Ринок нерухомості. Чому повільно впроваджуються Інтернет-технології?

Ринок Нерухомості. Чому Повільно впроваджуються Інтернет-технології?

В останні роки Інтернет розвивається дуже бурхливо. Швидко зростає кількість інтернет-користувачів. Все більша частина торгівлі йде у мережу. Слідом в Інтернет йде реклама та маркетинг. Роблячи простим доступом до величезних обсягів інформації, Інтернет дозволяє користувачам заощаджувати значну кількість часу та грошей. Але покупки нерухомості через мережу Росії поки не популярні, навіть у Москві, де проникнення Інтернету дуже високо. Чому це відбувається?

Сучасні технології дозволяють організувати віртуальну прогулянку квартирою або заміським будинком, провести через Інтернет всі необхідні платежі. І всі ці сучасні технології залишаються незатребуваними! Причини такої поведінки покупців та продавців нерухомості криються у психології.

В Інтернеті добре продаються стандартні продукти та послуги, властивості яких споживачам відомі, такі як побутова техніка та електроніка, книги, програми, квитки. Усі об’єкти нерухомості вкрай індивідуальні. Навіть якщо йдеться про типовий проект квартири чи будинку, на споживчі властивості впливає безліч факторів, які часто можна оцінити лише на місці на власні очі. Це і вид із вікон, і сусіди по будинку чи ділянці, і транспортні можливості, і багато іншого. Тільки якщо нерухомість використовується для вкладення вільних коштів, ці фактори стають менш значущими, але їх вплив на можливість продажу та ціну в майбутньому все одно залишається.

Ще однією причиною відсутності продажів нерухомості через Інтернет, ймовірно найістотнішою, є надзвичайно висока вартість квартир і будинків. Для угод на ринку нерухомості використовуються багаторічні накопичення сімей та іпотечні кредити, взяті на багато років вперед, тому дуже важливим фактором, набагато важливішим за швидкість і зручність, є в даному випадку надійність. Поки що в громадській думці панує уявлення, що покупки через Інтернет набагато менш надійні та безпечні, ніж звичайні. Технології дозволяють проводити безпечні угоди через Інтернет, але поки що недостатньо опрацьовано юридичні формальності оформлення таких угод, а головне — люди ще не звикли до нових технологій. Тільки час здатний вплинути на психологію учасників угод з нерухомості та в майбутньому призвести до більшого використання можливостей Інтернету.

Незважаючи на практично повну відсутність продажу нерухомості через Інтернет, мережа у сфері нерухомості використовується дуже активно. Агентства нерухомості створюють свої сайти, щоб із найменшими витратами знайти клієнтів. Продавці та покупці, оскільки угода з нерухомістю є дуже серйозним заходом, проводять дослідження поточного стану ринку нерухомості в Інтернет, щоб визначитися з ціною. У цьому їм допомагають як сайти агентств нерухомості, так і сайти рекламних ЗМІ та електронні дошки оголошень, такі як Дошка безкоштовних оголошень Москви. Під час кризи, коли багато хто хоче заощадити, зробити це можна, подавши безкоштовне оголошення у розділ «Нерухомість» електронної дошки безкоштовних оголошень вашого регіону. Для тих людей, які хочуть доручити оформлення своєї угоди одному з агентств нерухомості, безсумнівно, дуже важливо буде ознайомитися з відгуками людей, які вже скористалися послугами обраної фірми. Ці відгуки також легко знайти в Інтернеті.

Сьогодні психологія людей перешкоджає здійсненню операцій з нерухомістю через Інтернет, не відриваючись від комп’ютера. З часом довіра до нових технологій збільшуватиметься, в рамках роботи з реалізації програми «Електронна Росія» законодавча база пристосовується до сучасних інтернет-технологій. Все це спричинить зміну психології людей і зростання кількості угод з нерухомістю в Інтернеті. Зараз Інтернет дозволяє швидко підібрати відповідний варіант, відсіяти свідомо непридатні варіанти та ненадійні агенції нерухомості, а далі здійснювати угоду традиційним способом.