Поради Для Покупців Земельна Ділянка

Ми вже говорили раніше про те, що купуючи ділянку необхідно ретельно перевіряти документи на неї. Крім цього, необхідно важливо звертати увагу на такі фактори:

 

  • розташування ділянки

а. Оцініть відстань від ділянки, де в майбутньому буде ваш будинок, до роботи, місця навчання, ітд, тобто місць, де ви поза домом часто проводите час і куди вам доведеться постійно добиратися.

б. Оцініть наявність об’єктів інфраструктури (аптеки, супермаркети, пожежна, лікарня та інші). Важливо, щоб окрім лісу, озера та нового будинку поряд були ще й перераховані вище об’єкти. Багато потенційних покупців з відкритим ротом дивляться на ділянки (будинки) у хвалених котеджних містечках. Але містечко містечку різне, і іноді краще жити серед якогось села і щоранку вдихати аромат природного сільського життя, ніж жити далеко від всесвіту, серед лісу, де до найближчого кіоску треба йти три дні цим же лісом.

в. Оцініть дорогу та напрямок до Вашої ділянки. Якщо об’єкт начебто поруч, але добираючись треба стояти в пробці пару годин, то варто купити ділянку далі, але з кращою можливістю доїжджати. Те саме стосується й покриття дороги. Розмірковуючи про напрям, вивчіть інформацію про можливі перспективи розвитку того чи іншого напряму, недооцінність напряму на ринку через наявність інших напрямів, які цікаві вже й зараз.

  • розмір ділянки

Як говориться у відомій рекламі, розмір справді має значення. Але все залежить від вас самих і ваших особистих переваг і стилю життя. У практичному житті, середній власник індивідуальної садиби, вдома хіба спить або, максимум, відпочиває у вихідні. Тому, гігантоманія в плані розміру ділянки як мінімум не виправдовує багато фантазії, мрій та очікувань власника, а як максимум, ще й позначається на гаманці господаря.

І все ж існують рамки розумного мінімалізму. Якщо ви хочете мати свій будинок, без загальних стінок і дахів з будь-ким, то вам необхідна ділянка площею як мінімум у 3,5-4 соток. За умови, що у вас 1-2 автомобілі і вам потрібен гараж-сарай, то бажано хоча б 4,5-5 соток землі. Причому багато чого ще залежить і від форми ділянки, але про це в наступному пункті.

Якщо ж у вас позаду вже побудована кар’єра або є садівник (потенційний), то звичайно найкраще шукати площу ділянки в 10-12 соток. Є серед моїх клієнтів і такі, для яких і 20 соток не межа. Якщо можливості і бажання збігаються, то звичайно, якість життя на ділянці розміром побільше, теж краще. Адже багато хто тікає від тісноти і затиснення великого міста не для того, щоб дивитися як сусіди праворуч і сусіди ліворуч дивляться на один на одного і на вас самих. Тому, у такому разі, не соромте себе і давайте волю фантазіям, але пам’ятайте, що за великою територією потрібен «великий» догляд.

  • форма ділянки

Вважаю не зайвим сказати про форму ділянки під будівництво житлового будинку. Якщо ви на деякий час перетворилися на захопленого скаута і тиняєтеся по джунглях Інтернету та друкованих видань у пошуках втілення своєї мрії, то дозволю собі дати вам низку корисних порад, які, як я думаю, допоможуть вам заощадити ваш час на переглядах ділянок. Дуже часто буває, що потенційний покупець знаходить ціну, яка на порядок нижча від середньоринкової, і, забувши все, спрямовується на перегляд. Не забудьте, що дешевий сир у мишоловці.

Ділянка вузької форми («локшина») відразу обумовлює певний тип проекту, який потрібно буде підбирати під нього. Якщо ви і посадите на нього будинок, не забудьте накинути ще хоча б по метру з обох боків на вимощення, і подивіться, що у вас залишається.

Ділянка кутова пропонує господареві свободу в розташуванні будинку, у плані під’їздів, заїздів та інше. Але свій мінус полягає в тому, як мінімум дві сторони ділянки межуватимуть з вулицею, відповідно, більше шуму і більше грошей на «гарний» паркан.
 

 

Комунікації

Дедалі важливішим для забудовників стає питання комунікацій. Для будинку необхідне світло, газ, вода, каналізація, телефон/інтернет. Часто буває так, що покупці в гонитві за низькою ціною забувають, що проведення комунікацій може коштувати їм набагато більше, ніж заощадить. І якщо питання каналізації і води ще якось вирішується (септики, автономні каналізаційні системи, водяні свердловини), то наявність світла і газу хоча б неподалік — момент суттєвий.

Зважуючись на важливий крок, пам’ятайте: розчарування поганої якості триває довше, ніж радість від хорошої ціни.