Вибираємо квартиру для оренди

В черговий раз можна було б торкнутися проблеми оренди квартир. Фактично всі іногородні зіткнулися із вимушеністю пошуку квартири чи кімнати для житла. Більшість приїжджих студентів мешкає в гуртожитку досить довго, але потім починається цілком реальне доросле життя, на горизонті маячить робота і необхідно винаймати квартиру. У цій статті наводяться хороші рекомендації про те, як правильно зняти собі житло, не переплатити та.

Зараз скрізь (на дверях під’їздів, ліхтарних стовпах) можна побачити оголошення такі як «здам квартиру недорого», «здам квартиру в центрі», «оренда кімнати» і так далі. Однак крім пошуку кімнати за оголошеннями (а непогано і самостійно повісити оголошення: наприклад, наступні, «дівчина, без шкідливих звичок зніме…» або «молода сім’я… гарантія порядності та чесності») існує ще кілька широко відомих методик: використовуючи знайомих та при співпраці з агентством нерухомості. Саме на останньому варіанті і хотілося б зупинитися.

Які саме труднощі можуть виникнути? По-перше, це шахраї. Бувають так звані «інформаційні агенції», які надають перелік адрес або телефонів господарів квартир, що здаються в оренду, за умови передоплати. Але варто Вам почати дзвонити, відвідувати ці квартири, виявляється, що вона або вже не здається, або Ваш поїзд пішов і вона вже зайнята, або вона взагалі ніколи не здавалася (і таке трапляється). Загалом адреси виявляються застарілими, а в агентстві Ви вже не можете пред’явити нічого — у договорі зазначено, що Вам надавали інформативні послуги. Найчастіше юридично ця фірма взагалі не є ріелторською компанією.

Надійні агенції ніколи не вимагатимуть передоплати, певну суму Вам потрібно буде заплатити «за фактом». Скільки коштує оренда квартири у хорошому агентстві? Сума, звичайно, різна, але є певна закономірність — вартість послуг компаній якраз дорівнює вартості оренди квартири за один місяць.

Та й останнє. Для того, щоб не бути ошуканим, дуже важливо «запобігти» і укласти договір оренди (який має бути підписаний з обох боків) із власником житла. У самому договорі важливо вказати час оренди, сума орендної плати, хто саме оплачуватиме комунальні платежі, можна відобразити «дефекти» квартири (наприклад, не працює плита). Слід перевірити відсутність боргів за телефон, Internet, квартплату.