Як Правильно Придбати Квартиру

Кожен покупець, ставлячи перед собою завдання купити квартиру, відразу стикається з проблемою – як при цьому не прогоріти? На первинному чи вторинному ринку нерухомості? Кожен з них має свої переваги та недоліки. Історично, першим сформувався ринок вторинного житла, тобто ринок квартир, які вже були в чиїйось власності.
Методика початкових процесів при доборі квартири дуже проста: можна звернутися в агентство нерухомості або самостійно шукати відповідний варіант. Можна скористатися інтернетом, але практика показує, що ефективність роботи з агентством значно вища. Професійний аналіз досвідченим агентом протягом двох-трьох годин дасть інформацію про дев’яносто дев’ять відсотків квартир, виставлених на даний момент на продаж. Якщо відразу нічого придатного виявити не вдалося, потрібно продовжувати відстежувати інформацію, що з’являється знову, два або три рази на тиждень. Діючи таким чином, можна бути впевненим, що жодна квартира не пройде повз. Розміщувати в газетах або на відкритих дошках в інтернеті оголошення про свій намір купити квартиру небезпечно. Відгуків від реальних продавців дочекатися практично неможливо, а от нарватися на шахраїв цілком можна. Після того, як квартиру знайдено, провадимо перехід до наступного етапу – вивчення та перевірки документів. Найкраще взяти пакет документів (можна копії) – свідоцтво про право власності, поверховий план та віднести на експертизу юристу. А якщо Ви працюєте з агентством, що спеціалізується на угодах з нерухомістю та має багаторічний досвід у цій сфері, то юрист агентства проведе відповідну експертизу. Попередня консультація у фахівця допоможе з’ясувати, чи є ризик згодом втратити куплену квартиру, і якщо є, то яка саме, і з чим це пов’язано. Отримавши об’єктивну інформацію, можна ухвалювати рішення, купувати цю квартиру або не варто. Найбільший ризик подальшого розірвання договору купівлі-продажу представляють квартири, щойно отримані у спадок, за договором дарування, за договором довічного утримання, квартири, в яких проживали неповнолітні діти або недієздатні громадяни. Давати гроші вперед слід дуже обережно. При цьому необхідно обов’язково скласти попередній договір, де докладно описується, хто, у кого, що, за скільки, на яких умовах і в який термін збирається купити (з цифрами, адресами, датами та паспортними даними). Там же обумовлюється розмір отриманого завдатку, строки та умови та умови його повернення, розподіл сплати податків та мит. Право власності на квартиру переходить від продавця до покупця у момент реєстрації договору купівлі-продажу у нотаріуса та у відповідних державних органах.
Первинний квартирний ринок протягом останніх років стає дедалі популярнішим. Пояснюється це досить просто: вартість квадратного метра на цьому ринку в початковий період інвестування набагато нижча. Все це так, але й ризик опинитися у програші тут великий. Почнемо з того, що потенційний покупець зовсім не покупець, а інвестор, тобто власник певної частки в майбутньому, добровільний партнер у комерційному проекті. А проект, як відомо, може бути різним. Може бути успішним, а може, й не дуже. Це вже як пощастить. Необхідно пам’ятати, що інвестиції – це не завжди прибуток. Організаторам проекту щастить практично завжди, а ось приватним інвесторам навпаки. Інвестиційний договір краще укладати з організацією, успішний громадянський досвід співробітництва з якою є незаперечним фактом. При цьому необхідно пам’ятати, що приказка “Жадібність породжує бідність” в операціях з нерухомістю спрацьовує завжди. І останнє. Протягом усього терміну будівництва та здачі будинку в експлуатацію потрібно регулярно стежити за тим, як розвиваються події, і при найменших сумнівах у нормальному ході речей негайно робити активні дії аж до звернення до суду.