Чи варто вкладати капітал у житло?

Цією проблемою стурбовані майже всі: і знаючі фінансові ділки, і обивателі вкладники. Питання із розряду риторичних. Ідеально правильної відповіді немає. З упевненістю можна лише стверджувати одне, потрібно не лише отримувати гроші, а й уміти ними грамотно розпоряджатися. Щоб не лише він працював на них, а й гроші заради людини.

Вибрати інвестиційний плацдарм Харків, його нерухомість варіант з мінімальним ризиком. Мегаполіс, що динамічно розвивається, не так активно, але все одно зведення нових будівель у Харкові триває, міське населення збільшується. Загалом тут є куди вкласти свої капітали.

Перш ніж погодитися на якісь капіталовкладення, або навпаки відмовитися через ризик втратити гроші, потрібно знати одну важливу річ. Вкладення грошей без ризику неможливе апріорі: будь-яке сховище можна відкрити, банки розоряються, періодичні інфляції, коливання іноземних капіталів тощо. А ось звести ризик до мінімуму можливо. Нерухомість є менш ризикованою областю інвестицій.

Після того, як відповідь на запитання «куди вкладати гроші?» отримано, треба вибрати вид нерухомості, в яку ви збираєтеся вкласти гроші: квартиру, комерційну нерухомість чи будинок.

Комерційна нерухомість здається вам привабливішою і не дарма. Деякі аналітики прогнозують, що незабаром цілком можливе посилення попиту на комерційну нерухомість (Харків, Харківська область). Але також, фахівці стверджують, що міські будинки і квартири мають не меншу цінність. Особливо цінуються квартири. Наприклад, первинні однокімнатні квартири можуть дати дохід близько 55-60%.

Заміський будинок як об’єкт капіталовкладень теж має багато позитивного. Наприклад, вкладник може отримати для себе зиск завжди. Спочатку гроші вкладаються в землю, а потім у будівництво будинку на ній, насамперед у юридичну власність переходить земля. Якщо будівництво не відбудеться, ну мало що може статися, земля все одно залишиться в інвестора.