Що ховається за зовнішнім виглядом Новобудов?

Ще не так давно, у славні радянські часи 60-80 років відбувався, так би мовити, бум радянського будівництва багатоповерхових кварталів Владивостока. Щасливі власники нових квартир були безмірно раді будь-якому житлу. І тільки через роки ми стали розуміти, що типова «хрущовка» — далеко не межа наших мрій.

На думку експертів, невдоволення користувачів таких квартир нам зараз дуже зрозуміле. Звичайно, в першу чергу це претензії до маленької площі і досить незручного планування. Але все ж — якість житла залишалася гідною. Такі будинки стоять по шістдесят із зайвим років, і з впевненістю можна сказати, що простоять ще стільки ж. У таких будинках люди продовжують купувати житло, адже тому, хто купив квартиру, нічого не варто зробити в ній хороший євроремонт. Можна замінити старі труби, встановити нові пластикові вікна. А з недоліків залишиться лише не зовсім вдале планування, яке зазвичай компенсується саме невисокою ціною на такі квартири.

Хто має в своєму розпорядженні достатні кошти, купують квартири найчастіше в сучасних новобудовах. Тут вам гарантовані великі площі, зручні планування, нестандартні холи та ванні кімнати. Тут не буде таких кривих стін і стель, як зазвичай бувають у «хрущовках». А якість сучасних новобудов, на жаль, не завжди може зрівнятися з перевіреними часом «хрущовками», не кажучи вже про сталінські споруди.

Найчастіше помилки при будівництві нових будинків виникають уже навіть на початкових етапах проектування. Будівельні компанії поспішають при здачі об’єкта, з єдиною метою отримання прибутку. Таким чином, акцентують в основному свою увагу не на якості будівництва, а на його кількості. Збільшуються темпи будівництва. А проект проектування сучасних новобудов робиться за одним і тим же стандартним шаблоном, при цьому абсолютно не звертається увага на різні дрібниці і нюанси.

Бувають випадки, коли забудовник набуває під будівництво житлових будинків заболочену землю і починає будівництво за типовим шаблоном. А вже через кілька років будинки, розташовані на даній місцевості, дають усадку. На фасаді з’являються тріщини, починаючи з першого по останні поверхи. Ці досить грубі помилки забудовників можуть призвести до наступних небажаних наслідків.

Помилки допускаються і при самому будівництві будинків. Міцність конструкцій будь-яких споруд багато в чому залежить від будівельних матеріалів, таких як морозостійкість і міцність цементу, вид піску, кількість наповнювачів і тому подібне.

Навіть за найправильніших розрахунків багато чого ще залежить від сумлінності самого забудовника. Груба економія і спроби нажитися на будівництві можуть обернутися небажаними, а то й плачевними наслідками. Та і сучасна якість самих будівельних матеріалів зараз також залишає бажати кращого. Приміром, фасади старих будинків рідко бувають з розтрісканої або полапаної цегли, і придивіться до фасадів житла нового житлового фонду.

Звичайно, за якість новобудов зобов’язані відповідати в першу чергу самі будівельники. Тому, купуючи квартиру в новому будинку, потрібно в першу чергу звертати увагу на забудовника. Краще придивлятися до перевірених забудовників, у яких є здані і вже заселені будинки. Адже репутація фірми в сучасному суспільстві зараз відіграє важливу роль. Фірми, які дорожать своєю репутацією, рідко припускаються помилок у початковому проектуванні і, тим більше, подальшому будівництві. Ніхто з нас не застрахований від помилок, але, вибираючи перевіреного і надійного забудовника, хоча можна застрахуватися від халатності виконання будівельних робіт.