Готовий бізнес, весняний бум

Не тому що економіка на підйомі, не тому, що хочеться надихнути потенційних покупців стрімголов терміново все купувати. Ні. Тому що з кожним днем все більше з’являється продавців, які продають бізнес у зв’язку з наявними кредитними зобов’язаннями. Це кредити як пов’язані, так і не пов’язані з об’єктами бізнесу, що продаються.

Є об’єкти, частина яких (зазвичай, приміщення) перебувають у кредиті. І власники бізнесу змушені продавати весь, скажімо ресторан, тому що не витягують кредитні зобов’язання, тобто. ресторан з урахуванням платежів за кредитом працює на збиток. Ці кредитні платежі, звичайно не лягають на плечі покупця: у процесі купівлі продавець із частини отриманої суми погашає кредит і покупець отримує бізнес без кредитних зобов’язань і працює з прибутком.

Чимало об’єктів продаються через наявність у власників кредитних зобов’язань за куплені у кредит автомобілі, квартири, будинки тощо. Це зовсім не означає, що бізнес чимось поганий. Просто при вирішенні дилеми, що продати: квартиру, в якій живеш, або бізнес, погасити з частини суми кредит за квартиру, а на гроші, що залишилися, відкрити щось скромніше – як правило, рішення приймається на користь того, щоб залишити квартиру.

З цих причин продавці стають зговірливішими за ціною на свій бізнес, адже якщо вони «упираються», то втрачають щомісяця рівно суму, сплачену за кредитом. Дедалі частіше ми чуємо від продавців: «Якби не кредит, я в житті не продав би свій бізнес». І це цілком логічно та розумно за нинішніх умов.

Ще одна причина, через яку зараз саме час купувати об’єкти чинного бізнесу, банальна – весна. Практично на всіх об’єктах падають витрати на опалення… десятки прикладів: на автомийках зимове опалення разом із гарячою водою «відбирає» у їхніх власників 2-4 тис. грн на місяць. У теплу пору року цієї статті витрат немає. Магазини, ресторани, шиномонтажі, теплиці, виробничі об’єкти – все стають на 10-20% рентабельнішими, починаючи з весни. Починається сезон у будівельних компаній, сільському господарстві, у турагентств, шиномонтажників. Ви будете здивовані, але у Києві за зиму припинили свою комерційну діяльність десятки кіосків «Форнетті» – це бестселер малого бізнесу останніх років. Чому? Та не їдять люди у мороз -16 пиріжки на вулиці! Ті, хто запасся грошима на зиму і зазнав збитків, навесні пожинатимуть плоди свого терпіння, адже ті, хто їв форнетті, продовжать їх їсти, коли потеплішає.

Тому, якщо Ви виношуєте думку про те, щоб купити діючий бізнес, неважливо який, весна – найкращий час. А ми Вам із задоволенням допоможемо.

Як підтвердження того, що пропозицій багато, наводимо ту різноманітність об’єктів чинного бізнесу, які з’явилися у продажу за останні кілька місяців. З початку року їх понад сто по всій Україні.

Клінінгова компанія, Київ 40 тис. дол.
Декілька ресторанів та кафе, від 30 тис. дол до 2,1 млн дол.
Кіоски «Форнетті», 6 та 8 тис. дол.
Хлібозавод, Черкаська область, 500 тис. дол.
Рибгоспи, озера, ставки, рибопереробні підприємства у Києві, області та по всій Україні.
Інтерактивні клуби (просто казино).
Інтернет-магазини усіх напрямків.
Салони краси у Києві від 13 тис. дол до 700 тис. дол.
Виробництво гіпсокартону, один із найбільших виробників в Україні, 650 тис. дол.
Виробництво ресторанного устатковання, Київ, 810 тис. дол.
Паркетний завод у Львівській області, 300 тис. дол.
Гранітний кар’єр, Миколаївська область, 12 млн. дол.
Медичні клініки у Києві, 160 тис. дол та 600 тис. дол.
Шиномонтаж, після зимового «перевзуття», як гриби після дощу.
Туроператори та турагентства, від 1500 дол. до 700 тис. дол.
Аптеки, Київ та Київська область, від 50 тис. дол та 370 тис. дол.
Вугільна шахта, Донецька область, 800 тис. дол.
Нафтобаза, Львівська область, 700 тис. дол.
Бази відпочинку.
Деревообробні підприємства.
Ну і автомийки, автомийки та ще раз автомийки, багато автомийок.

Якщо Вас щось зацікавило – користуйтеся пошуковою системою на нашому сайті та Ви обов’язково знайдете те, що Вам сподобається.

www.investmoney.ua, 04.03.10.