Чотири кроки, як заощадити до 30% при покупці квартири!

1. Насамперед, потрібно дізнатися чи бере будівельна компанія агентський відсоток під час укладання договору. Це дозволить заощадити до 6% вартості квартири. Купуючи квартиру безпосередньо у забудовника, зазвичай не потрібно платити за супровідні послуги, а також оформлення документів по угоді. Провідні будівельні компанії працюють без посередників. Не вірте, коли кажуть, що усі компанії беруть відсотки. Це не правда. Питання в тому, чи готова платити будівельна компанія за утримання відділу продажів чи воліє тримати своїх співробітників на відсотку від укладених угод. Можливо, цей самий відсоток вже включений у вартість квартири побічно, наприклад, але не піддавайтеся на психологічні методи такі як 9999 руб. або відсікання відразу тих варіантів, які здаються свідомо дорожчими.

2. Уточніть, чи входить у вартість квартири площа балконів та лоджій, чи не потрібно їх оплачувати додатково. За сучасним законодавством з березня 2005 року площа балконів та лоджій не повинна входити до площі квартири. Часто (90%) будівельні компанії пропонують її оплачувати за окремим договором, мотивуючи тим, що, все одно, будівництво зажадало витрат на виготовлення цих лоджій і балконів, але при реєстрації у власність ця площа у вартість квартири не входить. Вам розповідають історії, що балкони зважають на коефіцієнт 0,3, а лоджії та тераси з коефіцієнтом 0,5. Так, так було до березня 2005 року, з урахуванням площ балконів та лоджій у загальній площі квартири за старим житловим кодексом. Але зараз – ні. Все це також складається в пристойну суму, особливо якщо площі балконів, лоджій або терас високі. Тому що сучасне комфортне житло передбачає великі площі засклених лоджій і балконів (до речі, не забудьте запитати, а чи входить скління балконів у вартість квартири, або його доведеться оплачувати додатково).

3. З’ясуйте, що має на увазі забудовник під «вільним плануванням». Найчастіше забудовники, встановлюючи ціну на свої пропозиції наперед нижче інших будівельних компаній, пропонують до продажу квартири взагалі без внутрішніх стін, мотивуючи це тим, що мешканці самі зможуть спланувати свій життєвий простір. Або можливий такий варіант, вам зводяться міжкімнатні стіни висотою 1-2 цегли, за якими складається технічний паспорт вашої квартири при здачі об’єкта в експлуатацію. Тобто. по технічному паспорту у вас стоять повноцінні стіни, а фактично їх немає і якщо ви не зводите їх самостійно і за свій рахунок, ви вже не зможете оформити новий техпаспорт для перепродажу вашої квартири. Справа в тому, що планування, затверджені під час розробки проекту, не підлягають змінам до закінчення будівництва. Надалі ж будь-яка їх зміна спричинить для клієнта обов’язкове замовлення на розробку проекту перепланування, а потім його затвердження у різних інстанціях. Проектні роботи на 3% здорожчать загальну вартість квартири, експертиза проекту – ще на 7% (це офіційно, а що вам доведеться стверджувати, самі розумієте). При рівних пропозиціях 2-х забудовників, квартира без будівництва стін насправді обходиться як мінімум покупцю на 20% дорожче. Подумайте, що таке будівництво стін: як підняти потрібну кількість будматеріалів для стін на ваш поверх? Скільки буде коштувати підйом тонни цеглини на ваш поверх? Якщо ви домовитеся з кранівником або виконробом заздалегідь, коли об’єкт ще будується? А якщо ви вирішите будувати міжкімнатні перегородки після того, як “коробка” будівлі буде закрита? Ліфт вам ніхто не дозволить скористатися, а вручну? Незважаючи на існуючу практику пропозиції квартир «без внутрішніх стін» ростовськими будівельними компаніями, деякі компанії все ж таки «не жадібні» на перегородках, тому у ваших силах знайти потрібну. Компанія, оцінюючи всі складнощі, з якими стикається клієнт при облаштуванні квартири, надає покупцеві можливість без додаткових витрат узгодити проект планування з архітекторами, які ведуть консультації з продажу. В результаті будинок здається вже з урахуванням всіх побажань власників, і клієнт отримує саме ту квартиру, в якій він хотів би жити, що зводить до мінімуму витрати в процесі обробки житла.

4. Зважте позитивні та негативні сторони наявних пропозицій. Потрібно звернути особливу увагу на наявність у будинку підземної автостоянки та загалом оцінити інфраструктуру району, щоб надалі не витрачати час та кошти на тривалі пересування від будинку до паркування або до найближчих відповідних магазинів. Багато дрібних забудовників, відхопивши чудові 9 соток у центрі міста (мінімум необхідний на будівництво одного багатоповерхового будинку та розгортання будівельного майданчика) не дбають, або просто не мають можливості на будівництво з власних технологічних причин, про паркування для мешканців будинку. Не забувайте, що скупий платить двічі. Якщо вчасно не подбати про придбання паркувального місця доведеться залишати машину на ніч під будинком або шукати стоянку в окрузі. А як тоді відчути комфорт проживання у центрі міста та переваги “елітного” чи хоча б сучасного, комфортабельного житла? Існує низка факторів, які значно впливають на ціну: розташування об’єкта, якість проекту та будівництва, репутація забудовника/інвестора, але на них краще не економити. Важливо, щоб авторитет забудовника було підтверджено документально. Дізнайтеся, які об’єкти вже були реалізовані компанією, як довго вона існує на будівельному ринку, над чим працює зараз. Дуже часто маловідомі компанії починають будівництво на цікавих майданчиках, але через нерозвиненість чи економію, вони не здатні створити адекватний проект, а зрештою, ваша покупка, ваше вкладення коштів у нову квартиру – це і є ваша інвестиція, менш успішні компанії просто мають меншу капіталізацію, а, відповідно, ваше вкладення буде менш прибутковим.