Якщо ви вирішили продати квартиру, поради, як збільшити її цінність

Для початку, введемо такі поняття як ціна та цінність квартири та розділимо їх.

Ціна – це сума, яку ви хочете отримати за свою нерухомість, цінність – це сприйняття покупцем відповідності вашої пропозиції його перевагам, уявленням та очікуванням про майбутнє житло. Це особисте сприйняття впливає безліч чинників, як-от місце розташування, якісь особливі переваги, технічне оснащення, загальний стан квартири, порівняння коїться з іншими пропозиціями. Наприклад, для одних перевагою буде середній поверх, а для інших – нижній або, навпаки, високий. Хтось воліє “сталінки”, інший – цегляні будинки чи тільки новобудови. Комусь важливий зелений та екологічний район, а іншому – близькість метро чи школи.

Щоб значно збільшити свої шанси отримати бажану вами суму, розглянемо кілька деталей, які позитивно вплинуть на цінність вашої квартири в очах потенційних покупців:

* Розмір квартири, що сприймається на око, впливає на цінність, навіть більше, ніж реальний розмір у квадратних метрах. Відкриті планування змушують відчути вільний простір, складають враження, що кімнати більше, ніж дійсно великі площі розділені на окремі кімнати. Краще показувати квартиру без меблів, зайвих свідків та метушні, це сприяє тому, що квартира виглядає просторіше та виграшніше.

* Краще продавати незайняту квартиру. Якщо ви здаєте свою квартиру або там живуть родичі, подумайте про те, що вам простіше показувати і продавати квартиру, якщо там ніхто не живе і у потенційних покупців швидше виникне бажання стати власником, якщо вона вільна. Ви уникнете необхідності узгоджувати час вашого відвідування з мешканцями. Вам не потрібно буде бігти перед кожним візитом потенційних покупців туди, щоб привести житло до пристойного вигляду.

* Свіжий зовнішній вигляд та косметичний ремонт дуже важливі.

* Свіжопофарбовані стіни або шпалери додають більше цінності, ніж коштує їхня заміна.

* Чисте та сучасне покриття на підлозі (ковролін або ламінат) додають більше цінності, ніж коштує їхня заміна.

* Подбайте про очевидне!Плями на стелі або непрацюючий кран зменшать на тисячі суму, яку ви можете очікувати від продажу квартири. Покупець завжди може просити знижку, мотивуючи тим, що необхідні кошти усунення дефектів.

* Якщо є така можливість, поновіть кухню та ванну кімнату. Це два дуже важливі приміщення у квартирі, які впливають на ухвалення рішення про купівлю.

* Серйозна реконструкція не тільки збільшує цінність, а й, значно, підсумкову ціну квартири. Тому не витрачайте на ремонт більше коштів, ніж можете отримати за рахунок підвищення цінності квартири.

Як висновок, знайдіть баланс між вашими витратами на приведення квартири в порядок та максимально можливою очікуваною сумою від продажу, тобто між її ціною та цінністю.

Вдалого продажу!