Працююча істина и продажу комерційної нерухомості
– Ви, я бачу, безкорисливо любите гроші. Скажіть, яка сума вам подобається?
– П’ять тисяч.
– У місяць?
– На рік.
– Нам з вами не по дорозі. Мені потрібно п’ятсот тисяч, і по можливості відразу, а не частинами.
– Остап і Балаганов.
“Золоте теля”
Глава II – Тридцять синів лейтенанта Шмідта
Ілля Ільф і Євген Петров.
А скільки потрібно вам?
Для повного, гм-м, щастя …
А – для куражу ??
Дуже хотілося б вірити, що слово це ще не поховано вами під курними буднями «ділової плинності», і не вимагає від вас болісного напруги пам’яті …
Або, не дай Господи (зовсім вже клінічний випадок) – звернення до словника за роз’ясненням самого поняття «кураж», дефініції слова.
А пам’ятаєте може:
«Мій« Фантом », стрілою білої,
на розпластаному крилі,
з ревом набирає висоту … »
Це народна вже пісенька – «Фантом» – класика дворового жанру часів моєї юності, як і знамениті «16 тонн». І «Мій чемодан …», і інші ще інші-всякі, які ми кричали хором навіть в автобусі по дорозі з піонерського табору. До панічного жаху наших «піонерзажатих», ги …! Вибачте. Приємні спогади…
У моїй біографії – це літо, кажись, 1975-го року.
Да-а … Фольклор. Вже …
Молодь на цю справу кліпи знімає, теж – вже.
Незнищенна, ні ким і ні чим. Ні тоді, і ні зараз!
І, тим більше, – зараз …
Що-що, а куражу нам тоді хва-а-тало! Думаю що і у товариша Бендера було, цілком порівнянне з нашим тоді, стан завзятого ентузіазму …
Судячи зі стилю його і результату. Так-с ..
Чому ж, питається, дорослі дядьки (або тітки) вважають, що для досягнення їх власних цілей, задумів та ідей в бізнесі вкрай необхідно щось інше? Такий собі боягузливе, обережне, нарочито стримане і навіть кілька показушно обмежене – як би це м’якше-то? – стан, чи що? Таке собі за-ме-чтательно невпевнене в перемозі своєї і успіху (по «дрес-коду», хе-хе …), ставлення, типу: «Дай боже нашому теляті вовка з’істи …» *
Секрет, для мене …
Таємниця. Ну майже…
«No easy way …» * – фраза стара, вірна, але навіщо ж так буквально-то ??
Господи!
Я згадав під цю справу статтю радянського ще, Військового Статуту, в якому є шикарна фраза: «Солдат зобов’язаний стійко долати всі труднощі і труднощі військової служби …» І реальний підтекст на практиці тієї військової служби – «тяготи і труднощі», які тобі з успіхом і ретельністю створять командири і старослужащие!
Я просто і не бачу іншого місця, «звідки ноги ростуть» і через що в тій же самій бізнес-нерухомості часто-густо зустрічаються (стрункими рядами, навіть немає – штабелями!) Дивні, і не мають нічого спільного з елементарним здоровим глуздом , ситуації. Ситуації, які ніяк не чекаєш зустріти в такій, здавалося б, серйозної і грунтовної сфері як комерційна нерухомість …
Ситуації цілком співвідносні – наприклад скажімо – з образом того ж Кіси Вороб’янінова.
Сітуёвіни, як мовляє один мій приятель в мережі …
Конкретного типажу.
Веселенькі такі … Забавні, хе-хе ..
Про те, і не тільки, тут і мова …. Виявляється, існують і інші крайнощі. Та які!
І, оскільки це комерційна нерухомість, продаж нерухомості і таке інше, то і труднощі особливі …, спісфіческіе. І крайності – теж.
Спочатку про дивну і неприємне.
Але, блін, такому ж звичайному!
(Чого тільки не зробить НАША людина, аби тільки нічого не робити !!)
Ставлення до комерційної нерухомості, і до продажу цієї нерухомості в цілому, навіть кілька, ха! – «цікаве», наскільки я можу бачити і спостерігати, використовуючи переваги свого становища. Пікантне, я б сказав, ставлення. Це м’яко кажучи. І навіть ніжно …
Для початку, і частіше за все, рішення про продаж комерційної нерухомості приймається занадто пізно – тоді, коли вже немає ніяких резервів ні часу, ні грошей, а часто і сил просто, для оптимального, планомірного старту і ведення продажу нерухомості як такої. Це – норма, це – злість дня. На звичайний моє запитання власнику про те, коли ж потрібно буде йому продати його комерційну нерухомість – в переважній більшості випадків я чую звичайний же і відповідь: «Вчора !!» Тобто: смажений півень проклевал відому, м’яку зазвичай, частина тіла вже до куприка … здрастє, Іполит Матвійович!
Треба буде запитати при наступному такому випадку: «А що було« Сегодня »??»
Правда, це вже удар нижче пояса …
Варіантів подібного е-е …, нехлюйства, багато.
Тут і надія (без будь-яких об’єктивних на те підстав!) На те, що комерційна нерухомість продається так само легко і швидко, як і картопля на ринку. І в таких же кількостях. І тим же способом.
Наприклад, свіженьке – «Так, ми хочемо вже через півтора місяці продати наше аграрне господарство як бізнес, ми переїжджаємо і нам потрібні гроші на переїзд. Ви нам можете це гарантувати ?? »
Премило, треба сказати. «So nice ..» *
Досить нахабно навіть для Франції, Голландії, або там – Арізони який-небудь.
Але для України ?? Восени 2010 року ?!
Це навіть і не …, ні … – немає, епітети на розум йдуть все нецензурні. Припустимо.
І стереотип про те, що для продажу комерційної нерухомості не потрібні вкладення грошей, часу і навичок. Ось тут і приклади зайві – це просто часто-густо зустрічається.
І що розміщення двох-трьох десятків «ого» на посередницьких сайтах і пари-другой в місцевих газетах кілька (!) Разів – це просто межа мрій для успішного продажу.
Про наявність будь-якої нормальної системи в цих діях я просто тихо промовчу …. Це дуже вже сумно і печально.
І банально до жаху …
І теж – на кожному кроці.
Якщо навіть повісити елементарний банер з телефоном, навіть так звані «фахівці-посередники», не кажучи вже про самих власників, спромагаються далеко не відразу, а то і просто не вважають за потрібне! А якщо і вішають, то це вважається найбільшим з того, що взагалі для продажу нерухомості зробити можна – комерційної нерухомості! Героїзм, практично, г-мм …
«Я Вас люблю – чи не доволі …»
Про те, що необхідність роздобути навіть мінімально необхідну суму для фінансування результативною продажу і просування виявляється раптом (!) Дуже несподіваною ідеєю. Це для бізнесменів !!
Новою ідеєю, ідеєю революційної і навіть просто непідйомною для них.
Навіть і для власників, іноді, і багатомільйонної комерційної нерухомості або бізнесу, що виставляються на продаж. Хлопці вже давно при комунізмі живуть, напевно, – навіщо їм гроші-то … ?!
Перераховувати подібне можна довго, дуже.
Чи варто??
Висновок мій і так досить простий.
Традиційний слов’янський розрахунок на АВОСЬ, типу: «По щучому велінню …», превалює. На жаль.
Коли справа доходить до переведення активів «комерційна нерухомість» в стан «кеш» *, у власників часто настає якесь лібідоізірованное чи що, і вкрай наївне умонастрій. Дивно подібне за якістю з істеричним очікуванням неодмінно величезного оргазму, неодмінно в першому ж випадку «справжнього сексу» (в сусідньому під’їзді) – у юної німфетки, надивившись серіалів і реаліті-шоу по ящику.
Я не хочу оцінювати тут складності характерні для пубертатного періоду і якось дивно спливаючі в нашому контексті – все їх проходили, і по всякому бувало – але це не саме розумне стан для дорослих людей, бізнесменів і т.д., та ще й в ситуації, коли на порядку денному стоїть комерційна нерухомість на продаж. Або, понад сподівання, і того більше, – бізнес.
Погодьтеся.
Якщо все вищесказане підсумувати, то в поле зору з’являється дивовижна за ступенем дебілів …, е-е, сорі – неосудності ідея, котирую я назвав «Блакитна Мрія Ідіота». Я навіть так і хотів озаглавити цю статтю …. Ось же чорт! Чорт – тому як ця «фішка», як чортик з табакерки, несподівано вискакує в спілкуванні з питання сприяння продажу нерухомості нами – клієнтові, у цього самого клієнта. Треба поставити лапки – «клієнта», тому як, природно, клієнтом таке, звичайно, бути і не може, і не стане …
Для нас – так точно, не стане.
Це потенційна жертва «посередників-передасть».
Виглядає це так.
В один прекрасний момент, коли точні дані і суворі реалії технології продажів комерційної нерухомості починають доходити до такого «Вані-на-печі-типу-клієнта-власника», він злегка прокидається і, щось у себе почухавши, видає на-гора цю саму мрію фразою, яка слово в слово однаково у всіх таких хлопців і звучить:
«А давайте ви продасте мені мій об’єкт, а я вам потім і заплачу?»
Мене це колись бентежило, я не розумів цього ступеня примітивізму (це щоб культурно позначити, ввічливо) і тупості (а це – щоб конкретно і чесно) часто-густо зустрічається в такому і так званому «бізнесі нерухомості».
Зараз в подібній ситуації я, після позіхання, мило кажу: «Зрозуміло …» і спокійно видаляю номер з довідника телефону, відразу ж. Предметна розмова тут можливий хіба що на тему погоди …, а краще – Золотої Рибки або Конька-Горбунка …
Чи ні! Політика, баби, спорт і похмільний синдром – буде саме те. Але – не справа, але – не продажу комерційної або бізнес-нерухомості.
У моєму рідному Миколаєві, у місцевих «пацанів», є дуже ємне і ідеально для цього випадку відповідне слівце – «голяк».
Я сам ніколи б такого не повірив, ніколи – сотні тисяч і мільйони доларів на кону! – якби особисто про таке не поцілувався, не один раз.
Дитячий сад – ні! – ясельна група, право слово … Фу-ух!
Не завжди, правда – і не у всіх (слава богу!) Таке спостерігалося. Не перевелися ще богатирі …
Можна і про хороше, і навіть пізнавальному.
Тепер уже.
Люди то – різні …
Мені доводилося бачити, і досить часто, як створювалося фінансування програми продажів своїх об’єктів у деяких з моїх клієнтів. І я помітив, що у всіх успішних з них була одна спільна риса.
Таке створювалося:
– Виключно вольовим зусиллям!
Так ось і з’являвся цей самий «дитина до листопада» *, н-да, гроші для забезпечення продажу.
Це і у кращих з моїх клієнтів навіть бувало. У тих, хто зміг і ознайомитися, і зрозуміти, і навіть і прийняти до керівництва компетентну методику і технологію продажів комерційної нерухомості, яку я і застосовую для вирішення таких питань. Давно і з успіхом. І не створювати мені, своєму повіреному, додаткових (куди вже більше і так!) Проблем з дикими ідеями про вирішення питання «потім» або «може, без грошей», а дійсно забезпечували таке фінансування.
Те, що деякі з них демонстрували при цьому, інакше як екстремальної економічної екзотикою і не назвеш!
Це просто бізнес-еквілібристика. На межі фолу. Чого тільки не …, немає – з богатирями у нас повний порядок, я вже говорив …
Один з моїх клієнтів, власник великої пром-бази – і по території, і по наявності безлічі будівель в ній – продавав під цю справу один зі своїх «шестисотих». По-іншому – просто ніяк було. Платежі по кредитах давно задавили, фондів резерву немає, орендарі згасли, кредитну реструктуризацію «добрі» банкіри успішно гальмували і прочая, і прочая і прочая … «Мерс» свій він так і не продав, жаба задавила – за ті копійки, що йому тоді давали ( «передасть-посередники» є скрізь). Так він просто продав сусідам – до чинного успішніше на той момент підприємству – частину свого, до них прилягає, території. Дешево, звичайно, продав – але зате на все потрібне цього вистачило, ура …
І можна було, набагато успішніше комерційно, вирішувати питання з рештою його нерухомим майном.
А інший …, теж розумниця, в подібній ситуації швидко перерив все банки області, в центрі якої у нього був не малий майновий комплекс, тільки частина якого використовувалася під виробництво. А решта, можна сказати, – про запас було. Старий центр міста, треба сказати.
Знайшов можливість і пробив (в держбанку !!) реструктуризацію своїх кредитів. Позамежні на той період речі. Новий йому вже там не дали (тоді і з цим дюже туго було), так він під свій будинок в центрі міста у приватника і взяв. Позику. Було за що продавати. А після і віддавати, включаючи всі минулі кредити …
Ой, чого тільки люди не робили! І співвласників залагоджували (щоб не заважали), і різко закінчували оздоблення фасаду (до цього пару років незавершену), і сімейні справи до підсумку приводили (аж до офіційного розлучення в однієї бізнес-леді з її, давно вже колишнім, гальмом-чоловіком), і ціну піднімали (хоча і за меншу щось роками до цього не могли продати), і багато ще чого, включаючи абсолютно неможливі для публікації інтимні деталі. Здавалося б, що і не здатні в принципі мати якийсь стосунок до продажу комерційної нерухомості …
Але ж ні. У ключовий момент все вилазить на поверхню. Чого і не хотілося, а доводиться. До порозуміння і осудної станом приводити і доводиться. Суцільне – «через терни до зірок …» і «шило в мішку …»
У будь-якій справі, в житті взагалі, існують всілякі думки, авторитети, мислезаключенія і – різного ступеня реальності та обгрунтованості – надії і мрії …. Я і проти навіть нічого не маю. Особливо мрій і сподівань. Але! На противагу цьому є ще й вкрай важлива, і ніяк не обходимо в питанні реального ВИРОБНИЦТВА продукту (а продаж – це продукт, і ще й який!), Поняття «Працюючій Істини».
Проясню. Якщо вам потрібно побудувати працюючий конвеєр або діючий апарат, механізм якої-небудь корисний і на практиці застосовується в живому справі, розумну організацію і подібне, то всі ті «способи і принципи», які безсоромно і нахабно зараз використовуються в т.зв. «Гуманітарній сфері», вам не допоможуть, ніяк, – зашкодять тільки.
Авторитарні думки, домисли і гіпотези «в законі» хороші зазвичай при захисті дисертацій (іноді і не скрізь) і політиці (завжди і скрізь, хе …). А в сьогоденні і відповідальному виробництві потрібно інше. Те, що перевірено, що надійно, що дає результат завжди – при відповідних обставинах. Ось що потрібно. Як ваш головний інструмент.
Працюючі істини потрібні, такого порядку: «При ста градусах нагріву – вода, при звичайному на Землі тиску, закипає» і т.д. і т.п. При прокладанні тунелю розрахунок на що-небудь інше, а не на працюючі істини (піддаються прогнозу, перевірені і гарантують результат), призводять до фіаско. Тунель не сходиться. І крокодил не ловиться. І кокос – не росте, на жаль і ах.
Підхід «Хотіли як краще …» годиться для політики, та й то – для «наших», гм-м, діячів, … ля.
І в продажах комерційної та / або бізнес-нерухомості та ж сама петрушка. «Не помажеш – не поїдеш» – ось що працює істина в цій сфері. Нехай і як ідіома *. Зате точно і стисло
Будеш продовжувати вкладати знання, технологію, дії, час, енергію, сили і ГРОШІ – продаси.
А не будеш …
Як там у нас звучить ця сама Мрія Ідіота? Блакитна. У всіх відомих мені сенсах …
Ну і право вибору ще ніхто не відміняв.
Ваше.
Так і взагалі!
Чого заради і для кого, питається, я пишу ці статті ???
– Послухайте, – сказав раптом великий комбінатор, – як вас звали в дитинстві?
– А навіщо вам?
– Та так! Не знаю; як вас називати. Вороб’яніновим кликати вас набридло, а Іполитом Матвійовичем занадто кисло. Як же вас звали? Іпа?
– Киця, – відповів Іполит Матвійович, посміхаючись.
– Конгеніальність * !!
Для Вас і з повагою –
Віктор Гудзон, керівник
Бюро “Vector Realization”
– підприємець, аналітик, публіцист.
* Кеш – (англ. Cash), Платіж, оплата, що проводяться відразу, повністю, зазвичай готівкою. Просто – готівкові.
* Дитина до листопада – повість Леоніда Жуховицкого і однойменна кінокомедія 1992 року, знята на Одеській кіностудії за мотивами цієї повісті. (Я не проти фільму, він навіть і нічого, але сама повість – для людини, що має свою особисту реальність того, «застійного», часу – це щось! На мене враження справила, тоді. Чи не слабка річ. Читав в «Аврорі» перший раз, був такий Пітерський журнал, я виписував. В кінці вісімдесятих ..)
* Дай боже нашому теляті вовка з’істи … – українська транслітерації фрази-приповідки в перекладі і за змістом означає «Дай боже нашому теляті вовка з’їсти!»
* No easy way – англ. (Ноу ізі вей – транслит.) «Ні легких шляхів»,
старовинна шотландська приказка.
* So nice – англ. (Зі найс – транслит.) «Як мило»
* Ідіома – Оборот мови, значення якого не визначається окремими значеннями входять до нього слів, наприклад «бити байдики», «точити ляси» і т.д.
* Конгеніальність, Конгеніальність – (від лат. Con – разом і genius – дух) – подібність за духом, способом мислення, художній манері і т.п.