви відразу не знайшли відповідні пропозиції, це не означає, що їх не буде. Постійно повторюйте спроби. Публікуйте своє оголошення про оренду в Інтернеті та місцеві ділові видання, через якийсь час обов’язково хтось запропонує відповідний варіант.

Вибравши кілька пропозицій орендодавців, що влаштовують вас, відзначте ті з них, які найбільшою мірою відповідають вимогам вашого бізнесу, телефонуйте і домовляйтеся про зустріч.

Дізнайтеся якнайбільше інформації про потенційного орендодавця. З’ясуйте, чи він власник об’єкта нерухомості чи сам орендує приміщення.

За необхідності варто скористатися допомогою юриста, щоб перевірити можливість укладання цього договору, а також отримати рекомендації щодо правових питань оренди.

Обов’язково вивчіть стан об’єкта, що здається в оренду, і при знаходженні недоліків вимагайте їх усунення, відшкодування ваших витрат, пов’язаних з їх усуненням або зниження орендної ставки.

Укладання договору – відповідальний крок. Зазвичай договір оренди складає орендодавець, найбільше підлаштовуючи його під свої інтереси. Тому приділіть особливу увагу детальному вивченню цього документа, і у разі незгоди з будь-якими умовами добивайтесь коригування договору. Це дозволить застрахуватись від можливих фінансових втрат у майбутньому. Якщо орендодавець не згоден змінювати умови, варто розглянути інші пропозиції.

Насамкінець хочемо сказати, не варто хапатися за єдину пропозицію, якщо вас не влаштовують умови. Завжди є інша можливість. Її треба тільки почекати.