Що таке іпотека?

Що таке іпотека?

Суть іпотеки полягає у отриманні кредиту на купівлю нерухомості. При отриманні такого кредиту позичальник зобов’язується погасити кредит вчасно, а забезпеченням цього зобов’язання є застава нерухомості позичальника.

За допомогою іпотеки купуються різні об’єкти нерухомості – автомобілі, яхти, а не лише житло. Особливістю іпотеки є те, що позичальник отримує у власність нерухомість вже з моменту її придбання.

Українці використовують переважно один вид іпотеки – купівля квартири в кредит.

Під заставу зазвичай віддається житло, що знову купується. У різних банках діють різні умови видачі кредиту квартиру. В Україні існує спеціальне іпотечне законодавство, яке регулює питання іпотеки.

Щоб оформити іпотеку необхідно зібрати безліч документів, пройти кредитну комісію, знайти житло, оцінити його, застрахувати і, нарешті, укласти договір іпотеки. У цьому вам допоможе іпотечний брокер чи агентство нерухомості.

Умови погашення кредиту на купівлю квартири визначає банк, який його видав. Погасити кредит можна у готівковій та безготівковій формі, зазвичай у дні, встановлені банком. Багато банків дозволяють погашати кредит достроково.

Переваги та недоліки іпотеки.

Основна вигода від іпотеки – можливість одразу проживати в квартирі або будинку, які були взяті в кредит. Відпадає потреба протягом багатьох років накопичувати гроші на власне житло. Також квартира одразу переходить у власність позичальника, і він може зареєструвати себе та членів своєї родини. Важливою перевагою є страхування різних ризиків, таких, наприклад, як ризик пошкодження квартири, взятої в іпотеку. Іпотека надається на тривалий термін, у зв’язку з цим платежі за нею не лягають тягарем на позичальника. Крім того, позичальнику надається майнове податкове відрахування, а для деяких громадян діють послуги соціальної іпотеки.

Однак не можна забувати про те, що в іпотечного кредитування існують певні недоліки. По-перше, це значна «переплата» за квартиру, яка складається із відсотків за кредитом та сплатою щорічного обов’язкового страхування. По-друге, позичальник оплачує безліч додаткових витрат: послуги нотаріуса, різні збори та ін. І, нарешті, значним недоліком є безліч різноманітних вимог до позичальника. Щоб отримати кредит на купівлю квартири, необхідно мати українське громадянство, реєстрацію, стаж роботи тощо.

В даний час будь-який бажаючий може вибрати банк із найбільш вигідною програмою іпотеки та покращити свої житлові умови.