Ситуація З Нерухомістю В Україні
Порівняно з 2008 роком, ціна на житло в Україні впала на 30-40% і на сьогодні є постійною. Передбачається, що восени ринок нерухомості почне працювати швидшими темпами. “Обвалу” цін, який деякі ріелтори прогнозували на цей рік, не спостерігається і найближчим часом він не передбачається. Щодо купівлі житла в кредит через банківські установи, зважаючи на всі обставини, то в найближчі два роки покупцям отримати кредит не вдасться.
Курс американського долара щодо української гривні продовжує зростати, але помітного здешевлення, на яке так сподівалися люди, які тримають свої заощадження на житло, не спостерігається.
Кількість суб’єктів ріелторської діяльності за останні півроку суттєво зменшилася. Конкретну цифру назвати складно, бо через відсутність законодавчого регулювання облік ріелторів ніхто не вів. Комісійні, які брокери отримують при продажі квартир у столиці, становлять 2,5-5 % від вартості житла, тоді як раніше це були незмінні 5%. У деяких містах вони зменшилися до 1%. Навіть при здешевленні ріелторських послуг ринок нерухомості працює досить повільно. Експерти прогнозують, цього року ринок нерухомості буде нерухомим: те, що добудовується – добудують, а те, що не продається, – здаватимуть в оренду. Комісійні за оренду поки що залишаються незмінними – 50% від місячної оплати. Щоправда через кризу, а саме через звільнення чи зниження заробітної плати та підвищення цін на продукти харчування, багато іногородніх громадян залишила столицю. Відповідно здати в оренду житло стає дедалі важчим.
Хочеться сподіватися, що ситуація зрушить із ступору, оскільки ріелторам зараз важливіше, щоб житло продавалося і здавалося в оренду, ніж підтримувати нереальну ціну для наших земляків.