Бути чи ні податку на нерухомість?

У ЗМІ України було багато публікацій і інтерв’ю представників нової влади про необхідність введення “податку на розкіш”. Зокрема прем’єр-міністр Микола Азаров неодноразово висловлювався за доцільність введення податку на нерухомість, яка знаходиться в приватній власності. І в новому Проекті Податкового кодексу дійсно ввели норми, в результаті прийняття яких, з 01.01.2012р обкладалася податком житлова нерухомість, квартири площею більше 300 кв.м., будинки – понад 500 кв.м., а через рік і комерційна нерухомість. Але зареєстрований у ВР України Проект Податкового кодексу підніс сюрприз.

За повідомленням з офіційного сайту Парламенту України, Микола Томенко звернув увагу, що 15 червня в пояснювальній записці, яка була зареєстрована в парламенті разом з прект НК, містилася норма про “введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (з 1 січня 2012 року – на житлову нерухомість площею понад 300 кв.м, з 1 січня 2014 – на нежитлову нерухомість) “. Але на наступний день текст пояснювальної записки був змінений, і про вищевказаному податок немає і згадки. “Отже, сьогодні, в день розгляду документа, в його остаточній версії взагалі немає норми про введення податку на розкіш”, – підсумував М.Томенко.

Віце-спікер зазначив, що попередній уряд два рази вносило пропозицію до ВР про введення податку на нерухомість (в березні і червні 2009р.), Але в обох голосуваннях за них проголосували лише фракція БЮТ та частина фракції НУ-НС, і необхідної кількості голосів не було набрано.

“Цілком очевидно, що влада перш подумала про себе і вирішила не поспішати платити збільшені податки, тому розрекламована модель країни від Азарова-Януковича, в якій люди багаті поділилися б з бідними, з тріском провалилася.” Це черговий приклад того, що новою владою активно реалізується виборча програма Президента, але з уточненням “Україна для” своїх “людей”, – додав М.Томенко.