Як побудувати будинок, або пошуки інформації

Ми з чоловіком за своєю натурою – експериментатори. Тож і свій дім вирішили будувати самі. Ага, без будівельних бригад. Практичні знання у цій сфері – неоціненна допомога. Але рідко вони охоплюють весь пласт необхідної інформації. Наприклад, мій чоловік побудував дві літні дачі. Але дача, погодьтеся, не будинок, хоча в багатьох аспектах цей досвід був дуже корисним.

Де ми шукали інформацію щодо будівництва будинку? Основних джерел було кілька.

Перший – як консультанти запрошувалися друзі, знайомі, знайомі знайомих, родичі друзів знайомих та ін. Загалом, живі люди з реальним досвідом, яким можна поставити запитання та отримати більш-менш зрозумілі відповіді. Ще краще, якщо вони спеціалісти в якійсь вузькій галузі, що стосується будівництва. Наприклад, мій однокласник став висококласним монтажником систем опалення. Саме з його допомогою ми вибрали труби та обладнання для обігріву будинку з найдокладнішими неупередженими консультаціями, яких, на жаль, у магазинах досягти не завжди можливо.

Живе спілкування – найкращий варіант. Але часто такі люди в оточенні є рідкістю. Тому використовувався варіант номер два, тобто. Інтернет.

Різного роду форуми певною мірою здатні замінити діалог зі спеціалістом.

Ще одне джерело знань – спеціальні сайти, присвячені нерухомості та/або будівництву. Добре, якщо там публікується інформація, не просто зібрана по мережі в одну купу, а являє собою опис реально пережитих етапів ремонту або будівництва, як то: вибір ділянки, будматеріалів, обладнання та ін. Зазвичай саме в таких статтях можна отримати відповіді на найактуальніші питання. Як купити землю без участі ріелтора? На що звернути увагу при покупці будинку? Як визначити місце для буріння свердловини? Як зменшити витрати на електрику? Як зберегти свій будинок теплим при аварійних відключеннях електрики та газу?
Статті, засновані на реальному досвіді, виявилися цінним джерелом інформації.

Варіант третій – особлива література. Але якщо у деяких фундаментальних питаннях вона може, безумовно, допомогти, то у питаннях нових технологій, друковані джерела, на жаль, відстають. За час, який книга пишеться, коригується і видається, з’являється маса неописаного у виданні досвіду використання передових технологій, які ще згадуються в книзі.

Таким чином, будь-яку інформацію, в тому числі і з будівництва свого власного будинку, можна знайти. «Шукайте – і знайдете».