Способи Оцінювання Ділянок Землі

Скільки часу займає оцінка земельної ділянки? Як свідчить практика, близько 10 днів. Якщо ви вирішили передати землю у спадок або придбати державну землю, або лише виконати кадастрову оцінку, то цьому оцінювання землі і допоможе. Ціна послуги визначається в залежності від основних характеристик ділянки. Основними параметрами вважаються площа території та місцезнаходження. Перед тим, як вкладати кошти в земельні ділянки під будівництво котеджів, також потрібно виконати оцінку.

Право на проведення оцінювання земельної ділянки мають лише юрособи, які мають ліцензію на даний вид послуг. Цю послугу надають трьома способами: ринковим (він же порівняльний, шляхом порівняння вартості продажу), прибутковим, та від залишку землі.

Реальну вартість можна отримати, використовуючи порівняльний метод, оскільки саме він найвірогідніше показує реальний стан земельного ринку. Але в нього, як і в будь-якого іншого способу, є недоліки. Вони полягають у тому, що значення коефіцієнтів поправки який завжди виходить підібрати. Це пов’язано з похибками у деяких доповненнях до основного законопроекту. Прибутковий спосіб раціонально застосовувати у разі, якщо земельний наділ здається в оренду або приносить дохід за рахунок розташованих на ньому будівель, або за рахунок госп діяльності. Цей метод по суті визначає, наскільки грошовою може бути конкретна ділянка і дозволяє формувати грамотні ціни на земельні ділянки. Поліпшені наділи землі оцінюються шляхом перебування залишку землі виходячи з аналізу ринкової ціни цих поліпшень, у разі максимально розумного використання ділянки.

На завершальному етапі результати обговорюються із замовником і складається повний звіт про завершену роботу.

Цей звіт і є головним документом, необхідним для подальших операцій з ділянкою. Отже, висновок експертів, мета оцінки, план, дата оцінки, опис, назва ділянки, фотографії, формування ціни, аналітичні матеріали — це все входить у фінальний звіт. Оформлення документів виконується згідно з розробленою методикою.

Оцінка землі – це незамінна послуга, яка дозволить вирішити, чи потрібно в цю нерухомість земельні ділянки інвестувати кошти.